Opis przedmiotu zamówienia musi być adekwatny do potrzeb zamawiającego
Zamawiający musi precyzyjnie określić przedmiot zamówienia. Wykonawcy nie mogą mieć wątpliwości, jaki produkt oraz na jakich warunkach muszą zaoferować zamawiającemu.
Zamawiający musi precyzyjnie określić przedmiot zamówienia. Wykonawcy nie mogą mieć wątpliwości, jaki produkt oraz na jakich warunkach muszą zaoferować zamawiającemu.
Podstawą do odrzucenia oferty nie jest sama forma przedłożonego dokumentu, a jego treść merytoryczna. Oferta nieodpowiadająca treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia w sposób odmienny, niż zostało to ujęte w siwz, redaguje istotne postanowienia umowy.
Prawo zamówień publicznych nie definiuje pojęcia robót zamiennych. Przyjmuje się, że istotą robót zamiennych jest zobowiązanie wykonawcy zamówienia podstawowego do wykonania części przedmiotu zamówienia w sposób odmienny od określonego w umowie, przy czym nie dochodzi do zmiany zakresu świadczenia wykonawcy wynikającego z oferty.
Drogowcy wzięli się za budowę brakujących odcinków drogi ekspresowej S8 od Warszawy do Białegostoku i ogłosili przetarg na budowę tej trasy od Zambrowa do Mężenina.
Pięć firm zgłosiło się do przetargu na budowę hali targowej przy ul. Grójeckiej. Najtańszą ofertę złożyło JP Contracting, spółka założona przez byłego prezesa Mostostalu Warszawa. Kiedy zrobimy zakupy w hali?
Warunki przetargu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski na promocję województwa na pokładach samolotów już na starcie wykluczają tanich przewoźników. Ci, którzy mogliby się zgłosić, nie są tym zainteresowani
Ograniczony dostęp do przetargów, zmowy między oferentami, faworyzowanie wykonawców przez zamawiających - to główne ograniczenia konkurencji w zamówieniach publicznych opisane w najnowszym raporcie UOKiK.
Dialog techniczny to nie tylko sposób uzyskania informacji, ale również skonfrontowanie potrzeb zamawiającego z możliwościami ich realizacji przez podlegający ciągłym zmianom rynek określonych usług, dostaw lub robót budowlanych.
Przetarg na jedną z największych inwestycji Rzeszowa ostatnich lat - budowę mostu na Wisłoku i drogi łączącej ulice Rzecha i Lubelską - unieważniony. - Oferty firm były zbyt wysokie. Przetarg powtórzymy - mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. To oznacza opóźnienie tej ważnej inwestycji.
Przetarg na nowego generalnego wykonawcę rozbudowy Technoparku zostanie ogłoszony do końca września, a wznowienie prac budowlanych jest planowane jeszcze do końca roku. Oznacza to roczny poślizg w inwestycji.
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.