Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Tytuł wykonawczy jako podstawa egzekucji sądowej

klauzula wykonalności

Tytułem wykonawczym jest tytuł egzekucyjny zaopatrzony w klauzulę wykonalności.

O co dziś chodzi w komunikacji. Wszystkie tajemnice PR-u

Wrocław

Rynek public relations w Polsce wart jest już ponad miliard złotych. Ale jak dzisiaj działa ta branża i czym właściwie się zajmuje?

Zmiany w dowodach rejestracyjnych. Nowe wzory dokumentów

samochody

Jak będzie wyglądał nowy dowód rejestracyjny? Jakie elementy uniemożliwią jego podrobienie? Co z dokumentami, którymi się teraz posługujemy?

Debata "Trendy w IT 2.0.22". Cyfryzacja dopiero się rozpędza

Wrocław

Trzeba przyśpieszyć, otworzyć oczy na nowe zagrożenia i szukać sposobów na pozyskiwanie specjalistów. Debata "Cyfryzacja polskich przedsiębiorstw szansą na rozwój?" otworzyła nasz nowy cykl: Trendy w IT 2.0.22.

Dług droższy niż wydatki na 500+. Miliardowe koszty zadłużania przez PiS

PiS

W dokumentach wysłanych do Brukseli przez Polskę wynika, że koszty obsługi długu zwiększą się aż o 70 proc. względem planów na 2022 rok. Dotąd tanie zadłużanie dawać miało nam 500+, "trzynastą" i "czternastą" emeryturę.

Rafał Brzoska: Ukraina walczy za nas. A korporacje uprawiają warwashing

Europejski Kongres Gospodarczy

Prezes InPostu Rafał Brzoska wysłał największy prywatny transport pomocy humanitarnej z Polski do Ukrainy. Pociąg liczący 34 wagony wyładowane żywnością i lekami dotarł już do Charkowa. Teraz Brzoska apeluje do innych przedstawicieli biznesu o wspieranie Ukrainy.

Wierzyciel a dłużnik

licytacja

Wierzyciel i dłużnik - kim są i jakie ich prawa i obowiązki.

Polska może się obyć bez Gazpromu. Są szlaki dostaw gazu spoza Rosji

gaz

Zerwanie przez Gazprom dostaw gazu nie rzuci Polski na kolana przed Putinem. Mamy już gazoport i połączenia gazowe z innymi państwami UE, a wkrótce także gazociąg Baltic Pipe ze złóż w Norwegii.

Własne auto? Już go nie potrzebuję. Pandemia zmieniła nasze podejście do posiadania samochodów

GfK

Dwie trzecie Polaków boi się, że nie stać ich na auto. Pandemia koronawirusa zmieniła nasze podejście do posiadania samochodu. Wielu z nas nie potrzebuje auta jak dotychczas, coraz więcej osób przekonuje, że może się obyć bez czterech kółek. A gdybyśmy mieli kupić dzisiaj, to wybralibyśmy tańsze i używane.

Automatyzacja przyspiesza. Już blisko co piąty Polak zna kogoś, kto w jej wyniku stracił pracę

sztuczna inteligencja

Pandemia sprawiła, że firmy zaczęły coraz intensywniej rozglądać się za sposobami na zautomatyzowanie zadań wykonywanych przez ludzi. Tylko w ostatnim czasie 20 proc. przedsiębiorstw przyznało, że jest w trakcie wdrażania nowych rozwiązań.