Obwieszczenie Prezydenta Wrocławia
01.09.2026
34450325
osoba kontaktowa: tel. +48 71 777 80 58, +48 71 777 75 78
OBWIESZCZENIE PREZYDENTA WROCŁAWIA
Na podstawie art. 11f ust. 3-5 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 311), zgodnie z art. 49 §1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1691)
zawiadamiam strony postępowania,
że w dniu 25.08.2026 r. została wydana decyzja nr 1774/2026 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, na rzecz Prezydenta Wrocławia, dla zadania pn. „Budowa drogi 13KD-D w ul Reszelskiej na odc. od ul. Królewieckiej do ul. Reszelskiej nr 8 we Wrocławiu wraz z budową linii energetycznej niskiego napięcia dla oświetlenia ulicznego, kanalizacji MKT, kanalizacji deszczowej, obiektu mostowego na rzece Ługowina oraz przepustu”, której nadano rygor natychmiastowej wykonalności.
W decyzji jw. zatwierdzeniu podlega podział nieruchomości:
|
Lp. |
Obręb |
AR |
Stan przed podziałem |
Stan po podziale |
||
|
Numer działki |
Powierzchnia działki [ha] |
Numer działki |
Powierzchnia działki [ha] |
|||
|
|
Maślice |
20 |
34/6 |
0,0446 |
34/10 |
0,0385 |
|
34/11 |
0,0061 |
|||||
|
|
Maślice |
20 |
34/9 |
0,0205 |
34/12 |
0,0065 |
|
34/13 |
0,0140 |
|||||
|
|
Maślice |
20 |
283/9 |
0,0651 |
283/22 |
0,0119 |
|
283/23 |
0,0532 |
|||||
|
|
Maślice |
20 |
283/16 |
0,5236 |
283/24 |
0,5134 |
|
283/25 |
0,0102 |
|||||
|
|
Maślice |
19 |
14/11 |
0,0331 |
14/12 |
0,0020 |
|
14/13 |
0,0311 |
|||||
Granice inwestycji ustalone ww. decyzją obejmują:
- Nieruchomości znajdujące się w liniach rozgraniczających teren, przeznaczone na pas drogowy drogi gminnej:
|
Lp. |
Obręb |
AR |
Numer działki przed podziałem |
Numer działki po podziale |
Powierzchnia zajęcia stałego [ha] |
|
|
Maślice |
19 |
14/11 |
14/12 |
0,0020 |
|
|
Maślice |
20 |
34/6 |
34/11 |
0,0061 |
|
|
Maślice |
20 |
34/9 |
34/12 |
0,0065 |
|
|
Maślice |
19 |
14/8 |
- |
0,0191 |
|
|
Maślice |
19 |
15/5 |
- |
0,0194 |
|
|
Maślice |
19 |
16/3 |
- |
0,0240 |
|
|
Maślice |
19 |
17/2 |
- |
0,0950 |
|
|
Maślice |
20 |
34/2 |
- |
0,1162 |
|
|
Maślice |
20 |
33/2 |
- |
0,0378 |
|
|
Maślice |
20 |
32/3 |
- |
0,0403 |
|
|
Maślice |
20 |
31/2 |
- |
0,0376 |
|
|
Maślice |
20 |
18/2 |
- |
0,0048 |
|
|
Maślice |
20 |
16/3 |
- |
0,0104 |
|
|
Maślice |
20 |
283/7 |
- |
0,2539 |
|
|
Maślice |
20 |
283/9 |
283/22 |
0,0119 |
|
|
Maślice |
20 |
283/16 |
283/25 |
0,0102 |
- Nieruchomości stanowiące tereny wód płynących, przez które przechodzi inwestycja drogowa, na których roboty będą prowadzone na podstawie art. 20a ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji w zakresie dróg publicznych:
|
Lp. |
Obręb |
AR |
Nr działki |
Powierzchnia zajęcia [ha] |
Cel zajęcia |
|
|
Maślice |
20 |
1 |
0,0238 |
Budowa obiektu mostowego |
- Tereny niezbędne dla realizacji obiektów i robót budowlanych, na których inwestycja będzie realizowana na podstawie prawa do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane:
|
Lp. |
Obręb |
AR |
Numer działki |
Powierzchnia zajęcia [ha] |
Cel zajęcia |
|
|
Maślice |
19 |
14/1 |
0,1870 |
Rozbudowa jezdni ul. Królewieckiej dla potrzeb zapewnienia parametrów technicznych ulicy |
|
|
Maślice |
19 |
13/1 |
0,0240 |
|
|
|
Maślice |
19 |
13/3 |
0,0703 |
Budowa drogi dla pieszych i rowerów w celu skomunikowania ul. Reszelskiej z terenami parkowo-wypoczynkowymi |
- Tereny niezbędne dla realizacji obiektów i robót budowlanych, dla których określono ograniczenia w korzystaniu z nieruchomości oraz udzielono zezwolenia na wykonanie obowiązków wymienionych w art. 11f ust. 1 pkt 8 lit. b-c, e-h ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych:
|
Lp. |
Obręb |
AR |
Numer działki |
Powierzchnia zajęcia [ha] |
Cel zajęcia |
|
|
Maślice |
20 |
16/2 |
0,0021 |
Wykonanie umocnienia wylotu przepustu |
|
|
Maślice |
20 |
16/4 |
0,0024 |
Następujące nieruchomości lub ich części, według katastru nieruchomości, z dniem uzyskania przez ww. decyzję waloru ostateczności, stają się własnością Gminy Wrocław:
|
Lp. |
Obręb |
AR |
Numer działki przed podziałem |
Numer działki po podziale |
Powierzchnia zajęcia stałego [ha] |
|
|
Maślice |
19 |
14/11 |
14/12 |
0,0020 |
|
|
Maślice |
20 |
34/6 |
34/11 |
0,0061 |
|
|
Maślice |
20 |
34/9 |
34/12 |
0,0065 |
|
|
Maślice |
20 |
283/9 |
283/22 |
0,0119 |
Jeżeli przeznaczona na pas drogowy nieruchomość gruntowa stanowiąca własność Skarbu Państwa albo jednostki samorządu terytorialnego została oddana w użytkowanie wieczyste, użytkowanie to wygasa z dniem, w którym decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej stała się ostateczna (art. 12 ust. 4d ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych).
Zgodnie z art. 49 §2 Kodeksu postępowania administracyjnego dzień 01.09.2026 r. wskazuje się jako ten, w którym nastąpiło publiczne obwieszczenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego Wrocławia, w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu oraz w prasie lokalnej. Niniejsze zawiadomienie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od wskazanego powyżej terminu.
Stronom postępowania, zgodnie z art. 10 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, przysługuje prawo czynnego udziału w każdym stadium niniejszego postępowania.
Z aktami sprawy, strony postępowania mogą zapoznać się w Wydziale Architektury i Zabytków Urzędu Miejskiego Wrocławia (pl. Nowy Targ 1-8, parter, pok. 1c, godz. 8:00-15:00). Ze względów organizacyjnych należy zawiadomić tut. Wydział z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem - o zamiarze zapoznania się z dokumentami (tel. +48 71 777 80 58, +48 71 777 75 78), co usprawni realizację przysługującego stronie uprawnienia.