Nie ma chętnych na kazimierskie kamieniołomy
Byłaby to transakcja stulecia władz Kazimierza Dolnego. Ale nikt nie wpłacił wadium w przetargu na kupno kamieniołomów i wielkiej działki nad Wisłą w Kazimierzu Dolnym.
Byłaby to transakcja stulecia władz Kazimierza Dolnego. Ale nikt nie wpłacił wadium w przetargu na kupno kamieniołomów i wielkiej działki nad Wisłą w Kazimierzu Dolnym.
Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych umożliwiają powołanie do składu komisji przetargowej biegłych posiadających specjalistyczną wiedzę dotyczącą prowadzonego przez zamawiającego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Drogowcy gwałtownie przyspieszyli z przetargami na budowę kluczowych odcinków dróg. Dzięki temu minister infrastruktury raczej uniknie zapowiadanej przez premiera dymisji
Kraków chce taniej wozić pasażerów. Ogłosił kolejny przetarg na obsługę sześciu linii autobusowych. Chętni są: choćby Mobilis i Meteor z Jaworzna. A MPK nie wie co robić, bo ma kłopot z konkurencyjnością cen.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ogłosiło przetarg na zakup 24 niskopodłogowych tramwajów. Wagony, które trafią pod Wawel w 2011 roku, będą klimatyzowane i pomieszczą co najmniej 220 pasażerów. Przewoźnik wyda na nie około 210 mln zł.
Miasto ogłosiło przetarg na budowę drugiej kładki dla pieszych i rowerzystów przez Wisłę. Przeprawa połączy Kazimierz i Ludwinów. Ma być gotowa w przyszłym roku.
- Sama idea przetargu jest bardzo dobra, ale komuś zabrakło odwagi i preferowane jest MPK - tak jeden z najważniejszych dla Kielc przetargów komunikacyjnych ocenia ekspert.
Dziś kolejna odsłona walki o budowę drugiej linii metra. Włosi, którzy wygrali przetarg, odrzucają zarzuty innych firm i przekonują, że wydrążenie kolejki w Warszawie nie będzie dla nich zbyt trudne.
Dwa konsorcja złożyły oferty w przetargu na budowę Centrum Sportowego przy ul. Północnej w Opolu. Obiekt ma powstać do października przyszłego roku.
W poniedziałek okaże się, czy w Opolu powstanie browar. Ratusz ogłosił już drugi przetarg na działkę przy ul. Wschodniej, pod taką właśnie inwestycję.
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.