BZP: Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu zawodowego: Spawanie metodą TIG z egzaminem zewnętrznym dla uczniów/uczennic ZST w Mikołowie i ZSEiU w Łaziskach Górnych
23.04.2025
2025/BZP 00201934/01
Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu
Dane ogłoszeniodawcy znajdują się w treści ogłoszenia.
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu zawodowego: Spawanie metodą TIG z egzaminem zewnętrznym dla uczniów/uczennic ZST w Mikołowie i ZSEiU w Łaziskach Górnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255016
1.4.) Adres zamawiającego:
1.4.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 4a
1.4.2.) Miejscowość: Mikołów
1.4.3.) Kod pocztowy: 43-190
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@mikolowski.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mikolowski.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00201934
2.2.) Data ogłoszenia: 2025-04-23
SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA
3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2025/BZP 00187076
3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą:
1.1 Przedmiotem zamówienia jest : Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu zawodowego:
Spawanie metodą TIG z egzaminem zewnętrznym dla 66 uczniów/uczennic Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie i oraz Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych w ramach projektu „Zawodowy Mikołowski – Edukacja Zawodowa w procesie transformacji w Powiecie Mikołowskim” współfinansowanego ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021–2027, Priorytet FSL.10.00 – Fundusze Europejskie na transformację, Działanie FSL.10.23 – Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu.
1.2 Przedmiot zamówienia obejmuje: zorganizowanie i przeprowadzenie kursu zawodowego pn. „Spawanie metodą TIG” dla 66 uczniów/uczennic, w wymiarze minimum 103 godz. dla każdej z grup.
Kurs musi zostać przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i aktualnymi normami dotyczącymi przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych spawaczy.
Kurs powinien zostać przeprowadzony w formie stacjonarnej.
Kurs powinien obejmować przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu spawania elektrodami nietopliwymi [metoda TIG141] oraz egzamin potwierdzający uzyskane kwalifikacje, po którego zaliczeniu uczestnik otrzyma stosowny certyfikat/zaświadczenie.
Liczba uczestników ogółem – 66
Liczba grup ogółem – 11
Liczba osób w grupie: minimum 4, maksimum 8
Liczba godzin/grupę – minimum 103 godziny (w tym minimum 23 godzin zajęć teoretycznych, 80 godzin zajęć praktycznych)
Z czego:
godzina = godzina zegarowa
liczba osób pracujących przy jednym stanowisku podczas zajęć praktycznych = 1 os.
Termin realizacji: 12 miesięcy licząc od daty podpisania umowy.
Kurs dla 66 uczestników/uczestniczek zostanie przeprowadzony dla 11 grup po 6 osób. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany liczby osób w grupie przy założeniu, że minimalna liczba osób w grupie wynosi 4, a maksymalna liczba osób w grupie wynosi 8
1.3 Obowiązki Wykonawcy:
1.3.1 Zamawiający wymaga, aby program zajęć uwzględniał minimalnie poniższy zakres tematyczny:
Metoda spawania TIG141 Poziom I - obejmuje łączenie blach i rur spoinami pachwinowymi.
Spawane materiały: stal niestopowa.
1.3.2 Cel kursu:
Przygotowanie kandydata do praktycznego i teoretycznego egzaminu państwowego (przeprowadzane są zgodnie z normą PN-EN ISO 9606-1:2014-02 lub równoważną) przed komisją powołaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach w zakresie wykonywania prac spawalniczych. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu uczestnik uzyskuje w/w uprawnienia do spawania w postaci książeczki spawacza oraz certyfikatu (świadectwo egzaminu spawacza).
1.3.3.Zakres tematyczny:
1) Podstawy teoretyczne spawania metodą TIG
• Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi.
• Materiały spawalnicze.
• Urządzenia do spawania w osłonach gazów elektrodą topliwą.
• Budowa i użytkowanie urządzeń do spawania TIG.
• Możliwość ustawiania parametrów spawania, łuk spawalniczy – rodzaje.
• Materiały podstawowe – stale.
• Zakłócenia w pracy urządzeń spawalniczych, unikanie wad w spoinach.
• Oznaczenie i wymiarowanie spoin.
• Metody przygotowania złączy do spawania.
• Kwalifikowanie spawaczy.
• Bezpieczeństwo i higiena pracy.
2) Zajęcia praktyczne.
