Obwieszczenie Wojewody Lubelskiego o wydaniu decyzji o pozwoleniu na budowę inwestycji towarzyszącej inwestycjom w zakresie terminalu
27.08.2026
34449438
LUBELSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W LUBLINIE
ul. SPOKOJNA 4
20-914
LUBLIN
Lublin, dnia 24 sierpnia 2026 r.
OBWIESZCZENIE WOJEWODY LUBELSKIEGO
o wydaniu decyzji nr 52/26 z dnia 24 sierpnia 2026 r., znak: IF-I.7840.4.7.2026.RP
o pozwoleniu na budowę inwestycji towarzyszącej inwestycjom w zakresie terminalu
Na podstawie art. 12 ust. 1 w związku z art. 15 ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r. o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu (Dz. U. z 2025 r., poz. 1222 ze zm.) oraz art. 10, art. 49 i art. 61 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2025 r., poz. 1691) oraz art. 72 ust. 6 ustawy z dnia 3 października 2008 r., o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2024 r., poz. 1112 ze zm.)
zawiadamiam,
że na wniosek Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. z dnia 27 maja 2026 r., uzupełnionego w dniu 30 czerwca 2026 r. oraz 9 lipca 2026 r., została wydana decyzja nr 52/26 z dnia 24 sierpnia 2026 r., o pozwoleniu na budowę inwestycji towarzyszącej inwestycjom w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu dla inwestycji pn.:
Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia DN700 wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ramach zadania pn.: „Gazociąg Rozwadów – Końskowola DN700 – wymiana odcinków”
Inwestycja będzie realizowana na działkach:
powiat kraśnicki, gmina 060707_2 Trzydnik Duży – gmina wiejska, obręb 0011 Rzeczyca Ziemiańska
2295, 234, 233, 231/2
powiat kraśnicki, gmina 060705_2 Kraśnik – gmina wiejska, obręb 0001 Bojanówka
354/7, 354/9, 352/1, 415/5
powiat kraśnicki, gmina 060705_2 Kraśnik – gmina wiejska, obręb 0011 Podlesie
2/1, 2/2
powiat kraśnicki, gmina 060708_5 Urzędów – obszar wiejski, obręb 0010 Mikuszewskie
432/1, 430/3, 429, 440/2, 440/1, 441/1, 400, 72, 73
powiat opolski, gmina 061201_2 Chodel – gmina wiejska, obręb 0007 Godów
414, 415, 134/6, 386/2, 409, 408, 407
powiat opolski, gmina 061201_2 Chodel – gmina wiejska, obręb 0006 Chodel
1140, 1074/3, 1179, 1178, 546, 251, 250, 249
powiat opolski, gmina 061206_5 Poniatowa – obszar wiejski, obręb 0013 Poniatowa Wieś
570/1
powiat opolski, gmina 061206_5 Poniatowa – obszar wiejski, obręb 0018 Zofianka
249, 248
powiat puławski, gmina 061410_5 Wąwolnica – obszar wiejski, obręb 0018 Wąwolnica Kolonia
1294, 1298
powiat puławski, gmina 061410_5 Wąwolnica – obszar wiejski, obręb 0002 Celejów
296/4, 298/3, 271/1, 271/2
powiat puławski, gmina 061405_5 Końskowola – obszar wiejski, obręb 0008 Nowy Pożóg
99/2
powiat puławski, gmina 061405_5 Końskowola – obszar wiejski, obręb 0007 Stary Pożóg
72/2, 1
powiat puławski, gmina 061405_5 Końskowola – obszar wiejski, obręb 0011 Skowieszyn
4837, 4835/10, 348, 347
Obszar oddziaływania obiektu obejmuje nieruchomości:
powiat kraśnicki, gmina 060708_5 Urzędów – obszar wiejski, obręb 0010 Mikuszewskie
441/2
powiat opolski, gmina 061201_2 Chodel – gmina wiejska, obręb 0007 Godów
133/1
powiat opolski, gmina 061201_2 Chodel – gmina wiejska, obręb 0006 Chodel
1180, 545
powiat opolski, gmina 061206_5 Poniatowa – obszar wiejski, obręb 0013 Poniatowa Wieś
571
Powyższa decyzja, zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu podlega natychmiastowemu wykonaniu.
Zgodnie z art. 34 ust. 2 ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu, odwołanie od niniejszej decyzji wnosi się do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, za pośrednictwem Wojewody Lubelskiego, w terminie 14 dni od dnia, w którym zawiadomienie o jej wydaniu w drodze obwieszczenia uważa się za dokonane. Zgodnie z art. 12 ust. 2a ww. ustawy obwieszczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia, w którym nastąpiło obwieszczenie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, tj. od dnia 27 sierpnia 2026 r. Odwołanie powinno zawierać zarzuty odnoszące się do decyzji, określać istotę i zakres żądania będącego przedmiotem odwołania oraz wskazywać dowody uzasadniające to żądanie, zgodnie z art. 34 ust. 3 ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.
Z treścią decyzji oraz aktami sprawy można zapoznać się drogą telefoniczną, za pośrednictwem eDoręczeń oraz osobiście w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie przy ul. Lubomelskiej 1-3, II piętro, po uprzednim umówieniu wizyty (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach 900 do 1400).
Treść decyzji została również zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce Strona główna > Ogłoszenia > Decyzje Wojewody Lubelskiego: https://luwwlublinie.bip.gov.pl/decyzje-wojewody-lubelskiego/.
Z up. Wojewody Lubelskiego
/-/
Aneta Ciesielczuk
Z-ca Dyrektora Wydziału Infrastruktury
/podpisano elektronicznie/