BZP: Pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 698 w Janowie Podlaskim – ul. Siedlecka i ul. 1 Maja”
08.05.2025
2025/BZP 00221627/01
GMINA JANÓW PODLASKI
Dane ogłoszeniodawcy znajdują się w treści ogłoszenia.
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 698 w Janowie Podlaskim – ul. Siedlecka i ul. 1 Maja”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JANÓW PODLASKI
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Janów Podlaski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237546
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bialska 6A
1.5.2.) Miejscowość: Janów Podlaski
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-505
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@janowpodlaski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugjanowpodlaski.bip.lubelskie.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 698 w Janowie Podlaskim – ul. Siedlecka i ul. 1 Maja”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e7acbccf-f37b-4271-a32f-22a580825029
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00221627
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00035699/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.6 Pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn. "Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 698 w Janowie Podlaskim - ul. Siedlecka i ul. 1 Maja"
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e7acbccf-f37b-4271-a32f-22a5808250293.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
2.Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
3.Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
4.We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem postępowania.
5.Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (zw. dalej Rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych);
6. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 733), zw. dalej rozporządzeniem w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.
7. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
7.1. w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub
7.2. jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”).
8. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: zamowienia@janowpodlaski.pl (nie dotyczy składania ofert).
9. W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem Wykonawcy, podpisem zewnętrznym (XADES) lub wewnętrznym (PADES). W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny XADES, wewnętrzny PADES) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny XADES) lub dokumenty z wszytym podpisem (typ wewnętrzny PADES).
Cd w sekcji IX ogłoszenia
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: BUA.271.23.2025
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 698 w Janowie Podlaskim – ul. Siedlecka i ul. 1 Maja”.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi polegającymi na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 698 na odcinku od km 65+100,0 do km 66+994,0 w miejscowości Janów Podlaski, powiat bialski. W ramach zadania zostanie również przebudowana kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne oraz zostaną przebudowane kolizje z istniejącym uzbrojeniem.
3. Zakres przedmiotu zamówienia podlegający nadzorowi inwestorskiemu, wg poszczególnych branż, obejmuje:
3.1. Branżę drogową:
3.1.1. Rozbiórka elementów dróg;
3.1.2. Rozbiórka istniejących przepustów i ścieków korytowych;
3.1.3. Przebudowa nawierzchni jezdni;
3.1.4. Budowa i przebudowa chodników oraz zjazdów;
3.1.5. Budowa poboczy umocnionych kruszywem łamanym;
3.1.6. Budowa zatok autobusowych;
3.1.7. Budowa azyli i wysp segregacyjnych;
3.2. Branżę sanitarną:
3.2.1. Przebudowa kanalizacji deszczowej ;
3.2.2. Przebudowa kolidujących elementów wodociągu.
3.3. Branżę elektryczną:
3.3.1. Przebudowa oświetlenia drogowego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych;
3.3.2. Przebudowa kolidujących elementów sieci energetycznej nN i SN.
3.3.3. Demontaż linii napowietrznej nN.
3.4. Branżę teletechniczną:
3.4.1. Przebudowa kolidujących elementów sieci telekomunikacyjnej.
3.5. Wykonanie zieleńców wraz z nasadzeniami.
4. Realizacja przedmiotu zamówienia powinna być wykonana w oparciu o obowiązujące przepisy, w szczególności art. 25 i 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 418).
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia objętego nadzorem inwestorskim został udostępniony na stronie internetowej prowadzonego postępowania pn. „Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 698 w Janowie Podlaskim – ul. Siedlecka i ul. 1 Maja”: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-70cd5c61-cc57-4608-9e06-589013ae702a
6. Wartość nadzorowanego zadania inwestycyjnego (wg informacji z otwarcia ofert dodatkowych z dnia 7 maja 2025 r.):
6.1. Oferta dodatkowa z najniższą ceną: 14 568 228,67 zł brutto
6.2. Oferta dodatkowa z najwyższą ceną: 16 930 335,00 zł brutto
6.3. Średnia arytmetyczna wszystkich złożonych ofert dodatkowych: 15 440 613,82 zł brutto
4.2.6.) Główny kod CPV: 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający dokona oceny ofert, które nie zostały odrzucone, na podstawie następujących kryteriów oceny ofert:
1.1. Cena(PC)– 60%
1.2. Doświadczenie inspektora nadzoru inwestorskiego branży drogowej oddelegowanego do realizacji zamówienia (PD) – 40%
2. Punkty za kryterium „Cena” obliczone zostaną według wzoru, o którym mowa w pkt. 17.2 SWZ.
W kryterium „Cena”, oferta z najniższą ceną otrzyma 60 punktów a pozostałe oferty po matematycznym przeliczeniu w odniesieniu do najniższej ceny odpowiednio mniej. Końcowy wynik powyższego działania zostanie zaokrąglony do dwóch miejsc po przecinku.
