Burmistrz Zabłudowa ogłasza przetarg nieograniczony ustny na sprzedaż nieruchomości, nie posiadających miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
21.05.2026
34435296
Przetarg
osoba kontaktowa: tel. 85 7188 100, 85 7188 122, 85 7188 189 wew. 53
Zabłudów, dnia 15 maja 2026r.
WYCIĄG Z OGŁOSZENIA O PRZETARGU
Zgodnie z § 6 ust.5a Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2021r. poz.2213)
BURMISTRZ ZABŁUDOWA
ogłasza przetarg nieograniczony ustny na sprzedaż n/w nieruchomości, nie posiadających miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
|
L.p. |
Nazwa obrębu geodezyjnego |
Nr działki |
Pow. w ha |
Nr księgi wieczystej |
Nr, data decyzji o w.z.t. i rodzaj zabudowy |
Cena wywoławcza w zł |
Wadium w zł |
|
|
netto |
brutto |
|||||||
|
1 |
Zwierki |
205/3 |
0,3043 |
BI1B/00092250/6 |
dec.RGiGG.6730. 119.2014 z dn. 15.10.2014r.. Budynek mieszkalny w zabudowie zagrodowej |
285 750,00 |
351 472,50 |
35 150,00 |
|
2 |
Folwarki Tylwickie |
416/2 |
0,0787 |
BI1B/00056151/8 |
dec.RUN.6730. 1207.2025 z dn. 13.11.2025r. Budynek mieszkalny w zabudowie jednorodzinnej |
69 000,00 |
84 870,00 |
8 500,00 |
Dodatkowe istotne informacje dotyczące sprzedaży dz. nr 205/3 w obrębie Zwierki:
Obciążenie – umowa dzierżawy do 30.09.2035r.
W celu zapewnienia w/w działce dostępu do drogi publicznej ustanowiona będzie służebność przejścia i przejazdu przez działkę nr 205/5 posiadającą urządzoną księgę wieczystą nr BI1B/00092250/6. Jednorazowe wynagrodzenie za ustanowienie służebności wynosi netto
1 118,00zł, brutto 1 375,14zł ( 23%VAT).
Do sprzedaży w/w działki zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 11 kwietnia 2003r. o kształtowaniu ustroju rolnego (t.j. Dz. U. z 2025r. poz.1165,ze zm.).
Termin i miejsce przetargu: 24 czerwca 2026r. (środa) godz. 11ºº, Wiejski Dom Kultury w Rafałówce, Rafałówka 62/6.
Informacja o miejscu wywieszenia i publikacji ogłoszeń o przetargach: tablice ogłoszeń : w Wiejskim Domu Kultury w Rafałówce, Rafałówka 62/6 – siedziba Referatu Urbanistyki i Nieruchomości Urzędu Miejskiego w Zabłudowie, w miejscowościach położenia nieruchomości, Biuletyn Informacji Publicznej bip-umzabludow.podlaskie,eu i w serwisie internetowym Gminy Zabłudów umzabludow.podlaskie.eu lub www.zabludow.pl .
Dane teleadresowe, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje: Referat Urbanistyki i Nieruchomości Urzędu Miejskiego w Zabłudowie, mieszczący się w Wiejskim Domu Kultury w Rafałówce, tel. 85 7188 100, 85 7188 122, 85 7188 189 wew. 53.
Burmistrz
Adam Tomanek