Wykluczenie członka komisji, czy zawsze konieczne?
Kierownik zamawiającego powołuje komisję do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8. Przy zamówieniach o niższej wartości nie ma obowiązku powoływania komisji. Każdy z członków mając na uwadze bezstronność i obiektywizm wykonywanych czynności jest zobowiązany złożyć oświadczenie z art.17. W tym celu najlepiej jest się posłużyć drukiem ZP 11.