Burmistrz Miasta Czeladź ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, poł. w Czeladzi
31.08.2026
34449948
URZĄD MIASTA CZELADŹ
ul. KATOWICKA 45
41-250
CZELADŹ
BK-GN.6840.6.2026
WYCIĄG Z OGŁOSZENIA O PRZETARGU
Działając na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami
Burmistrz Miasta Czeladź ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Czeladź
1. Do sprzedaży przeznacza się niezabudowane nieruchomości gruntowe, stanowiące własność Gminy Czeladź, położone w Czeladzi przy ulicy Hallera, oznaczone numerami działek: 14218 i 14221 obręb Czeladź o łącznej powierzchni 0,1180 ha, księga wieczysta KA1B/00018273/6 oraz numerem działki
6206/2 obręb Czeladź o powierzchni 0,0265 ha, księga wieczysta KA1B/00016648/2. Grunt o łącznej powierzchni 0,1445 ha, rodzaj użytków: RIIIa i RIIIb.
Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego – tereny zabudowy usług oświaty i zieleni - symbol „1UO+Z”, zgodnie z Uchwałą numer LXX/1213/2010 Rady Miejskiej w Czeladzi z dnia 29 czerwca 2010 r.
Nieruchomości będące przedmiotem przetargu nie są obciążone prawami zobowiązaniowymi oraz ograniczonymi prawami rzeczowymi i nie ma przeszkód prawnych w rozporządzaniu nimi.
2. Nieruchomości zostały przeznaczone do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.
3. Cena wywoławcza została określona w wysokości: 410.000,00 złotych (słownie złotych: czterysta dziesięć tysięcy 00/100) o ceny netto sprzedaży nieruchomości ustalonej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
4. Kwota wadium ustalona została w wysokości 80.000,00 złotych (słownie złotych: osiemdziesiąt tysięcy 00/100), płatna do dnia 25 października 2026 r.
Postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
5. Termin i miejsce przetargu: Urząd Miasta Czeladź, ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź, sala konferencyjna I piętro w dniu 3 listopada 2026 r. o godzinie 1000.
6. Miejsce wywieszenia i publikacji ogłoszenia o przetargu:
głoszenie o przetargu zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Czeladź pod adresem www.bip.czeladz.pl oraz wywieszone zostało na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Czeladź - ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź na II piętrze.
7. Informacje dodatkowe dotyczące przetargu można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Czeladź pokój 414 na II p. lub pod numerem telefonu 32 76 37 980.