Obwieszczenie Prezydenta m. st. Warszawy
02.09.2026
34450706
URZĄD MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY BIURO ADMINISTRACYJNE
ul. NIECAŁA 2
00-098
WARSZAWA
osoba kontaktowa: tel. 22 443 23 92
OBWIESZCZENIE
Na podstawie art. 61 § 4 w związku z art. 10 § 1. art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2025 r., poz. 1691) oraz art. 11d ust. 5 ustawy
z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 311),
Prezydent m. st. Warszawy zawiadamia,
że w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy zostało wszczęte postępowanie administracyjne na wniosek Prezydenta m.st. Warszawy reprezentowanego przez Pana Dariusza Mosaka – Zastępcę Dyrektora ds. Przygotowania Inwestycji Drogowych w Stołecznym Zarządzie Rozbudowy Miasta z 8 lipca 2026 r. (data wpływu: 9 lipca 2026 r.), w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie drogi powiatowej nr 5578W – ulicy Cieślewskich w Warszawie na odcinku od rejonu działki ewidencyjnej nr 19/3 z obrębu 4-05-12 do rejonu działki ewidencyjnej nr 20/3 z obrębu 4-16-43 wraz z rozbudową innej drogi publicznej – drogi gminnej nr 560115W – ul. Orneckiej na działkach ewidencyjnych:
- pod inwestycję drogową:
obr. 4-05-11: 27/8, 27/9 (27/14, 27/13), 30/12 (30/43, 30/44), 30/17, 30/18, 30/28, 30/33, 30/34, 30/38;
obr. 4-05-12: 11/4, , 25/1, 25/10 (25/14, 25/15), 25/11 (25/16, 25/17), 25/12, 25/13;
obr. 4-16-43: 10/1, 10/6, 10/7 (10/8, 10/9, 10/10), 11;
obr. 4-16-45: 2, 11/3;
- stwierdzenie obowiązku przebudowy innych dróg publicznych zgodnie z art. 11f ust. 1
pkt. 8 g):
obr. 4-05-11: 28/2 (28/3, 28/4);
obr. 4-05-12: 24 (24/1, 24/2), 25/3;
obr. 4-16-43: 6/15, 6/24, 10/3;
W nawiasach wyszczególniono działki po podziale - tłustym drukiem zaznaczono działki przeznaczone pod inwestycję drogową.
Podkreślonym drukiem oznaczono działki, które staną się z mocy prawa własnością właściwej jednostki samorządu terytorialnego.
Pouczenie
Zgodnie z art. 10 §1 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego – Organy administracji publicznej obowiązane są zapewnić stronom czynny udział w każdym stadium postępowania, a przed wydaniem decyzji umożliwić im wypowiedzenie się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań – strony niniejszego postępowania mogą zapoznać się z aktami sprawy w trakcie prowadzonego postępowania w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy, Al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa, tel. 22 443 23 92, w godzinach pracy urzędu, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
O kolejnych o czynnościach organu administracji publicznej, dotyczących niniejszego postępowania nieujętych w ustawie z dnia 10 kwietnia 2003r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, strony będą zawiadamiane poprzez obwieszczenie w trybie art. 49 kpa.
Dzień publicznego obwieszczenia: