Dominanta czeka na chętnych i podnosi dwukrotnie ceny

Kamil Siałkowski
25.01.2012 09:00
A A A
Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłasza kolejny przetarg na wynajem pomieszczeń w przejściu podziemnym pod rondem św. Jerzego w Gorzowie. Dotychczasowe próby kończyły się fiaskiem. A mimo to dwukrotnie wzrasta cena wynajmu lokali. - Za chwilę otwarcie galerii Nova Park - tłumaczy dyrektor OSiR-u.

Tylko pierwsza próba wynajmu lokali się udała. Od chwili otwarcia w przejściu pod Dominantą działa kawiarnia i pub Light Cafe. Zajmują tam trzy pomieszczenia.

Siedem podobnych lokali stoi pustych. OSiR oferuje przedsiębiorcom sześć pomieszczeń w stanie surowym o powierzchni ponad 42 m kw. i jedno blisko 62-metrowe. Przyszli najemcy mogą mieć do dyspozycji po ponad 300 m kw., bo do lokalu przypisana jest też część korytarza (np. na ogródki piwne).

Właśnie ogłoszono kolejny przetarg. Termin otwarcia ofert ustalono na wtorek, 28 lutego. Od dziś - w czasie pracy OSiR - można się wybrać do przejścia z pracownikiem zakładu i obejrzeć pomieszczenia.

Jak na łamach "Gazety" zapowiadał już dyrektor OSiR Włodzimierz Rój, podwojona została cena wywoławcza za metr powierzchni: z 15 do 30 zł. - Nie podwyższamy ceny. Wracamy do pierwotnej kwoty, jeszcze przed okazyjną obniżką - zaznacza dyrektor.

I podkreśla: - Na horyzoncie widzę galerię Nova Park [otwarcie planowane na kwiecień - red.]. Dlatego spodziewam się większego zainteresowania i liczę, że ktoś w końcu się zgłosi.

- Nawet przy 30 zł nasza cena jest konkurencyjna do tych, które obowiązują w Novej. Tam są kilkunastokrotnie wyższe ceny. Rynek naszą propozycję zweryfikuje. Kogo nie będzie stać na miejsce w galerii, albo zabraknie dla niego miejsca, przyjdzie do nas - mówi z nadzieją Rój.

O tajemniczych inwestorach pod Dominantą krążą już jednak legendy. Dyrektor potwierdza zainteresowanie przedsiębiorców po raz kolejny. - Są chętni, oglądają. Był inwestor, który chciał wziąć wszystkie pomieszczenia - wylicza dyrektor Rój.