Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Druga kładka dla pieszych i rowerzystów

Miasto ogłosiło przetarg na budowę drugiej kładki dla pieszych i rowerzystów przez Wisłę. Przeprawa połączy Kazimierz i Ludwinów. Ma być gotowa w przyszłym roku.

Przetarg na nowe autobusy. Zabrakło odwagi

- Sama idea przetargu jest bardzo dobra, ale komuś zabrakło odwagi i preferowane jest MPK - tak jeden z najważniejszych dla Kielc przetargów komunikacyjnych ocenia ekspert.

Łatwiej budować metro w Warszawie niż w Rzymie

Dziś kolejna odsłona walki o budowę drugiej linii metra. Włosi, którzy wygrali przetarg, odrzucają zarzuty innych firm i przekonują, że wydrążenie kolejki w Warszawie nie będzie dla nich zbyt trudne.

Budują bazę na Euro

Dwa konsorcja złożyły oferty w przetargu na budowę Centrum Sportowego przy ul. Północnej w Opolu. Obiekt ma powstać do października przyszłego roku.

Drugie podejście pod browar

W poniedziałek okaże się, czy w Opolu powstanie browar. Ratusz ogłosił już drugi przetarg na działkę przy ul. Wschodniej, pod taką właśnie inwestycję.

Projekt lotniska już gotowy

30 segregatorów z dokumentacją przyszłego lotniska przekazali projektanci władzom spółki Port Lotniczy Lublin. Dokumenty są niezbędne aby spółka dostała pozwolenia na budowę i ogłosiła przetarg.

Zasady dopuszczania ofert wariantowych

zamawiający

Dopuszczenie możliwości złożenia przez wykonawców ofert wariantowych jest uprawnieniem zamawiającego. Jeżeli zamierza skorzystać z tego uprawnienia jest zobowiązany dać temu wyraz w SIWZ, a także opisać w tym dokumencie sposób przedstawienia ofert oraz podać minimalne warunki, jakim oferty te powinny odpowiadać.

Miliony pójdą w kanał

Miastu udało się w końcu rozstrzygnąć przetarg na wartą ok. 50 mln zł inwestycję - budowę tzw. kanału ulgi dla rzeczki Mikośki.

Jeszcze więcej mercedesów na naszych ulicach

Firma Evobus wygrała przetarg na dostawę sześciu autobusów dla Miejskich Zakładów Komunikacyjnych. To oznacza, że na ulice wyjadą kolejne mercedesy.

Po kolejowych Flirtach przyjdzie czas na Pesę?

W przetargu na osiem nowych elektrycznych pociągów dla województwa śląskiego wpłynęła tylko jedna oferta. Zgłosiła ją bydgoska firma Pesa.