Pytanie:
Przygotowujemy postępowanie na zakup paliw do samochodów służbowych. Czy obliczenie wartości szacunkowej w sposób „ilość pomnożona przez cenę paliwa w dystrybutorze na dany dzień” będzie prawidłowa? Czy należy dodać do tego procentowy wskaźnik inflacji? Czy właściwe będzie zastosowanie kryterium oceny ofert w postaci cena – 20% i upust – 80%?
Odpowiedź:
Zarówno sposób oszacowania wartości zamówienia, jak i przyjęte kryteria są prawidłowe.
Obliczając wartość szacunkową, można zamiast ceny paliwa w dystrybutorze (na konkretnej stacji paliw) przyjąć średnią cenę paliwa z województwa, gdzie ma siedzibę zamawiający. Dane takie można znaleźć w Internecie (np. na stronie https://www.e-petrol.pl/notowania/rynek-krajowy/ceny-stacje-paliw).
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przyczółek Grochowski" ogłasza przetarg nieograniczony na przegląd instalacji gazu oraz przegląd instalacji wentylacji grawitacyjnej oraz przebudowę drogi dojazdowej
Ogłoszenie premium 23 dni do końca11.08.2025
WARSZAWA, Mazowieckie
Przetargi, Przetargi na dostawę
-
Zarząd WSM "Ochota" ogłasza przetarg nieograniczony na: zakup i dostawę 41 komputerów z systemem operacyjnym
Ogłoszenie premium 10 dni do końca29.07.2025
WARSZAWA, Mazowieckie
Przetargi, Przetargi na dostawę
Sposób zaproponowany w pytaniu również jest prawidłowy. W mojej ocenie nie ma potrzeby zwiększania wartości szacunkowej o wskaźnik inflacji.
Krzysztof Hodt
Więcej na www.portalzp.pl
-
Zamówienie dostaw energii przez zamawiających sektorowych a stosowanie nowej ustawy Pzp
zamówienie sektoroweZ treści art. 364 nowej ustawy Pzp, wynika, że udzielanie zamówień, których przedmiotem jest zarówno dostawa energii elektrycznej, jak i paliw służących do wytwarzania energii (tak elektrycznej, jak i cieplnej) tj. węgiel, biomasa, gaz etc., odbywa się bez zastosowania przepisów nowej ustawy Pzp, pod warunkiem, że zamawiający prowadzi działalność sektorową w zakresie energii elektrycznej, gazu i energii cieplnej lub wydobycia paliw. -
-
Trudna sztuka szacowania dostaw paliwa - skorzystaj ze wskazówek
olej napędowyJak obliczyć szacowaną cenę paliwa w zapytaniu ofertowym?