"PB": Autostrada A2 zagrożona? Główny wykonawca bliski upadku

pcyl, IAR
08.03.2012 , aktualizacja: 08.03.2012 11:09
A A A
Budowa autostrady A2. Wiadukt na przecięciu drogi nr 50 z autostradą A2 w pobliżu Wiskitek

Budowa autostrady A2. Wiadukt na przecięciu drogi nr 50 z autostradą A2 w pobliżu Wiskitek (Fot. Krzysztof Śmietana)

Kondycja wykonawcy autostrady A2 spółki Dolnośląskie Surowce Skalne jest krytyczna - pisze "Puls Biznesu"
Już ośmiu wierzycieli złożyło wnioski o upadłość firmy, z czego dwa zostały wycofane , zapewne w wyniku ugody. Gazeta zwraca uwagę, że o skali problemów, w jakie wpadły DSS, może świadczyć to, że firma proponuje wierzycielom rozliczenia w formie barteru, a konkretnie kruszywa, którego wydobyciem się zajmuje. Zwrotu pieniędzy domagają się też instytucje, które rok temu objęły obligacje spółki warte nominalnie blisko 120 mln zł. Część próbuje się ich pozbyć, ale mimo dużego dyskontu bezskutecznie - informuje Puls Biznesu.

Informator gazety zbliżony do DSS twierdzi, że jeżeli w ciągu dwóch tygodni spółce uda się pozyskać 20-30 mln zł, będzie mogła "uporządkować temat autostrady oraz obligacji i docelowo skoncentrować się na wysoce rentownym wydobyciu kruszyw".

Dziennik potwierdził w kilku źródłach, że poważnie rozważane jest odwołanie obecnego zarządu spółki i powołanie na prezesa znanego menedżera, który mógłby uspokoić wierzycieli. Do tego, zgodnie ze statutem DSS, potrzebne byłoby jednak zwołanie walnego, a na to nie ma czasu. Co więcej, na zmiany musiałaby zgodzić się Danuta Łuczak, która ma pakiet 50 procent akcji spółki i ma zaufanie do obecnego p.o. szefa DSS, Małgorzaty Then.

Zobacz także
Ogłoszenia różne