1.3.4 Zajęcia powinny się odbywać:
1) od poniedziałku do soboty,
2) dla uczniów szkół technicznych i zawodowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mikołowski t.j: Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie, Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych,
3) Minimum 253 godzin kursów (część teoretyczna) odbędzie się w pracowniach szkolnych nieodpłatnie udostępnionych Wykonawcy w siedzibie Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie przy ul. Rybnickiej 44 oraz siedzibie Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych przy ulicy Chopina 11b.
4) Zajęcia teoretyczne powinny odbywać się w pracowni multimedialnej wyposażonej w ekran i projektor multimedialny udostępnionej nieodpłatnie przez szkołę.
5) Minimum 5 280 godzin kursów (część praktyczna) odbędzie się w odpowiednio wyposażonej spawalni zapewnionej przez Wykonawcę. Zajęcia praktyczne powinny odbywać się na terenie zapewnionej przez Wykonawcę odpowiednio wyposażonej spawalni (niezależne stanowiska spawalnicze wyposażone zgodne z wymaganiami norm Norma PN-EN ISO 9606-1:2014-02 lub równoważna). Zajęcia realizowane poza szkołą powinny odbywać się w promieniu 30 km od siedziby Zamawiającego, ul. Żwirki i Wigury 4a, 43-190 Mikołów (na podstawie danych GPS, trasa najkrótsza zmierzona przez samochód osobowy). Podczas zajęć praktycznych Wykonawca powinien zapewnić uczestnikom kursu, odpowiednie wyposażeniem techniczne adekwatne do rodzaju kursu, odpowiadające indywidualnym potrzebom szkoleniowym uczestnika. Z odzieży ochronnej Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi przyłbicę spawalniczą, okulary ochronne, fartuch ochronny i rękawice ochronne.
6) Ukończenie szkolenia wiąże się z uzyskaniem uprawnień spawacza w metodzie: TIG 141.
7) Przebieg kursu oraz certyfikacja uprawnień spawacza muszą obejmować zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną, zgodnie z wymaganiami Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
8) Wykonawca przeprowadzi, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, badania lekarskie w celu uzyskania orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do odbycia kursu zawodowego. Wykonawca pokrywa koszty przeprowadzenia wymaganych badań lekarskich. Jednostka szkoląca zobowiązana jest zorganizować przeprowadzenie tych badań przez uprawnionych lekarzy. Czasu przeznaczonego na badania lekarskie nie należy wliczać do liczby godzin kursu ogółem.
1.3.5 Wykonawca zobowiązuje się do uzgodnienia z koordynatorem projektu szczegółowego programu i harmonogramu zajęć dla poszczególnych grup w terminie 5 dni przed rozpoczęciem zajęć, natomiast ewentualnych korekt terminów zajęć nie później niż na 3 dni przed terminem zajęć danej grupy po uzyskaniu wcześniejszej akceptacji ze strony uczestników projektu. Harmonogram zajęć powinien być dostosowany do planu lekcji i harmonogramu zajęć dodatkowych w projekcie.
1.3.6 Wykonawca musi posiadać uprawnienia do prowadzenia działalności szkoleniowej i zapewnić wykwalifikowaną kadrę do przeprowadzenia kursu.
1.3.7 Wykonawca zapewni materiały dydaktyczne w postaci podręcznika lub skryptu lub e-podręcznika lub e-skryptu z zakresu tematyki kursu (po zakończeniu kursu materiały przechodzą na własność uczniów).Komplet materiałów szkoleniowych Wykonawca dostarczy uczestnikom kursu najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu.
1.3.8 Wykonawca zobowiązuje się do ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie szkody powstałe w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy, w tym za szkody wyrządzone osobom trzecim, za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałe w związku ze świadczeniem usług oraz niezwłocznego zawiadomienia w formie pisemnej Zamawiającego o wypadku podczas kursu, oraz sporządzenia karty wypadku ustalającej okoliczności i przyczyny wypadku oraz przekazania jej Zamawiającemu i poszkodowanemu.
1.3.9 Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w trakcie kursu, w drodze na kurs i po kursie na sumę 15 000,00 zł oraz przekazania dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie Zamawiającemu do 5 dni od daty pierwszych zajęć poszczególnych grup.
1.3.10 Wykonawca zobowiązuje się zapewnić odpowiednie działania informacyjne i promocyjne zgodne z Wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich, m.in. znakowanie materiałów szkoleniowych, dokumentów.
