Afera w Rębiechowie. Urzędniczka dała zlecenie firmie córki?

red.
19.11.2009 17:00
A A A
Czy przetarg na studium zagospodarowania gminy Żukowo wygrała po znajomości córka kierowniczki referatu budownictwa? Sprawę zbada prokuratura i CBA.

Jak napisał Express Kaszubski, w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami pojawiły się wątpliwości, czy kierowniczka referatu budownictwa Halina Ostrouch-Szadziul nie ma związków z firmy, która wygrała przetarg na wykonanie studium zagospodarowania Rębiechowa. Ostrouch-Szadziul była w komisji przetargowej i przygotowywała specyfikację przetargową.

Po kilku dniach okazało się, że przetarg wygrała firma należąca do córki urzędniczki. Tymczasem szefowa referatu pod groźbą odpowiedzialności karnej napisała oświadczenie, że nie łączy ją nic z oferentami ubiegającymi się o zamówienie publiczne.

Albin Bychowski, burmistrz gminy Żukowo zdecydował już o złożeniu doniesienia do prokuratury. - Nie mam pewności, ale istnieje domniemanie złożenia przez kierownik referatu budownictwa fałszywych oświadczeń - powiedział "Expressowi" Albin Bychowski.

Jak podała TVN 24 sprawą z Żukowa interesuje się też Centralne Biuro Antykorupcyjne. Pani kierownik wciąż piastuje swoją funkcję, prawdopodobnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.