Pytanie:
Przygotowujemy postępowanie na zakup paliw do samochodów służbowych. Czy obliczenie wartości szacunkowej w sposób „ilość pomnożona przez cenę paliwa w dystrybutorze na dany dzień” będzie prawidłowa? Czy należy dodać do tego procentowy wskaźnik inflacji? Czy właściwe będzie zastosowanie kryterium oceny ofert w postaci cena – 20% i upust – 80%?
Odpowiedź:
Zarówno sposób oszacowania wartości zamówienia, jak i przyjęte kryteria są prawidłowe.
Obliczając wartość szacunkową, można zamiast ceny paliwa w dystrybutorze (na konkretnej stacji paliw) przyjąć średnią cenę paliwa z województwa, gdzie ma siedzibę zamawiający. Dane takie można znaleźć w Internecie (np. na stronie https://www.e-petrol.pl/notowania/rynek-krajowy/ceny-stacje-paliw).
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu ogłasza przetarg nieograniczony na wymianę (demontaż oraz montaż) wraz z dostawą elementów i urządzeń do dźwigów osobowych
Ogłoszenie premium 19 dni do końca09.10.2024
INOWROCŁAW, Kujawsko - PomorskiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana "JARY" ogłasza przetargi nieograniczone na wykonanie robót i usług budowlanych
Ogłoszenie premium 3 dni do końca23.09.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Sposób zaproponowany w pytaniu również jest prawidłowy. W mojej ocenie nie ma potrzeby zwiększania wartości szacunkowej o wskaźnik inflacji.
Krzysztof Hodt
Więcej na www.portalzp.pl
-
Zamówienie dostaw energii przez zamawiających sektorowych a stosowanie nowej ustawy Pzp
zamówienie sektoroweZ treści art. 364 nowej ustawy Pzp, wynika, że udzielanie zamówień, których przedmiotem jest zarówno dostawa energii elektrycznej, jak i paliw służących do wytwarzania energii (tak elektrycznej, jak i cieplnej) tj. węgiel, biomasa, gaz etc., odbywa się bez zastosowania przepisów nowej ustawy Pzp, pod warunkiem, że zamawiający prowadzi działalność sektorową w zakresie energii elektrycznej, gazu i energii cieplnej lub wydobycia paliw. -
Trudna sztuka szacowania dostaw paliwa - skorzystaj ze wskazówek
olej napędowyJak obliczyć szacowaną cenę paliwa w zapytaniu ofertowym?