Partnerzy serwisu:

Uczestnicy rynku publicznego mają obowiązek udostępniać informacje dotyczące sytuacji finansowej oraz perspektyw rozwoju. Rzetelna informacja to podstawa do podejmowania racjonalnych decyzji przez inwestorów. Zapraszamy do poznania komunikatów spółek giełdowych w serwisie komunikaty.pl.  

Rozwiń dalej...
 

Wygląda na to, że nie mamy tego, czego szukasz.

Spróbuj zmienić zapytanie, wylączyć filtry lub wybrać kategorię.

Spółki giełdowe, finanse

Informacje spółek giełdowych, które funkcjonują na rynku publicznym, stanowią główną bazę wiadomości dla inwestorów. Dzięki nim mogą dokonać oceny sytuacji finansowej spółki oraz jej perspektyw rozwoju. Ważnym jest więc, aby informacje te były przede wszystkim rzetelne. Przejrzysty, bezpieczny rynek zachęca do zawierania nowych transakcji. Obowiązki informacyjne służą też do wyeliminowania asymetrii informacyjnej pomiędzy uczestnikami rynku. Obowiązki informacyjne spółek giełdowych (finanse) obejmują swoim zakresem konieczność przekazywania do publicznej wiadomości informacji poufnych, raportów bieżących i okresowych. Nadzór nad prawidłowością ich wypełniania sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. W przypadku naruszenia przepisów może nałożyć sankcje administracyjne zarówno na spółkę, jak i na członków zarządu lub rady nadzorczej. 

Ułatwieniem dostępu do informacji jest serwis komunikaty.pl. W zakładce „Spółki giełdowe, finanse” znajdą Państwo ogłoszenia jednostek, które z nami współpracują. Jesteśmy największą grupą wydawniczą w Polsce, współpracujemy więc z wieloma podmiotami. Zachęcamy do regularnego sprawdzania dostępnych komunikatów i założenia alertów o nowych ogłoszeniach.