Obwieszczenie dotyczące inwestycji drogowej p.t. „ budowa odcinka drogi gminnej 7KDL wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy”
04.09.2026
34450420
URZĄD DZIELNICY MOKOTÓW M.ST. WARSZAWY IDWEW 5252248481-04009
ul. RAKOWIECKA 25/27
02-517
WARSZAWA
osoba kontaktowa: tel. 22 4436 638
OBWIESZCZENIE
Działając na podstawie art. 11d ust. 5 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003r. o szczególnych zasadach przygotowywania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. 2024.311), art. 61 § 4 w związku z art. 10 § 1 oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. 2025.1691),
zawiadamiam
że zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej p.t. „ budowa odcinka drogi gminnej 7KDL wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy” polegającej na budowie odcinka drogi gminnej oznaczonej symbolem 7KDL w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego rejonu pod Skocznią cz. I uchwalonym uchwałą nr XLII/1299/2008 Rady m.st. Warszawy z 23 października 2008 r. wraz z odwodnieniem jezdni, obustronnym chodnikiem, oświetleniem, zjazdami do istniejącej i projektowanej zabudowy, zieleni miejskiej oraz niezbędnej infrastrukturą towarzyszącą dla obsługi drogi oraz zlokalizowana w drodze infrastrukturą techniczną w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, na nieruchomościach obejmujących działki o nr ew.:
pod budowę drogi gminnej 7 KDL:
- z obrębu 1-02-28 146505_8.0228: działka Nr ew. 12/1 (12/3, 12/4), 15/13, 15/11,
pod czasowe zajęcie nieruchomości pod budowę/przebudowę sieci uzbrojenia terenu:
- z obrębu 1-02-28 146505_8.0228: część działki Nr ew. 12/2, część działki 15/11,
- z obrębu 1-02-23 146505_8.0223: część działki Nr ew.: 3/31,
Numery ewidencyjne istniejących działek pod budowę dróg gminnych w projektowanych liniach rozgraniczających (w nawiasach: numery działek po podziale, tłustym drukiem numery działek, które staną się lub są własnością właściwej jednostki samorządu terytorialnego).
W związku z powyższym, zgodnie z art. 10 Kodeksu postępowania administracyjnego, strony postępowania mają możliwość zapoznania się z dokumentacją w przedmiotowej sprawie oraz wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów w Wydziale Architektury
i Budownictwa dla Dzielnicy Mokotów, ul. Marynarskiej 19A, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym - tel. 22 4436 638, w terminie 14 dni od dnia dokonania zawiadomienia.
Zgodnie z art. 49 Kodeksu postępowania administracyjnego zawiadomienie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.