Partnerzy serwisu:
Budzące wiele kontrowersji domki fińskie z Osiedla Jazdów są do wynajęcia. Budynki mogą zostać wykorzystane do prowadzenia na ich terenie działalności kulturalnej, naukowej, czy też sportowej.

Osiedle Jazdów w Warszawie powstało tuż po zakończeniu II wojny światowej na tyłach Parku Ujazdowskiego. Drewniane domki trafiły na teren naszego kraju w związku z repatriacją wojenną Finlandii. Miały być siedzibą Biura Odbudowy Stolicy. Zakładano, że przywiezione do Polski budynki będą miały jedynie charakter prowizoryczny, jednak przetrwały do dziś. Na terenie Osiedla Jazdów rokrocznie odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Władze Warszawy planowały zburzenie charakterystycznej zabudowy Jazdowa. Protesty i demonstracje mieszkańców stolicy doprowadziły do zmiany decyzji władz miasta. Fińskie domy z Osiedla Jazdów są do wynajęcia! Na ich terenie można wykonywać działalność społeczną, kulturalną, naukową, opiekuńczą, leczniczą, oświatową, wychowawczą i sportową. Oferty są przyjmowane do 9 listopada 2015 roku do godziny 16:00.

 • Nieruchomości w Olsztynie

  Zamówienia publiczne
  Zespół komunikaty.pl
  Gmina Olsztyn sprzedaje nieruchomości na terenie miasta. W skład ofert przetargowych znajdują się oferty sprzedaży działek i budynków mieszkalnych. Przetargi mają charakter nieograniczony.
  Olsztyn
 • Przetargi we Wrocławiu

  Zamówienia publiczne
  Zespół komunikaty.pl
  Gmina Miasta Wrocław ogłosiła przetargi na sprzedaż nieruchomości. Wśród ofert przetargowych znalazły się lokale mieszkalne oraz działki na terenie Wrocławia.
  Przetargi na sprzedaż nieruchomości w Krakowie
 • Sprzedaż nieruchomości - zabytkowy pałac z kompleksem parkowym!

  Zamówienia publiczne
  Zespół komunikaty.pl
  Zabytkowy pałac wraz z kompleksem parkowo - pałacowym w województwie lubuskim czeka na nowego właściciela. Warunkiem uczestnictwa w rokowaniach jest wniesienie zaliczki o równowartości 300.000,00 złotych.
  Sprzedaż zabytkowego pałacu
 • Uznanie odwołania do KIO

  Zamówienia publiczne
  Marek Okniński
  Zamawiający uznając część zarzutów podniesionych w odwołaniu wniesionym w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego powinien możliwie niezwłocznie wykonać zakres żądań jakie określił odwołujący w odniesieniu do uznanych zarzutów.
  Odwołanie do KIO