Obwieszczenie o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pod nazwą: "Budowa drogi gminnej wraz z rozbudową skrzyżowania typu rondo w m. Rejów w ramach inwestycji pn. "Budowa odcinka drogi gminnej nr 000902F wraz z jej włączeniem do węzła drogi ekspresowej S3 Nowa Sól Południe - Etap I"
01.09.2026
34450333
STAROSTWO POWIATOWE W NOWEJ SOLI
ul. MONIUSZKI 3
67-100
NOWA SÓL
OBWIESZCZENIE
STAROSTY NOWOSOLSKIEGO
Znak sprawy: AB.6746.5.2026.KG
pismo nr: 548/2026
Zgodnie z art. 11f ust. 3 i 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. - o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 311), zawiadamiam, że w dniu 27.08.2026 r. na wniosek Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Miasteczko, ul. Rynek 2, 67-124 Nowe Miasteczko, który wpłynął do tutejszego organu w dniu 30.07.2026 r. została wydana decyzja nr 7/2026 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pod nazwą:
"Budowa drogi gminnej wraz z rozbudową skrzyżowania typu rondo w m. Rejów
w ramach inwestycji pn. "Budowa odcinka drogi gminnej nr 000902F wraz z jej włączeniem do węzła drogi ekspresowej S3 Nowa Sól Południe - Etap I"
Wniosek o wydanie decyzji na realizację inwestycji drogowej obejmuje następujące nieruchomości lub ich części, zlokalizowane w miejscowości Rejów:
1. projektowany pas drogowy drogi publicznej:
1a) droga gminna nr 000902F - klasa D:
- jedn. ew. 080406_5 Gmina Nowe Miasteczko, obręb ew. 0008 Rejów, działki nr: 256/26, 256/31 (256/37, 256/38, 256/39), 256/29 (256/32, 256/33, 256/34, 256/35, 256/36),
1b) droga krajowa nr S3 - klasa S
- jedn. ew. 080406_5 Gmina Nowe Miasteczko, obręb ew. 0008 Rejów, działki nr: 256/29 (256/32, 256/33, 256/34, 256/35, 256/36),
2. teren niezbędny do przebudowy sieci uzbrojenia terenu poza projektowanym pasem drogowym:
- jedn. ew. 080406_5 Gmina Nowe Miasteczko, obręb ew. 0008 Rejów, działka nr: 618
3. teren niezbędny do budowy urządzeń wodnych lub urządzeń melioracji wodnych szczegółowych poza projektowanym pasem drogowym:
- jedn. ew. 080406_5 Gmina Nowe Miasteczko, obręb ew. 0008 Rejów, działka nr: 618
4. teren niezbędny do przebudowy innych dróg publicznych:
- jedn. ew. 080406_5 Gmina Nowe Miasteczko, obręb ew. 0008 Rejów, działka nr: 618
Uwaga:
- w nawiasach podano nr działek ewidencyjnych po podziale;
- tłustym drukiem zaznaczono działki objęte wnioskiem.
Strony postępowania mogą zapoznać się z treścią decyzji w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowej Soli, ul. Moniuszki 3b, w Wydziale Administracji Budowlanej, w godzinach pracy urzędu.
Od decyzji służy odwołanie do Wojewody Lubuskiego za pośrednictwem Starosty Nowosolskiego, w terminie 14 dni od dnia otrzymania decyzji przez wnioskodawcę lub zawiadomienia pozostałych stron o jej wydaniu. W trakcie biegu terminu do wniesienia odwołania strony mogą zrzec się prawa do wniesienia odwołania wobec Starosty Nowosolskiego.