Czy zamawiający sektorowy ma obowiązek prowadzić elektroniczne postępowania poniżej progów unijnych?

Andrzela Gawrońska-Baran
04.10.2019 15:49
A A A
Progi unijne

Progi unijne (fot.Shutterstock)

Stosownie do art. 133 ust. 1 ustawy Pzp do udzielania zamówień sektorowych ustawę Pzp stosuje się, jeżeli wartość zamówienia jest równa progom unijnym lub je przekracza.

Pytanie:

Czy jako zamawiający sektorowy (nie udzielamy zamówień powyżej progów 5.548.000 euro i 443.000 euro) musimy wprowadzić elektronizację zamówień? Jeśli tak, to czy mamy obowiązek korzystać z platformy komercyjnej czy z mini Portalu? Czy musimy stosować przepisy o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach, jeśli nie stosujemy ustawy Pzp?

Odpowiedź:

Zamawiający tzw. sektorowy nie musi wprowadzać elektronizacji w zamówieniach o wartości mniejszej od progów unijnych, ponieważ przy udzielaniu takich zamówień w ogóle nie ma obowiązku stosowania ustawy Pzp.

Stosownie do art. 133 ust. 1 ustawy Pzp do udzielania zamówień sektorowych ustawę Pzp stosuje się, jeżeli wartość zamówienia jest równa progom unijnym lub je przekracza. Wynoszą one:

dla robót budowlanych 5.548.000 euro, a
dla dostaw lub usług 443.000 euro


Andrzela Gawrońska-Baran

Więcej na www.portalzp.pl

Więcej o:
Ogłoszenia różne