Obwieszczenie Prezydenta Wrocławia
01.09.2026
34450324
osoba kontaktowa: tel. +48 71 777 80 58, +48 71 777 75 78
OBWIESZCZENIE PREZYDENTA WROCŁAWIA
Na podstawie art. 11d ust. 5-10 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 311), zgodnie z art. 49 §1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1691)
zawiadamiam strony postępowania,
że w dniu 06.05.2026 r. zostało wszczęte, na wniosek Prezydenta Wrocławia, postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania pn.: rozbudowa skrzyżowania drogi krajowej alei Karkonoskiej z drogą gminną ulicą Wyścigową we Wrocławiu wraz z zabudową i przebudową miejskich kanałów technologicznych MKT, oświetlenia i sygnalizacją świetlną. Wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej obejmuje następujące nieruchomości lub ich części (wg katastru nieruchomości):
- Nieruchomości znajdujące się w liniach rozgraniczających teren, przeznaczone na pas drogowy drogi gminnej:
|
Lp. |
Obręb |
Arkusz mapy |
Numer działki |
Powierzchnia zajęcia stałego |
|
|
Partynice |
7 |
1 |
1,5761 ha (roboty na części - 1719,17 m2) |
- Nieruchomości znajdujące się w liniach rozgraniczających teren, przeznaczone na pas drogowy drogi krajowej:
|
Lp. |
Obręb |
Arkusz mapy |
Numer działki przed podziałem |
Numer działki po podziale |
Powierzchnia zajęcia stałego |
|
|
Partynice |
3 |
3 |
- |
3,1307 ha (roboty na części – 806,37 m2) |
|
|
Partynice |
6 |
7/1 |
- |
2,4117 ha (roboty na części – 711,21 m2) |
|
|
Partynice |
6 |
7/2 |
- |
1,1793 ha (roboty na części – 330,68 m2) |
|
|
Partynice |
6 |
8/2 |
8/6 |
0,0006 ha |
|
|
Partynice |
7 |
20/21 |
20/66 |
0,0007 ha |
Zgodnie z art. 49 §2 Kodeksu postępowania administracyjnego wskazuje się dzień 01.09.2026 r., jako ten, w którym nastąpiło publiczne obwieszczenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego Wrocławia, w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu oraz w prasie lokalnej. Niniejsze zawiadomienie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od wskazanego powyżej terminu.
Zgodnie z art. 10 § 1 k.p.a. stronom postępowania przysługuje prawo do czynnego udziału w każdym stadium niniejszego postępowania. Z aktami sprawy można zapoznać się w Wydziale Architektury i Zabytków Urzędu Miejskiego Wrocławia, pl. Nowy Targ 1-8, parter, sala 1c w godz. 8.00 – 15.00), w terminie 21 dni od daty publicznego obwieszczenia.
Ze względów organizacyjnych należy uprzednio zawiadomić pracownika Wydziału - z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem, o potrzebie zapewnienia dostępu do akt sprawy - tel. +48 71 777 80 58, +48 71 777 75 78, co usprawni realizację przysługującego stronie uprawnienia.
Ponadto informuję o istotnych skutkach wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, w szczególności wynikających z art. 12 ust. 4 - 6 ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, dotyczących dotychczasowych właścicieli, użytkowników wieczystych nieruchomości oraz osób, którym przysługuje do nieruchomości ograniczone prawo rzeczowe.
Zgodnie z art. 11d ust. 9 i 10 ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, z dniem zawiadomienia nieruchomości stanowiące własność Skarbu Państwa bądź jednostek samorządu terytorialnego, objęte wnioskiem o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, nie mogą być przedmiotem obrotu w rozumieniu przepisów o gospodarce nieruchomościami. Czynność prawna dokonana z naruszeniem powyższego zakazu jest nieważna.