Partnerzy serwisu:

Intratny zakup nieruchomości?  Za te często uchodzą licytacje komornicze. Warto regularnie je sprawdzać i wyłapywać najlepsze oferty. Z serwisem komunikaty.pl to bardzo łatwe! Zachęcamy Państwa do poznania aktualnych ogłoszeń o licytacjach komorniczych z całej Polski.

Rozwiń dalej...
 

Licytacje komornicze

Licytacja to forma publicznej sprzedaży ruchomości lub nieruchomości, której celem jest uzyskanie środków finansowych na spłatę zobowiązań dłużnika. Komornik przygotowuje ją na mocy wystawionego przez sąd tytułu wykonawczego. To właśnie on szacuje kwotę wartości ruchomości/nieruchomości, a później określa cenę wywoławczą. Przy pierwszej licytacji jest to ¾ kwoty oszacowania, a przy drugim 2/3 wartości nieruchomości i ½ dla ruchomości. Osoby, które biorą udział w licytacji, przebijają swoje oferty. Wygrywa ten, kto zaproponuje najwięcej.  

Obowiązkowo 14 dni przed licytacją treść ogłoszenia musi zostać opublikowana na tablicach w sądzie, na stronach internetowych i in. Poznanie szerokiej oferty ogłoszeń z całego kraju może więc być problematyczne. Nasz serwis komunikaty.pl przychodzi do Państwa z pomocą. To najszersza baza ogłoszeń o licytacjach komorniczych dostępna na polskim rynku. Zastosowanie intuicyjnej wyszukiwarki pozwoli na przefiltrowanie wyników wyłącznie do tych interesujących. W serwisie znajdą Państwo też informacje o tym, na jakie licytacje warto zwrócić uwagę, jak je wygrać i sfinalizować. Dzięki alertom poinformujemy Państwa o nowych ogłoszeniach automatycznie.