Przetarg nieograniczony po nowelizacji Pzp

Andrzela Gawrońska-Baran
27.07.2016 , aktualizacja: 27.07.2016 09:48
A A A
Podpis elektroniczny

Podpis elektroniczny (fot.Shutterstock)

Nowelizacja Pzp nie zmieniła zasad ogłaszania zamówień publicznych przez zamawiających. W przypadku przetargu nieograniczonego na zamówienia o wartości mniejszej od progów unijnych zamawiający ma obowiązek publikacji w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Pytanie

Nowelizacja ustawy Pzp zmieni reguły udzielania zamówień m.in. w trybie przetargu nieograniczonego. Czy w przypadku postępowań do kwot unijnych zmieni się termin składania ofert? Czy czas dostarczenia dokumentów potwierdzających warunki udziału w postępowaniu w przetargu o wartości do kwot unijnych to 5 dni? Czy jeśli będę prosić wykonawcę o uzupełnienie dokumentu, to również będzie obowiązywać jakiś termin? Jak będzie wyglądać procedura?

Znajdź przetarg: Oferty przetargów z całego krajuOdpowiedź

Po nowelizacji ustawy Pzp zamawiający - tak jak dotychczas - ogłosi przetarg nieograniczony na zamówienia o wartości mniejszej od progów unijnych w Biuletynie Zamówień Publicznych. W przetargu o tej wartości nie zmienią się także terminy składania ofert. Podstawowa różnica w stosunku do poprzedniego stanu prawnego będzie polegać na tym, że wykonawcy wraz z ofertą złożą tylko własne oświadczenie. Nie przedstawią natomiast od razu dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub brak podstaw wykluczenia.Zobacz także
Ogłoszenia różne