Partnerzy serwisu:
Ustawa Pzp przewiduje progi podatkowe w procedurze zamówień publicznych. O szczegółach progów przetargowych przeczytasz w poniższym artykule.

Progi przetargowe - wartość od której powstaje obowiązek stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych, (patrz art. 4 pkt. 8 ustawy PZP). Kolokwialnie - próg przetargowy dotyczy zamówień, których wartość jest wyższa niż równowartość 30.000 netto (tj. 126.747,00 zł.) na rok 2020.

Od 1 stycznia 2022 r. roku próg dotyczący zamówień publicznych na roboty budowlane wyniesie  5 382 000 euro. Z kolei próg dla zamówień na dostawy lub usługi udzielanych przez zamawiających z sektora finansów publicznych zostanie podwyższony do kwoty 140 000 euro.

 • SIWZ

  siwz
  Marek Okniński
  Siwz to jeden z podstawowych dokumentów związanych z procedurą przetargowa w Pzp. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na temat siwz.
  SIWZ
 • Umowa konsorcjum

  umowa konsorcjum
  Marek Okniński
  Umowa konsorcjum reguluje udział konsorcjum w przetargu na zamówienia publiczne. Poniżej wymagania Pzp dotyczące jej form.
  Umowa konsorcjum
 • Ustawa Pzp

  Ustawa Prawo zamówień publicznych
  Marek Okniński
  Ustawa Pzp to podstawowy akt prawny związany z procedurą zamówień publicznych. Szczegółowe informacje na temat ustawy Pzp znajdziesz w naszym słowniczku.
  Ustawa Pzp
 • Wibrujący koniec chrapania

  Gadżety
  ZLLL
  Jeśli przeszkadza nam dzwonek w komórce, możemy go zamienić na alarm wibrujący. Dzięki poduszce Vibrating Anti Snore Pillow, to samo możemy wreszcie zrobić z głośno chrapiącym człowiekiem.