Limit zamówień uzupełniających

Andrzej Łukaszewicz
06.07.2016 , aktualizacja: 05.07.2016 11:31
A A A
Limit zamówień uzupełniających

Limit zamówień uzupełniających (fot.Shuttestock)

Nowelizacja Pzp nie przewiduje górnego limitu do udzielania zamówień uzupełniających.
Pytanie

Wartość zamówienia wynosi przykładowo 200 tys. zł. Jak zgodnie z nowymi przepisami oszacować maksymalną wartość zamówienia, jeżeli zamawiający chce w przyszłości zlecić prace na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 6 lub 7 ustawy Pzp ?

Odpowiedź

Nowelizacja nie przewiduje górnego limitu możliwych do udzielenia zamówień uzupełniających. Trzeba będzie zatem dodać do wartości zamówienia podstawowego , kwotę zamówienia uzupełniającego - w planowanej do udzielenia wysokości.

Kup tańsze mieszkanie od komornika : Licytacje komornicze z całego kraju



Wyjaśnienie

Szacowanie wartości zamówienia - jako jedna z kluczowych czynności zamawiającego decydująca o wyborze progu kwotowego, w którym będzie prowadzona procedura - wymaga od niego dochowania należytej staranności. Należy jej dokonać zgodnie z art. 32 ust. 3 ustawy Pzp. Jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7, przy ustalaniu wartości zamówienia uwzględnia się ich wartość.

Zobacz także
Ogłoszenia różne