Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Nie sprzedam ani nie wynajmę. Prawie 2 mln mieszkań w Polsce stoi pustych

wynajem

Ze wstępnych danych Narodowego Spisu Powszechnego wynika, że ponad 1,8 mln mieszkań jest w Polsce niezamieszkanych. Przyczyny tego są różne: od zdarzeń losowych przez emigrację czy strach przed nieuczciwymi lokatorami. Są osoby, które mają po 10 nieruchomości i nie zamierzają nic z nimi robić.

Kryzys, inflacja i kredyt hipoteczny. Jak w ciężkich czasach udźwignąć ultrawysoką ratę?

inflacja

W takiej sytuacji są teraz tysiące kredytobiorców. Po kolejnych podwyżkach stóp procentowych płacą dwukrotnie wyższą ratę niż jeszcze rok temu. I co teraz? Jak nie zbiednieć, spłacając kredyt hipoteczny na mieszkanie? Sprawdzamy, co można zrobić, żeby zmniejszyć raty.

Szef Wedla: Recesja w Polsce nawet przez dwa lata. Inflacja - 20 proc.

Wedel

"Nawet jeśli wzrost kosztów prądu nie będzie dziesięciokrotny, tylko pięcio- czy sześciokrotny, to jest to ekstremalne uderzenie, które z pewnością odczuje każda branża. Mówimy o kosztach rzędu dziesiątków milionów złotych rocznie w przypadku jednej fabryki żywności - mówi dla Wyborcza.biz szef Wedla.

W Europie brakuje miodu z Ukrainy. Czy to szansa dla polskich pszczelarzy na zwiększenie eksportu?

inflacja

Ukraina była jednym z największych eksporterów miodu na świecie. W tym roku ze względu na wojnę sytuacja diametralnie się zmieniła i nie pozostanie bez wpływu na polski rynek miodu.

Przetargi. Kiedy zamawiający może unieważnić postępowanie?

zamawiający

Unieważnienie prowadzonego postępowania przetargowego - gdy jego dalsze prowadzenie jest nieuzasadnione - musi być przekonujące.

Czy wykonawca może odmówić podpisania umowy bez ponoszenia sankcji?

umowa

Celem ustanowienia TZO jest zabezpieczenie interesu zamawiającego, tj. uniemożliwienie wykonawcy odmowy podpisania umowy bez utraty wadium.

Kiedy zamawiający sektorowy musi przygotować analizę potrzeb i wymagań?

zamawiający

Obowiązek analizy potrzeb i wymagań dotyczy zamawiających publicznych, których definiuje art. 4 ustawy Pzp.

O czym komornik musi pamiętać, kiedy pracuje poza kancelarią? Cz. I

komornik

Czynności przeprowadzane przez komornika sądowego poza kancelarią wymagają od niego zachowania określonych zasad. Jakich?