Zastosowanie podpisu elektronicznego w zamówieniach publicznych
Podpis elektroniczny, jak każda nowość w wirtualnej przestrzeni, budzi pewne obawy. Wynikają one głównie z braku wiedzy o tego typu instrumentach i procedurach z ich wykorzystaniem.
Podpis elektroniczny, jak każda nowość w wirtualnej przestrzeni, budzi pewne obawy. Wynikają one głównie z braku wiedzy o tego typu instrumentach i procedurach z ich wykorzystaniem.
Przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości przy ul. Łopuszniańskiej w Kielcach ogłosił prezydent Kielc. Cenę wywoławczą za działkę o powierzchni 749 m kw. ustalono na 100 tys. zł.
Wkrótce kilka największych firm energetycznych ogłosi wspólny przetarg na dostawę urządzeń, które pozwolą mierzyć jakość dostarczanej energii
Opis przedmiotu zamówienia należy do czynności związanych z przygotowaniem postępowania o zamówienie publiczne i stanowi nieodłączny oraz podstawowy element treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Precyzyjna deskrypcja, co konkretnie ma zostać zakupione, jest jednocześnie obowiązkiem, jak i uprawnieniem zamawiającego.
Drogowcy rozpisali wreszcie przetarg na montaż sprzętu sportowego nad Jeziorem Długim w Olsztynie. To jeden z ostatnich projektów ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Dość oczekiwania na nową plażę mają za to na Likusach, gdzie ludzie mieli się nią cieszyć latem.
Poprawa tzw. omyłki według ustawy Prawa zamówień publicznych jest możliwa w sytuacji, gdy omyłka polega na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, a jej poprawienie nie spowoduje istotnych zmian w treści oferty.
Według ustawy Prawa zamówień publicznych wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, zamawiający może zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę specyfikacji zamawiający jest zobowiązany niezwłocznie przekazać wszystkim wykonawcom.
Zawarcie umowy z wykonawcą, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, bądź też z którym zostały ustalone istotne warunki umowy, jest ostatnim etapem procedury zmierzającej do udzielenia zamówienia publicznego.
Ustawa Prawo zamówień publicznych nie zawiera definicji grupy kapitałowej, odsyłając w tym zakresie do przepisów ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.
Po wejściu w życie nowych przepisów zamawiający zobowiązani będą między innymi do ustalania innych, niż wyłącznie cena, kryteriów wyboru wykonawcy zamówienia publicznego, a cena nie będzie musiała mieć decydującego znaczenia.
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.