Partnerzy serwisu:

Postępowanie restrukturyzacyjne ma poprawić kondycję finansową przedsiębiorstwa. To też sposób na pozyskanie potrzebnych materiałów czy usług za niższą cenę. Poznaj najbardziej atrakcyjne ogłoszenia z całej Polski serwisie komuinkaty.pl. 

Rozwiń dalej...
 

Wygląda na to, że nie mamy tego, czego szukasz.

Spróbuj zmienić zapytanie, wylączyć filtry lub wybrać kategorię.

Restrukturyzacja

Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego ma na celu uniknięcie ogłoszenia upadłości dłużnika, ale też zaspokojenie w jak najwyższym stopniu wierzycieli. Wybór tego rozwiązania daje wiele korzyści zagrożonemu przedsiębiorcy. Jeśli restrukturyzacja się nie powiedzie może on sięgnąć po upadłość. 

W ramach restrukturyzacji dłużnik ma możliwość zawarcia układu z wierzycielami. Te działania co prawda blokują częściowo możliwość ściągnięcia długu, ale ma na celu doprowadzenie przedsiębiorstwa do tego, aby stało się płynne finansowo i mogło prawidłowo funkcjonować. Wśród podstawowych typów tego procesu wyróżnić można m.in. restrukturyzację majątkową, która polega na sprzedaży składników majątku na rzecz innych podmiotów. Prawo restrukturyzacyjne wymaga umieszczania obwieszczeń, które informują wszystkich zainteresowanych o toczącym się postępowaniu. Ogłoszenia takie muszą być umieszczane w stosownym rejestrze, m.in. w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Szeroką bazę ogłoszeń z całej Polski mogą znaleźć Państwo również w naszym serwisie komunikaty.pl. Zachęcamy do odwiedzin i poznawania zawsze aktualnej oferty! Znacznym ułatwieniem będzie też założenie alertów na nowe ogłoszenia.