Kiedy wykonawca ma obowiązek wypełnienia JEDZ?
Pzp nakłada na wykonawcę obowiązek wypełnienia JEDZ. W jakich przypadkach należy to zrobić i jakie konsekwencje niesie za sobą nie spełnienie wymagań Prawa zamówień publicznych?
Pzp nakłada na wykonawcę obowiązek wypełnienia JEDZ. W jakich przypadkach należy to zrobić i jakie konsekwencje niesie za sobą nie spełnienie wymagań Prawa zamówień publicznych?
Rażąco niska cena stanowi podstawę do odrzucenia oferty przetargowej. Jak postępować w przypadkach, gdy zawyżone koszty dotyczą tylko części oferty?
W dniach 23-24 listopada odbędzie się Zjazd Specjalistów i Ekspertów ds. Zamówień Publicznych. Serwis Komunikaty.pl jest patronem tego wydarzenia. Sprawdź szczegóły.
Ogłoszenie o zamówieniu ma ogromny wpływ na dalszy przebieg postępowania. Jak prawidłowo wypełnić formularz do publikacji ogłoszeń przetargowych aby nie podlegać wykluczeniu?
Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r zobowiązuje polski system udzielania zamówień publicznych do wdrożenia dedykowanej cyfrowej platformy e-zamówienia.
Zastrzeżenie franszyzy redukcyjnej nie dyskwalifikuje polisy, stanowiąc element nieodłączny i powszechnie stosowany w umowach ubezpieczenia.
Podział zamówienia umożliwia angażowanie w realizację zamówień publicznych wykonawców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W przypadku jakich przetargów ma zastosowanie?
Poleganie na zdolnościach podmiotów trzecich w świetle najnowszego orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Opinie UZP i Trybunału Sprawiedliwości UE.
Jak prawidłowo oszacować wartość zamówienia publicznego? Czy należy do niego doliczyć koszty transportu? Specjalista z zakresu zamówień publicznych rozwiewa wszelkie wątpliwości.
Ustawa Pzp nakłada na zamawiającego obowiązek poprawy omyłek w ofercie przetargowej. Jak dokonać korekty zgodnie z przepisami?
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.