Organy egzekucyjne w postępowaniu komorniczym
Podstawowym organem egzekucyjnym jest komornik sądowy, któremu przyznano najwięcej uprawnień.
Podstawowym organem egzekucyjnym jest komornik sądowy, któremu przyznano najwięcej uprawnień.
Komornicza licytacja ruchomości to jeden ze sposobów sprzedaży ruchomości dłużnika. Kto nie może uczestniczyć w licytacji ruchomości? Jak ona przebiega? Kiedy nabywca musi zapłacić za wylicytowaną ruchomość? Co się dzieje, jeżeli licytacja nie doszła do skutku?
Komornicza licytacja publiczna jest jedną z form sprzedaży ruchomości dłużnika. Kiedy może zostać przeprowadzona? Co komornik może na niej sprzedać? Jaka jest ccena wywołania w pierwszym terminie?
Wierzyciel, dokonując wyboru komornika, składa wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji pisemne oświadczenie, że korzysta z prawa wyboru komornika.
Co do zasady nie wszystkie środki podlegają zajęciu na rachunku bankowym dłużnika. Środki zwolnione od egzekucji na rachunku bankowym można podzielić na dwie kategorie.
Tytułem wykonawczym jest tytuł egzekucyjny zaopatrzony w klauzulę wykonalności.
Wierzyciel i dłużnik - kim są i jakie ich prawa i obowiązki.
Eksmisje są już możliwe do wykonania. Jak zmieniły się przepisy i od kiedy obowiązują?
Pod pojęciem "innych wierzytelności" należy rozumieć wierzytelności inne niż z wynagrodzenia za pracę np. wynikające z umów cywilnoprawnych (zlecenie, dzieło), a także wierzytelności, które wynikają z innych podstaw, tytułów, a także stosunków prawnych.
Komornik sądowy przystępuje do egzekucji z wynagrodzenia za pracę poprzez jego zajęcie.
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.