Obwieszczenie Starosty Bełchatowskiego
02.09.2026
34450586
STAROSTWO POWIATOWE W BEŁCHATOWIE
ul. PABIANICKA 17/19
97-400
BEŁCHATÓW
osoba kontaktowa: tel. 44 635-86-41
Bełchatów, dnia 31.08.2026 r.
STAROSTA BEŁCHATOWSKI
ul. Pabianicka 17/19, 97 – 400 Bełchatów
znak: AB.6740.10.3.2026.AK.MK
OBWIESZCZENIE
STAROSTY BEŁCHATOWSKIEGO
Na podstawie art. 11 d ust. 5 i 6 ustawy z 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r., poz. 311) oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity: Dz. U. z 2025 r., poz. 1691) Starosta Bełchatowski
zawiadamia
że na wniosek Prezydenta Miasta Bełchatowa, z dnia 28.07.2026 r. zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji
o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pod nazwą: „Budowa drogi gminnej - ulicy Wichrowej w Bełchatowie” od kilometra 0+015,00 do kilometra 0+820,57 .
Działki istniejącego pasa drogowego znajdujące się w całości w liniach rozgraniczających teren inwestycji (nie podlegające podziałowi):
powiat bełchatowski, gmina Bełchatów, obr. 29 Poręby, dz. nr ewid. 363.
Działki w liniach rozgraniczających teren inwestycji w całości przechodzące pod pas drogowy:
powiat bełchatowski, miasto Bełchatów, obr. 18, dz. nr ewid.: 209/5, 211/8, 219/9, 220/2, 243/1.
Działki położone w części w liniach rozgraniczających teren inwestycji wymagające zatwierdzenia projektów podziału:
powiat bełchatowski, miasto Bełchatów, obr. 18, dz. nr ewid.: 234 (234/1*, 234/3*, 234/2), 210 (210/1*, 210/2), 212/4 (212/10*, 212/11), 212/5 (212/12*, 212/13), 212/2 (212/6*, 212/7), 212/3 (212/8*, 212/9), 213 (213/1*, 213/2), 214 (214/1*,214/2), 215/2 (215/7*, 215/8), 215/4 (215/9*, 215/10), 215/6 (215/11*, 215/12), 216 (216/1*, 216/2), 217 (217/1*, 217/2), 218 (218/1*, 218/2), 222/4 (229/9*, 222/10), 201 (201/1*, 201/2), 223 (223/1*, 223/2), 224 (224/1*, 224/2), 225 (225/1*, 225/2), 226 (226/1*, 226/2), 227 (227/1*, 227/2), 228 (228/1*, 228/2), 229/2 (229/5*, 229/6), 229/1 (229/3*, 229/4),
powiat bełchatowski, gmina Bełchatów, obr. 29 Poręby, dz. nr ewid.: 362 (362/1*, 362/2), 99 (99/1*, 99/2), 100/1 (100/3*, 100/4), 101/1 (101/5*, 101/6), 102/1 (102/8*, 102/9), 102/6 (102/10*, 102/11), 379 (379/1*, 379/2), 103/5 (103/7*, 103/8), 104/10 (104/19*, 104/20), 104/9 (104/17*, 104/18), 104/11 ( 104/21*, 104/22), 104/4 (104/15*, 104/16), 108/2 (108/5*, 108/6), 108/1 (108/3*, 108/4), 109 (109/1*, 109/2), 110 (110/1*, 110/2), 111 (111/1*, 111/2), 371/1 (371/4*, 371/5), 114 (114/1*, 114/2), 115 (115/1*, 115/2), 116 (116/1*, 116/2), 117 (117/1*, 117/2), 118/1 (118/3*, 118/4), 353/3 (353/10*, 353/11), 353/1 (353/8*, 353/9), 375 (375/1*, 375/2), 124/7 (124/10*, 124/11), 124/3 (124/8*, 124/9), 125/1 (125/3*, 125/4), 125/2 (125/5*, 125/6), 130/7 (130/9*, 130/10).
Działki położone w liniach rozgraniczających teren inwestycji, niezbędne dla: budowy tymczasowych obiektów budowlanych, rozbiórki istniejących obiektów budowlanych, budowy lub przebudowy sieci uzbrojenia terenu, budowy lub przebudowy urządzeń wodnych lub urządzeń melioracji wodnych szczegółowych, budowy i przebudowy innych dróg publicznych, budowy lub przebudowy zjazdów:
powiat bełchatowski, miasto Bełchatów, obr. 18, dz. nr ewid.: 234, 209/5, 210, 211/8, 212/4, 212/5, 212/2, 212/3, 213, 214, 215/2, 215/4, 215/6, 216, 217, 218, 219/9, 220/2, 243/1, 222/4, 201, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229/2, 229/1,
powiat bełchatowski, gmina Bełchatów, obr. 29 Poręby, dz. nr ewid.: 130/7, 125/2, 125/1, 124/3, 124/7, 375, 353/1, 353/3, 118/1, 117, 116, 115, 114, 371/1, 111, 110, 109, 108/1, 108/2, 363, 104/4, 104/11, 104/9, 104/10, 103/5, 379, 102/6, 102/1, 101/1, 100/1, 99, 362.
Działki położone poza liniami rozgraniczającymi teren inwestycji, z których korzystanie będzie ograniczone niezbędne dla: budowy tymczasowych obiektów budowlanych, rozbiórki istniejących obiektów budowlanych, budowy lub przebudowy sieci uzbrojenia terenu, budowy lub przebudowy urządzeń wodnych lub urządzeń melioracji wodnych szczegółowych, budowy i przebudowy innych dróg publicznych:
powiat bełchatowski, miasto Bełchatów, obr. 18, dz. nr ewid.: 230/2, 230/1, 231, 232/2, 233/1,
powiat bełchatowski, gmina Bełchatów, obr. 29 Poręby, dz. nr ewid.: 362, 130/3, 130/8.
Działki objęte inwestycją w stosunku do których inwestor jest uprawiony do ich nieodpłatnego zajęcia na czas realizacji inwestycji, stanowiące tereny wód płynących lub tereny linii kolejowych, położone w liniach rozgraniczających teren inwestycji:
powiat bełchatowski, miasto Bełchatów, obr. 19, dz. nr ewid.: 1.
(Oznaczenia: przed nawiasem podano nr działki ulegającej podziałowi, w nawiasie z gwiazdką nr działki po podziale przeznaczonej pod inwestycję drogową).
Zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zatwierdza się projekt podziału nieruchomości.
Zgodnie z art. 11d ust. 5 ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, niniejsze zawiadomienie doręcza się wnioskodawcy, właścicielom lub użytkownikom wieczystym nieruchomości objętych wnioskiem o wydanie tej decyzji na adres wskazany w katastrze nieruchomości. Doręczenie zawiadomienia na adres wskazany w katastrze nieruchomości jest skuteczne.
Zgodnie z art. 11d ust. 9 ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, nieruchomości stanowiące własność Skarbu Państwa bądź jednostek samorządu terytorialnego, objęte wnioskiem o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, z dniem niniejszego zawiadomienia nie mogą być przedmiotem obrotu w rozumieniu przepisów o gospodarce nieruchomościami. Czynność prawna dokonana z naruszeniem tego zakazu jest nieważna.
Zgodnie z art. 18 ust. 1e ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych w przypadku, w którym dotychczasowy właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości objętej decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, odpowiednio wyda tę nieruchomość lub wyda nieruchomość i opróżni lokal oraz inne pomieszczenia niezwłocznie lecz nie później niż niż w terminie 30 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o wydaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, doręczenia postanowienia o nadaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej rygoru natychmiastowej wykonalności albo w którym decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej stała się ostateczna- wysokość odszkodowania powiększa się o kwotę równą 5% wartości nieruchomości lub wartości prawa użytkowania wieczystego.
Informuję, że można zapoznać się z ww. wnioskiem o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz załączonymi do niego materiałami i dokumentami i składać ewentualne uwagi i wnioski do czasu wydania orzeczenia w sprawie w Wydziale Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie (ul. Pabianicka 26, 97-400 Bełchatów, pokój nr A26, tel. 44 635-86-41) w godzinach urzędowania (śr-pt. godz. 730- 1530, wt. godz. 730-1700).
Zgodnie z art. 49 KPA zawiadomienie przez obwieszczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od daty publicznego ogłoszenia.