1.4.Wykonawca zobowiązuje się do zrealizowania przedmiotu zamówienia zgodnie z Wytycznymi w zakresie standardów dostępności dla polityki spójności na lata 2021-2027 (Wytyczne dotyczące realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 – Załącznik nr 2 do Wytycznych w zakresie standardów dostępności dla polityki spójności na lata 2021-2027):
https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/dokumenty/wytyczne-dotyczace-realizacji-zasad-rownosciowych-w-ramach-funduszy-unijnych-na-lata-2021-2027-1/
1.4.1 Wykonawca na koniec kursu zapewni wydanie uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu kursu, z uwzględnieniem działań promocyjnych zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich.
1.4.2 Wykonawca zapewni przeprowadzenie egzaminu przed komisją egzaminacyjną Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach oraz wydanie uczestnikom kursu książeczki spawacza oraz certyfikatu (świadectwo egzaminu kwalifikacyjnego spawacza w metodzie TIG141).
1.4.3 Wykonawca zapewnia transport uczestników z siedziby szkoły na miejsce egzaminu i z miejsca egzaminu do siedziby szkoły.
1.4.4 Wykonawca zobowiązuję się nie pobierać od uczestników kursu żadnych opłat.
1.4.5 Wykonawca po zakończeniu kursu przedstawi Zamawiającemu następujące dokumenty:
• listę obecności z własnoręcznymi podpisami uczestników kursu w każdym dniu szkolenia,
• program kursu oraz dziennik zajęć,
• potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych
• kopie wydanych zaświadczeń i certyfikatów oraz listę potwierdzającą ich odbiór przez uczestników,
• dokumentację fotograficzną z prowadzonego kursu, po uzyskaniu pisemnej zgody uczestników kursu (min. 6 zdjęć o dobrej jakości, przedstawiających realizację tematyki kursu i uczestników).
1.4.6 Wykonawca zobowiązuje się przechowywać wszystkie dokumenty związane z realizacją kursu co najmniej do dnia 31.12.2031 r.
Po zmianie:
1.1 Przedmiotem zamówienia jest : Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu zawodowego:
Spawanie metodą TIG z egzaminem zewnętrznym dla 66 uczniów/uczennic Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie i oraz Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych w ramach projektu „Zawodowy Mikołowski – Edukacja Zawodowa w procesie transformacji w Powiecie Mikołowskim” współfinansowanego ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021–2027, Priorytet FSL.10.00 – Fundusze Europejskie na transformację, Działanie FSL.10.23 – Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu.
1.2 Przedmiot zamówienia obejmuje: zorganizowanie i przeprowadzenie kursu zawodowego pn. „Spawanie metodą TIG” dla 66 uczniów/uczennic, w wymiarze minimum 103 godz. dla każdej z grup.
Kurs musi zostać przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i aktualnymi normami dotyczącymi przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych spawaczy.
Kurs powinien zostać przeprowadzony w formie stacjonarnej.
Kurs powinien obejmować przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu spawania elektrodami nietopliwymi [metoda TIG141] oraz egzamin potwierdzający uzyskane kwalifikacje, po którego zaliczeniu uczestnik otrzyma stosowny certyfikat/zaświadczenie.
Liczba uczestników ogółem – 66
Liczba grup ogółem – 11
Liczba osób w grupie: minimum 4, maksimum 8
Liczba godzin/grupę – minimum 103 godziny (w tym minimum 23 godzin zajęć teoretycznych, 80 godzin zajęć praktycznych)
Z czego:
godzina = godzina zegarowa
liczba osób pracujących przy jednym stanowisku podczas zajęć praktycznych = 1 os.
Termin realizacji: 12 miesięcy licząc od daty podpisania umowy.
Kurs dla 66 uczestników/uczestniczek zostanie przeprowadzony dla 11 grup po 6 osób. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany liczby osób w grupie przy założeniu, że minimalna liczba osób w grupie wynosi 4, a maksymalna liczba osób w grupie wynosi 8
1.3 Obowiązki Wykonawcy:
1.3.1 Zamawiający wymaga, aby program zajęć uwzględniał minimalnie poniższy zakres tematyczny:
Metoda spawania TIG141 Poziom I - obejmuje łączenie blach i rur spoinami pachwinowymi.
Spawane materiały: stal niestopowa.
