Pytanie:
Zamawiający planuje przetarg na usługę opracowania dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji. Jako kryterium oceny ofert chce zastosować doświadczenie osób oddelegowanych do realizacji zamówienia. Czy w przypadku doświadczenia stosowanego jako kryterium oceny ofert należy wprowadzić ograniczenie czasowe, tak jak przy warunku udziału w postępowaniu tzn. wykazywana usługa powinna być wykonana w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert?
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "URSUS" ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie prac w 2024 i 2025 roku
Ogłoszenie premium 16 dni do końca18.11.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Osiedle Starówka" ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie projektów i kosztorysów
Ogłoszenie premium 23 dni do końca25.11.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Odpowiedź:
Zamawiający nie ma obowiązku ograniczenia okresu doświadczenia osób wyznaczonych do realizacji zamówienia, który będzie brał pod uwagę przy ocenie ofert.
Jednymi z kryteriów oceny ofert, którymi może posłużyć się zamawiający, są kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia, jeżeli mogą mieć znaczący wpływ na jakość wykonania zamówienia (art. 91 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp).
Karol Jaworski
Więcej na www.portalzp.pl
-
Czy nieuzupełnienie wykazu usług powoduje konieczność wykluczenia z postępowania?
procedura odwróconaZ uwagi na fakt, że referencje nie są dokumentem potwierdzającym spełnianie warunków udziału w postępowaniu, należy przyjąć, że wykonawca nie złożył wymaganego przez zamawiającego oświadczenia, przez co nie wykazał, że spełnia wymagane warunki. -
Jak zwracać zabezpieczenie wykonania umowy po robotach budowlanych i usłudze nadzoru inwestora?
wykonanie umowyZamawiający zgodnie w uprawnieniem wynikającym z art. 148 ustawy Pzp może żądać zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Jego zwrot powinien nastąpić na zasadach określonych w art. 151 ustawy Pzp po zakończeniu realizacji umowy oraz w części 30% jego wartości po upływie okresu rękojmi. -
Unieważnienie procedur częściowych - kilka wskazówek
zamówienia publiczneJedynym możliwym rozwiązaniem jest unieważnienie postępowania w zakresie jednej części na podstawie art. 93 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem, że może zostać zanegowane wystąpienie przesłanki unieważnienia wskazanej w tym przepisie.