'DGP': Policjanci pojadą autami Renault

mag
19.07.2010 10:03
A A A
Administracja publiczna otworzyła worek z przetargami na nowe auta. Dla dilerów to nie lada gratka, bo do sprzedania jest kilka tysięcy samochodów. Taka okazja dla branży motoryzacyjnej zdarza się tylko raz na kilka lat- pisze "Dziennik Gazeta Prawna"

Pod koniec ubiegłego tygodnia Ministerstwo Finansów ogłosiło przetarg na 100 nowych aut dla celników, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na aż 190 samochodów osobowych i 20 terenówek SUW. To obecnie dwa największe przetargi na auta- podsumowuje "DGP".

Trwają także mniejsze przetargi m.in. na kilkanaście aut dla Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Nowe samochody chce też kupić kilka szpitali, staż pożarna, a niedługo zaczną przyjmować oferty również państwowe spółki takie jak Energa czy Poczta Polska.

Coraz częściej o wyborze oferty decyduje cena, ale też pojawia się nowych wymóg: auta mają jeździć na biopaliwie.

Natomiast jeśli chodzi o samochody dla policji to Renault przejął właściwie już wszystkie zamówienia. To, zdaniem gazety, efekt dużych rabatów, jakich udzielają policji Francuzi. Auta są u nich tańsze nawet o kilkadziesiąt procent porównując z konkurencją.