1.3.2 Cel kursu:
Przygotowanie kandydata do praktycznego i teoretycznego egzaminu państwowego (przeprowadzane są zgodnie z normą PN-EN ISO 9606-1:2014-02 lub równoważną) przed komisją powołaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach lub przez równoważną jednostkę posiadającą uprawnienia do certyfikowania ,w zakresie wykonywania prac spawalniczych. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu uczestnik uzyskuje w/w uprawnienia do spawania w postaci książeczki spawacza oraz certyfikatu (świadectwo egzaminu spawacza).
1.3.3.Zakres tematyczny:
1) Podstawy teoretyczne spawania metodą TIG
• Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi.
• Materiały spawalnicze.
• Urządzenia do spawania w osłonach gazów elektrodą topliwą.
• Budowa i użytkowanie urządzeń do spawania TIG.
• Możliwość ustawiania parametrów spawania, łuk spawalniczy – rodzaje.
• Materiały podstawowe – stale.
• Zakłócenia w pracy urządzeń spawalniczych, unikanie wad w spoinach.
• Oznaczenie i wymiarowanie spoin.
• Metody przygotowania złączy do spawania.
• Kwalifikowanie spawaczy.
• Bezpieczeństwo i higiena pracy.
2) Zajęcia praktyczne.
1.3.4 Zajęcia powinny się odbywać:
1) od poniedziałku do soboty,
2) dla uczniów szkół technicznych i zawodowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mikołowski t.j: Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie, Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych,
3) Minimum 253 godzin kursów (część teoretyczna) odbędzie się w pracowniach szkolnych nieodpłatnie udostępnionych Wykonawcy w siedzibie Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie przy ul. Rybnickiej 44 oraz siedzibie Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych przy ulicy Chopina 11b.
4) Zajęcia teoretyczne powinny odbywać się w pracowni multimedialnej wyposażonej w ekran i projektor multimedialny udostępnionej nieodpłatnie przez szkołę.
5) Minimum 5 280 godzin kursów (część praktyczna) odbędzie się w odpowiednio wyposażonej spawalni zapewnionej przez Wykonawcę. Zajęcia praktyczne powinny odbywać się na terenie zapewnionej przez Wykonawcę odpowiednio wyposażonej spawalni (niezależne stanowiska spawalnicze wyposażone zgodne z wymaganiami norm Norma PN-EN ISO 9606-1:2014-02 lub równoważna). Zajęcia realizowane poza szkołą powinny odbywać się w promieniu 30 km od siedziby Zamawiającego, ul. Żwirki i Wigury 4a, 43-190 Mikołów (na podstawie danych GPS, trasa najkrótsza zmierzona przez samochód osobowy). Podczas zajęć praktycznych Wykonawca powinien zapewnić uczestnikom kursu, odpowiednie wyposażeniem techniczne adekwatne do rodzaju kursu, odpowiadające indywidualnym potrzebom szkoleniowym uczestnika. Z odzieży ochronnej Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi przyłbicę spawalniczą, okulary ochronne, fartuch ochronny i rękawice ochronne.
6) Ukończenie szkolenia wiąże się z uzyskaniem uprawnień spawacza w metodzie: TIG 141.
7) Przebieg kursu oraz certyfikacja uprawnień spawacza muszą obejmować zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną, zgodnie z wymaganiami Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach lub równoważnej jednostki posiadającej uprawnienia do certyfikowania uprawnień spawacza..
8) Wykonawca przeprowadzi, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, badania lekarskie w celu uzyskania orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do odbycia kursu zawodowego. Wykonawca pokrywa koszty przeprowadzenia wymaganych badań lekarskich. Jednostka szkoląca zobowiązana jest zorganizować przeprowadzenie tych badań przez uprawnionych lekarzy. Czasu przeznaczonego na badania lekarskie nie należy wliczać do liczby godzin kursu ogółem.
1.3.5 Wykonawca zobowiązuje się do uzgodnienia z koordynatorem projektu szczegółowego programu i harmonogramu zajęć dla poszczególnych grup w terminie 5 dni przed rozpoczęciem zajęć, natomiast ewentualnych korekt terminów zajęć nie później niż na 3 dni przed terminem zajęć danej grupy po uzyskaniu wcześniejszej akceptacji ze strony uczestników projektu. Harmonogram zajęć powinien być dostosowany do planu lekcji i harmonogramu zajęć dodatkowych w projekcie.
1.3.6 Wykonawca musi posiadać uprawnienia do prowadzenia działalności szkoleniowej i zapewnić wykwalifikowaną kadrę do przeprowadzenia kursu.