3. Punkty w kryterium „Doświadczenie inspektora nadzoru inwestorskiego branży drogowej oddelegowanego do realizacji zamówienia” przyznawane będą zgodnie z poniższą zasadą:
Wykonawca, który wskaże w swojej ofercie, że do realizacji zamówienia w charakterze Inspektora nadzoru inwestorskiego w branży drogowej, w rozumieniu art. 25-27 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r., poz. 418), będącego koordynatorem zespołu inspektorów nadzoru inwestorskiego oddeleguje osobę (wymienioną z imienia i nazwiska), która będzie posiadać uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej drogowej, wydane na podstawie aktualnych przepisów Prawa budowlanego lub równoważne uprawnienia, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych – uprawnienia budowlane do kierowania robotami równoważne do wyżej wskazanych i która będzie posiadać doświadczenie polegające na pełnieniu, w okresie ostatnich 5 lat licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży drogowej przy:
- 1 zakończonej robocie budowlanej (inwestycji), obejmującej swym zakresem budowę lub przebudowę, z wyłączeniem remontu, drogi klasy co najmniej G na odcinku tej drogi o długości nie mniejszej niż 1 000 m (1 km). - Oferta otrzyma 0,00 punktów (brak punktów);
- 2 zakończonych robotach budowlanych (inwestycjach), każda obejmująca swym zakresem budowę lub przebudowę, z wyłączeniem remontu, drogi na odcinku tej drogi o długości nie mniejszej niż 1 000 m (1 km), w tym co najmniej jednej drogi klasy co najmniej G - Oferta otrzyma 10,00 punktów;
- 3 zakończonych robotach budowlanych (inwestycjach), każda obejmująca swym zakresem budowę lub przebudowę, z wyłączeniem remontu, drogi na odcinku tej drogi o długości nie mniejszej niż 1 000 m (1 km), w tym co najmniej jednej drogi klasy co najmniej G - Oferta otrzyma 20,00 punktów;
- 4 zakończonych robotach budowlanych (inwestycjach), każda obejmująca swym zakresem budowę lub przebudowę, z wyłączeniem remontu, drogi na odcinku tej drogi o długości nie mniejszej niż 1 000 m (1 km), w tym co najmniej jednej drogi klasy co najmniej G - Oferta otrzyma 30,00 punktów;
- 5 lub więcej zakończonych robotach budowlanych (inwestycjach), każda obejmująca swym zakresem budowę lub przebudowę, z wyłączeniem remontu, drogi na odcinku tej drogi o długości nie mniejszej niż 1 000 m (1 km), w tym co najmniej jednej drogi klasy co najmniej G - Oferta otrzyma 40,00 punktów.
4. Za najkorzystniejszą ofertę zostanie uznana oferta, która otrzyma największą ilość punktów (PO) obliczoną na podstawie wzoru, o którym mowa w pkt. 17.4 SWZ
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie inspektora nadzoru inwestorskiego branży drogowej oddelegowanego do realizacji zamówienia
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:1.1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
1.2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
1.3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
1.4. Zdolności technicznej lub zawodowej:
1.4.1. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia w charakterze Inspektora nadzoru inwestorskiego w branży drogowej, w rozumieniu art. 25-27 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r., poz. 418), będącego koordynatorem zespołu inspektorów nadzoru inwestorskiego, posiadającą:
– uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej, wydane na podstawie aktualnych przepisów Prawa Budowlanego lub równoważne uprawnienia, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych – uprawnienia budowlane do kierowania robotami równoważne do wyżej wskazanych, które pozwalać będą na pełnienie funkcji Inspektora nadzoru w zakresie określonym dla niniejszego zamówienia;
– doświadczenie polegające na pełnieniu, w okresie ostatnich 5 lat licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży drogowej przy co najmniej 1 zakończonej robocie budowlanej (inwestycji), z których każda obejmowała swym zakresem budowę lub przebudowę, z wyłączeniem remontu, drogi klasy co najmniej G na odcinku tej drogi o długości nie mniejszej niż 1 000 m (1 km).
