Obwieszczenie Prezydenta Wrocławia
01.09.2026
34450323
osoba kontaktowa: tel. +48 71 777 80 58, 71 777 75 78
OBWIESZCZENIE PREZYDENTA WROCŁAWIA
Zgodnie z art. 72 ust. 6 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 670) oraz na podstawie art. 49 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1691)
informuję ogół społeczeństwa,
poprzez podanie niniejszego obwieszczenia do publicznej wiadomości:
- na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia (http://www.bip.um.wroc.pl),
- na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego Wrocławia przy pl. Nowy Targ 1-8
- w sposób zwyczajowo przyjęty w miejscu planowanego przedsięwzięcia, tj. w prasie lokalnej – Gazeta Wyborcza Wrocław,
że w dniu 25.08.2026 r. została wydana decyzja Prezydenta Wrocławia nr 1774/2026 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania pod nazwą: „Budowa drogi 13KD-D w ul. Reszelskiej na odcinku od ul. Królewieckiej do ul. Reszelskiej nr 8 we Wrocławiu wraz z budową linii energetycznej niskiego napięcia dla oświetlenia ulicznego, kanalizacji MKT, kanalizacji deszczowej, obiektu mostowego na rzece Ługowina oraz przepustu”, lokalizacja inwestycji jednostka ewidencyjna m.Wrocław, obręb Maślice, AR_20, dz. nr 1, 34/2, 34/6, 34/9, 33/2, 32/3, 31/2, 18/2, 16/3, 16/2, 16/4, 283/7, 283/9, 283/16, AR_19, dz. nr 13/1, 14/1, 14/8, 15/5, 16/3, 17/2, 13/3, 14/11, która to decyzja dotyczy przedsięwzięcia mogącego znacząco oddziaływać na środowisko.
Zgodnie z art. 49 § 2 Kodeksu postępowania administracyjnego oraz art. 72 ust. 6 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, wskazuje się dzień 01.09.2026 r., jako ten, w którym:
- nastąpiło publiczne obwieszczenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego Wrocławia, w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu oraz w prasie lokalnej,
- udostępniono treść decyzji na okres 14 dni w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu.
Niniejsze zawiadomienie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od wskazanego powyżej terminu.
Z treścią decyzji oraz aktami sprawy, strony postępowania mogą zapoznać się w Wydziale Architektury i Zabytków Urzędu Miejskiego Wrocławia (pl. Nowy Targ 1-8, parter, pok. 1c, godz. 8:00-15:00). Ze względów organizacyjnych należy zawiadomić tutejszy Wydział z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem - o zamiarze zapoznania się z dokumentami (tel. +48 71 777 80 58, 71 777 75 78),
co usprawni realizację przysługującego stronie uprawnienia.