Obwieszczenie Starosty Płockiego o wszczęciu postępowania o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej
04.09.2026
34451085
osoba kontaktowa: tel. 24 267 67 57
OBWIESZCZENIE
STAROSTY PŁOCKIEGO
o wszczęciu postępowania o wydanie decyzji o zezwoleniu
na realizację inwestycji drogowej
Na podstawie art. 11d ust. 5 i 6 oraz art. 11c ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (jednolity tekst Dz. U. z 2024 r., poz. 311) w zw. z art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (jednolity tekst Dz. U. z 2025 r, poz. 1691, ze zm.)
Starosta Płocki w dniu 1 września 2026 r. zawiadamia strony postępowania
o wszczęciu postępowania w sprawie z wniosku inwestora – Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin z dnia 20.07.2026 r., znak AB-II.6740.3.12.2026, o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej o nazwie: „Budowa drogi gminnej i wewnętrznej w miejscowości Czermno gm. Gąbin”.
Wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację ww. inwestycji drogowej obejmuje następujące nieruchomości lub ich części (wg katastru nieruchomości):
Jednostka ewidencyjna 141906_5 Gąbin – obszar wiejski:
- Działki położone w liniach rozgraniczających ww. drogi gminnej, tj. w pasie drogowym tej drogi, stanowiące własność zarządcy drogi:
- obręb ewid. 0003 Czermno: dz. nr 88/1, 44, 16, 39, 107/3.
- Działki objęte inwestycją drogową (w nawiasach numery działek po podziale, tłustym drukiem numery działek przeznaczone do przejęcia pod ww. inwestycję drogową):
- obręb ewid. 0003 Czermno: dz. nr 45/2 (45/4, 45/5), 43/1 (43/5, 43/4, 43/3), 43/2 (43/6, 43/7), 14/1 (14/3, 14/2), 28/1 (28/2, 28/3), 27 (27/1, 27/2), 26 (26/1, 26/2), 21/1 (21/2, 21/3) 18/1 (18/3, 18/2), 46/1 (46/3, 46/4), 92/1 (92/2, 92/3), 48/2 (48/4, 48/5), 95/1 (95/2, 95/3), 96/1 (96/2, 96/3), 97/3 (97/4, 97/5, 97/6), 51/1 (51/3, 51/4), 52/1 (52/2, 52/3), 100/1 (100/2, 100/3), 54/1 (54/2, 54/3), 102/1 (102/2, 102/3), 56/3 (56/5, 56/6), 30/1 (30/3, 30/2), 32/1 (32/4, 32/3, 32/2), 33/1 (33/3, 33/2), 36/4 (36/6, 36/5), 37 (37/2, 37/1), 38 (38/2, 38/1).
- Określenie nieruchomości lub ich części, z których korzystanie będzie ograniczone:
- obręb ewid. 0003 Czermno: dz. nr 88/1, 107/3.
Zgodnie z art. 11d ust. 9 i 10 ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, z dniem zawiadomienia tj. z dniem 01.09.2026 r. o wszczęciu postępowania, nieruchomości stanowiące własność Skarbu Państwa bądź jednostek samorządu terytorialnego objęte wnioskiem o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej nie mogą być przedmiotem obrotu w rozumieniu przepisów o gospodarce nieruchomościami. Czynność prawna dokonana z naruszeniem powyższego zakazu jest nieważna.
Zgodnie z art. 49 § 2 Kodeksu postępowania administracyjnego, wskazuje się dzień 01.09.2026 r. jako ten, w którym wysłane zostały zawiadomienia podmiotom określonym w art. 11d ust. 5 w/cyt. ustawy na adresy wg. katastru nieruchomości oraz nastąpiło publiczne obwieszczenie na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Płocku, w Biuletynie Informacji Publicznej na tablicy ogłoszeń urzędu Gminy Gąbin oraz przesłane do ogłoszenia w prasie lokalnej. Zawiadomienie niniejsze uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od wskazanego powyżej terminu. Na podstawie art. 11d ust. 6 pkt 2 w. cyt. ustawy oraz art. 10 k.p.a. informuję strony o terminie i miejscu zapoznania się z aktami sprawy w ten sposób, że jest to możliwe w Biurze Obsługi Starostwa Powiatowego w Płocku, ul. Bielska 59, w godzinach 800-1430 poniedziałek – piątek, stanowisko – Wydział Architektury i Budownictwa (tel. 24 267 67 57).
Ze względów organizacyjnych wskazane jest uprzednie zawiadomienie tut. Wydziału z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem o skorzystaniu z uprawnieninia do zapoznania się z aktami sprawy i czynnego udziału w każdym stadium postępowania. W terminie 14 dni od daty publicznego obwieszczenia Strona ma także prawo wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań.