Ustawa PZP - Rozdział 2: Zasady udzielania zamówień
Ustawa Prawo zamówień publicznych (PZP), Dział I, Rozdział 2: Zasady udzielania zamówień
Ustawa Prawo zamówień publicznych (PZP), Dział I, Rozdział 2: Zasady udzielania zamówień
Ustawa Prawo zamówień publicznych (PZP), Dział I: Przepisy ogólne, Rozdział 1: Przedmiot regulacji
Od dnia 01 stycznia 2014 r. średni kurs złotego w stosunku do stanowiący podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych wynosi 4,2249 zł.
Ustawa Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość udzielania zamówień w częściach w przypadku, gdy zamawiający już na etapie wstępnego planowania zamówienia publicznego jest w stanie przewidzieć jego rozmiar oraz zakres, jednocześnie decydując się udzielać zamówienia sukcesywnie.
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych lobbuje, by przetarg na realizację powszechnych usług pocztowych wygrał państwowy operator. Ich zdaniem przy rozstrzyganiu konkursu powinno się brać pod uwagę kryteria społeczne, np. zatrudnianie na umowę o pracę. Jeśli przetarg wygra prywatny operator, Poczta Polska zwolni nawet połowę pracowników - alarmuje OPZZ.
W obecnie obowiązującym stanie prawnym zamawiający zobowiązany jest przestrzegać dyspozycji wprowadzonej do art. 91 ust. 2a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, który umożliwia zamawiającemu zastosowanie jako jedynego kryterium - ceny realizacji zamówienia - wyłącznie w sytuacji gdy przedmiot zamówienia jest powszechnie dostępny oraz ma ustalone standardy jakościowe.
Na wybudowanie tunelu pod Luboniem jest 20 chętnych, w tym firmy z Turcji, Korei Południowej i państw europejskich. GDDKiA przymierza się teraz do II etapu przetargu, do którego zaprosi połowę oferentów. Na wybudowanie tego odcinka "zakopianki" wykonawca będzie miał od 54 do 60 miesięcy od daty zawarcia umowy.
Niezwykła sytuacja z przetargiem na przebudowę ul. Sandomierskiej. Wodociągi Kieleckie wybrały najwyższą z trzech ofert, a odwołania tych, którzy chcieli zrobić to taniej, zostały odrzucone.
Coraz bliżej do budowy tzw. Puławskiej-bis, czyli ekspresowej trasy S7 z Warszawy do Grójca. Nie spełnią się jednak obietnice wojewody, który zapowiadał, że drogowcy zaczną szukać wykonawcy na przełomie lutego i marca. Przetarg zapewne zostanie ogłoszony w wakacje.
Nie powinno się żądać od wykonawców dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie, kwalifikacje zawodowe lub też doświadczenie osób wymienionych przez wykonawcę w ofercie przetargowej jako potencjał osobowy.
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.