1.3.7 Wykonawca zapewni materiały dydaktyczne w postaci podręcznika lub skryptu lub e-podręcznika lub e-skryptu z zakresu tematyki kursu (po zakończeniu kursu materiały przechodzą na własność uczniów).Komplet materiałów szkoleniowych Wykonawca dostarczy uczestnikom kursu najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu.
1.3.8 Wykonawca zobowiązuje się do ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie szkody powstałe w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy, w tym za szkody wyrządzone osobom trzecim, za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałe w związku ze świadczeniem usług oraz niezwłocznego zawiadomienia w formie pisemnej Zamawiającego o wypadku podczas kursu, oraz sporządzenia karty wypadku ustalającej okoliczności i przyczyny wypadku oraz przekazania jej Zamawiającemu i poszkodowanemu.
1.3.9 Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w trakcie kursu, w drodze na kurs i po kursie na sumę 15 000,00 zł oraz przekazania dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie Zamawiającemu do 5 dni od daty pierwszych zajęć poszczególnych grup.
1.3.10 Wykonawca zobowiązuje się zapewnić odpowiednie działania informacyjne i promocyjne zgodne z Wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich, m.in. znakowanie materiałów szkoleniowych, dokumentów.
1.4.Wykonawca zobowiązuje się do zrealizowania przedmiotu zamówienia zgodnie z Wytycznymi w zakresie standardów dostępności dla polityki spójności na lata 2021-2027 (Wytyczne dotyczące realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 – Załącznik nr 2 do Wytycznych w zakresie standardów dostępności dla polityki spójności na lata 2021-2027):
https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/dokumenty/wytyczne-dotyczace-realizacji-zasad-rownosciowych-w-ramach-funduszy-unijnych-na-lata-2021-2027-1/
1.4.1 Wykonawca na koniec kursu zapewni wydanie uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu kursu, z uwzględnieniem działań promocyjnych zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich.
1.4.2 Wykonawca zapewni przeprowadzenie egzaminu przed komisją egzaminacyjną Instytutu Spawalnictwa w Gliwicachl lub równoważnej jednostki posiadającą uprawnienia do certyfikowania oraz wydanie uczestnikom kursu książeczki spawacza oraz certyfikatu (świadectwo egzaminu kwalifikacyjnego spawacza w metodzie TIG141).
1.4.3 Wykonawca zapewnia transport uczestników z siedziby szkoły na miejsce egzaminu i z miejsca egzaminu do siedziby szkoły.
1.4.4 Wykonawca zobowiązuję się nie pobierać od uczestników kursu żadnych opłat.
1.4.5 Wykonawca po zakończeniu kursu przedstawi Zamawiającemu następujące dokumenty:
• listę obecności z własnoręcznymi podpisami uczestników kursu w każdym dniu szkolenia,
• program kursu oraz dziennik zajęć,
• potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych
• kopie wydanych zaświadczeń i certyfikatów oraz listę potwierdzającą ich odbiór przez uczestników,
• dokumentację fotograficzną z prowadzonego kursu, po uzyskaniu pisemnej zgody uczestników kursu (min. 6 zdjęć o dobrej jakości, przedstawiających realizację tematyki kursu i uczestników).
1.4.6 Wykonawca zobowiązuje się przechowywać wszystkie dokumenty związane z realizacją kursu co najmniej do dnia 31.12.2031 r.
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA VIII - PROCEDURA3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.1. Termin składania ofert Przed zmianą:
2025-04-28 10:00
Po zmianie:
2025-04-29 10:00
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.2. Miejsce składania ofert Przed zmianą:
Ofertę należy złożyć poprzez System E-ZP w terminie do dnia 28.04.2025 r. do g odz. 10:00 . Oferta musi być złożona przed upływem terminu składania ofert. O terminie złożenia oferty decyduje czas wygenerowania Urzędowego Poświadczenia Przedłożenia (UPP) w Systemie E-ZP.
Po zmianie:
Ofertę należy złożyć poprzez System E-ZP w terminie do dnia 29.04.2025 r. do g odz. 10:00 . Oferta musi być złożona przed upływem terminu składania ofert. O terminie złożenia oferty decyduje czas wygenerowania Urzędowego Poświadczenia Przedłożenia (UPP) w Systemie E-ZP.
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.3. Termin otwarcia ofert Przed zmianą:
2025-04-28 10:30
Po zmianie:
2025-04-29 10:30
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.4. Termin związania ofertą Przed zmianą:
2025-05-27
Po zmianie:
2025-05-28