1.4.2. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia w charakterze Inspektora nadzoru inwestorskiego w branży sanitarnej, w rozumieniu art. 25-27 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r., poz. 418), posiadającą:
– uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, wydane na podstawie aktualnych przepisów Prawa Budowlanego lub równoważne uprawnienia, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych – uprawnienia budowlane do kierowania robotami równoważne do wyżej wskazanych, które pozwalać będą na pełnienie funkcji Inspektora nadzoru w zakresie określonym dla niniejszego zamówienia;
– doświadczenie polegające na pełnieniu, w okresie ostatnich 5 lat licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży sanitarnej przy co najmniej 1 zakończonej robocie budowlanej (inwestycji), z których każda obejmowała swym zakresem budowę lub przebudowę lub remont kanalizacji deszczowej i/lub sanitarnej na odcinku o długości nie mniejszej niż 100 m.
1.4.3. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia w charakterze Inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej, w rozumieniu art. 25-27 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r., poz. 418), posiadającą:
– uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, wydane na podstawie aktualnych przepisów Prawa Budowlanego lub równoważne uprawnienia, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych – uprawnienia budowlane do kierowania robotami równoważne do wyżej wskazanych, które pozwalać będą na pełnienie funkcji Inspektora nadzoru w zakresie określonym dla niniejszego zamówienia;
– doświadczenie polegające na pełnieniu, w okresie ostatnich 5 lat licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej przy co najmniej 1 zakończonej robocie budowlanej (inwestycji), z których każda obejmowała swym zakresem budowę lub przebudowę lub remont oświetlenia ulicznego na odcinku o długości nie mniejszej niż 100 m.
1.4.4. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia w charakterze Inspektora nadzoru inwestorskiego w branży telekomunikacyjnej, w rozumieniu art. 25-27 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r., poz. 418) posiadającą:
– uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych, wydane na podstawie aktualnych przepisów Prawa Budowlanego lub równoważne uprawnienia, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych – uprawnienia budowlane do kierowania robotami równoważne do wyżej wskazanych, które pozwalać będą na pełnienie funkcji Inspektora nadzoru w zakresie określonym dla niniejszego zamówienia.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 1 może być wykazany łącznie.
3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazując warunek udziału w postępowaniu mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
4. Sposób oceny wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu określono w rozdziale 8 SWZ.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu: Zamawiający nie wymaga złożenia przez Wykonawcę podmiotowych środków dowodowych w tym zakresie.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie (nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania) następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień złożenia):
1. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznych lub zawodowych:
1.1. Wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (sporządzonego zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ) – w odniesieniu do warunku określonego w pkt. 6.1.4.1. – 6.1.4.4. SWZ.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Nie dotyczy5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty:1. Formularz ofertowy – do wykorzystania wzór, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ (przy czym Wykonawca może sporządzić ofertę wg innego wzorca, powinna ona wówczas obejmować dane wymagane dla oferty w SWZ i załącznikach).
2. Oświadczenia, o których mowa w pkt 8.1 SWZ;
3. Oświadczenie, o którym mowa w pkt 8.5 SWZ (jeżeli dotyczy),
4. Zobowiązanie lub inne dokumenty, o których mowa w pkt 9.3 SWZ (jeżeli dotyczy).
5. Potwierdzenie umocowania do działania w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby:
5.1. Zamawiający w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, żąda złożenia wraz z ofertą odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji I Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru;
5.2. Wykonawca lub podmiot udostępniający zasoby nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w pkt 5.1, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
5.3. jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 5.1. Zamawiający żąda od Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby złożenia wraz z ofertą pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy.
6. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (jeżeli dotyczy).
7. Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt 13.14.5.3 i 13.14.6. SWZ składa się w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W przypadku gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje mocodawca. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania pełnomocnictwa z dokumentem w postaci papierowej może dokonać również notariusz.
Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2022 r. poz. 1233), jeżeli Wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
Wykonawca nie może zastrzec w ofercie informacji o których mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
2.1. oświadczenia, o których mowa w pkt 8.1 SWZ składa z ofertą każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu;
2.2. w przypadku, o którym mowa w pkt 6.3 SWZ Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. W przypadku gdy ofertę składa spółka cywilna, a pełen zakres prac wykonają wspólnicy wspólnie w ramach umowy spółki oświadczenie powinno potwierdzać ten fakt. Oświadczenie należy złożyć wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ;
2.3. zobowiązani są oni na wezwanie Zamawiającego, złożyć podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt. 8.6. SWZ, przy czym podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt. 8.6.1. SWZ składa odpowiednio Wykonawca/Wykonawcy, który/którzy wykazuje/-ą spełnienie warunku.
3. Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zamawiający przewiduje możliwości wprowadzenia zmian do zawartej umowy, na podstawie art. 454-455 ustawy Pzp oraz na mocy Projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego.2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian w umowie w następujących przypadkach:
1) zmiany terminu realizacji umowy w przypadku wystąpienia okoliczności określonych w § 2 ust. 4 Umowy,
2) gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wprowadzonych w umowach pomiędzy Zamawiającym a wykonawcą zadania inwestycyjnego,
3) zmiany inspektora w poszczególnej branży wskazanego przez Wykonawcę w ofercie. Nowy inspektor w poszczególnej branży musi spełniać wymogi co do kwalifikacji i doświadczenia co najmniej takie jak poprzednik, pod rygorem odstąpienia od umowy przez Zamawiającego z winy Wykonawcy i zapłaty przez Wykonawcę kary umownej z tego tytułu, zgodnie z §8 ust. 1 pkt 4 niniejszej umowy.
4) zmiany ustawowej stawki podatku od towarów i usług - zmianie ulegnie wysokość wynagrodzenia Wykonawcy adekwatnie do wprowadzonej zmiany wysokości stawki VAT. Zmiana wysokości wynagrodzenia Wykonawcy będzie dokonana w oparciu o dane dotyczące ceny ofertowej w rozbiciu na cenę netto i VAT, które wykonawca przedłoży zamawiającemu przed podpisaniem umowy. Zmiana wysokości wynagrodzenia będzie odnosić się wyłącznie do części przedmiotu umowy zrealizowanej, zgodnie z terminami ustalonymi umową, po dniu wejścia w życie przepisów zmieniających stawkę podatku od towarów i usług oraz wyłącznie do części przedmiotu umowy, do której zastosowanie znajdzie zmiana stawki podatku od towarów i usług,
5) zmiany podwykonawcy: dopuszczalna jest zmiana podwykonawcy, na którego zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej polegał Wykonawca ubiegając się o zawarcie umowy, w sytuacji, gdy nie dysponuje już zasobami wskazanego w ofercie podmiotu, jeżeli wykaże on, zastępujący podmiot spełnia określone w dokumentach zamówienia warunki udziału w postepowaniu,
6) zmiany wynagrodzenia w przypadku waloryzacji, o której mowa w § 11 umowy.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2025-05-16 12:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć na Platformie e-Zamówienia. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki "Oferty/wnioski", widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e7acbccf-f37b-4271-a32f-22a580825029
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-05-16 13:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2025-06-14
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wykluczy Wykonawcę na podstawie art. 7 ust. 1ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
2. Wykonawca wraz z ofertą składa następujące oświadczenia potwierdzające brak występowania podstaw wykluczenia, o
którym mowa w pkt 1.
3. W przypadku składania oferty wspólnej przez kilku wykonawców, każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia składa oświadczenie, o którym mowa w pkt 2.
4. Dodatkowe informacje odnośnie okresu realizacji zamówienia:
4.1. Zamówienie wykonywane będzie przez okres odpowiadający okresowi wykonywania robót budowlanych, tj. do 16 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy z Wykonawcą robót budowlanych wyłonionym w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 698 w Janowie Podlaskim – ul. Siedlecka i ul. 1 Maja”.
4.2. Przewidywana data podpisania umowy na roboty budowlane – maj/czerwiec 2025 r.
4.3. Zamawiający wymaga, aby w terminie do dnia 15 listopada 2025 r. Wykonawca robót budowlanych zrealizował co najmniej 25% wartości robót objętych umową.
Ciąg dalszy wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej:
10. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
11. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
12. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
13. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
14. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
15. Zasady komunikacji określone w niniejszym rozdziale nie dotyczą komunikacji po wyborze oferty, która odbywa się drogą e-mail.