Obwieszczenie Wojewody Lubelskiego o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego
03.09.2026
34450794
LUBELSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W LUBLINIE
ul. SPOKOJNA 4
20-914
LUBLIN
OBWIESZCZENIE WOJEWODY LUBELSKIEGO
o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego
Zgodnie z art. 7 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 12 lutego 2009 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie lotnisk użytku publicznego (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1464), zwanej dalej specustawą zawiadamiam, że na wniosek Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej zostało wszczęte postępowanie administracyjne w przedmiocie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego dla zadania polegającego na budowie urządzeń i obiektów do obsługi ruchu lotniczego – urządzenia i obiekty służące do realizacji przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej zadań w zakresie zapewnienia służb żeglugi powietrznej, zarządzania przestrzenią powietrzną oraz zarządzania przepływem ruchu lotniczego pn.: „Budowa Obiektu Radiokomunikacyjnego Gmina Świdnik OR Lublin przy ul. Unijnej na działce nr ew. 1764/10, obręb ew. 0001 gm. Świdnik wraz z niezbędną infrastrukturą”.
Inwestycja będzie realizowana na działkach:
obręb 0001 Miasto Świdnik, gmina Świdnik, powiat świdnicki:
061701_1.0001.1764/10, 061701_1.0001.1764/9, 061701_1.0001.1763/2, 061701_1.0001.1765/135, 061701_1.0001.1765/133, 061701_1.0001.1765/210, 061701_1.0001.1764/8, 061701_1.0001.1764/4, 061701_1.0001.1763/1, 061701_1.0001.1761/2, 061701_1.0001.1764/7, 061701_1.0001.1765/241, 061701_1.0001.1765/232, 061701_1.0001.1765/207, 061701_1.0001.1765/205
obręb 0002 Franciszków, gmina Mełgiew, powiat świdnicki:
061702_2.0002.20/16, 061702_2.0002.18/5, 061702_2.0002.18/3, 061702_2.0002.17/7
obręb 0008 Świdnik Duży, gmina Wólka, powiat lubelski:
060914_2.0008.2359/7, 060914_2.0008.2358/6, 060914_2.0008.2360/1, 060914_2.0008.2374/1, 060914_2.0008.2375/2, 060914_2.0008.2373/9, 060914_2.0008.2373/7, 060914_2.0008.2372/9, 060914_2.0008.2388/1, 060914_2.0008.2387/6, 060914_2.0008.2387/4, 060914_2.0008.2519/1, 060914_2.0008.2114/1, 060914_2.0008.2418/1, 060914_2.0008.2417/1,
060914_2.0008.2415/3, 060914_2.0008.2415/5, 060914_2.0008.2414/1, 060914_2.0008.2441/2, 060914_2.0008.2438/3, 060914_2.0008.2437/1, 060914_2.0008.2436/7, 060914_2.0008.2436/5, 060914_2.0008.2454/1, 060914_2.0008.2473/1, 060914_2.0008.2471/1, 060914_2.0008.2469/1, 060914_2.0008.2467/1, 060914_2.0008.2465/1, 060914_2.0008.2461/1,
060914_2.0008.2586/10, 060914_2.0008.2586/11, 060914_2.0008.2585/9, 060914_2.0008.2591/7, 060914_2.0008.2590/11, 060914_2.0008.2590/4, 060914_2.0008.2464/3
Zakres inwestycji obejmuje:
- budowę obiektu radiokomunikacyjnego w postaci wieży strunobetonowej posadowionej na monolitycznym fundamencie
- montaż kontenera telekomunikacyjnego, ustawionego na fundamencie prefabrykowanym z systemowymi schodami wejściowymi
- utwardzenie i ogrodzenie terenu wokół wieży
- budowę instalacji elektrycznej niskiego napięcia
- budowę instalacji teletechnicznej.
Jednocześnie informuję, że:
Zgodnie z art. 7 ust. 5 i 6 specustawy z dniem zawiadomienia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego, nieruchomości stanowiące własność Skarbu Państwa bądź jednostek samorządu terytorialnego, objęte wnioskiem o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego, nie mogą być przedmiotem obrotu w rozumieniu przepisów o gospodarce nieruchomościami. Czynność prawna dokonana z naruszeniem powyższego zakazu jest nieważna,
Zgodnie z art. 49 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, zawiadomienie pozostałych stron postępowania uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia
Informacje dotyczące przedmiotowej inwestycji można uzyskać w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Lubomelskiej 1-3, telefonicznie lub osobiście po uprzednim umówieniu wizyty (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach 900 do 1400).
Data publicznego obwieszczenia: 3 września 2026 r.
Z up. Wojewody Lubelskiego
/-/
Aneta Ciesielczuk
Z-ca Dyrektora Wydziału Infrastruktury
/podpisano elektronicznie/