Prezydent Miasta Mysłowice ogłasza pisemny przetarg nieograniczony na dzierżawę nieruchomości, poł. w Mysłowicach
14.08.2026
34447749
Przetarg
URZĄD MIASTA MYSŁOWICE
ul. POWSTAŃCÓW 1
41-400
MYSŁOWICE
WYCIĄG Z OGŁOSZENIA O PRZETARGU
Prezydent Miasta Mysłowice
ogłasza pisemny przetarg nieograniczony
na dzierżawę na okres 30 lat niezabudowanej nieruchomości o powierzchni 12.869 m2, położonej w Mysłowicach przy ulicy Katowickiej, oznaczonej jako działki o numerach: 6042/35 o powierzchni 0,0845 ha, 6040/35 o powierzchni 0,0382 ha, 6038/35 o powierzchni 0,0084 ha, 7990/20 o powierzchni 0,0580 ha dla których prowadzona jest księga wieczysta o numerze KA1L/00022731/6, oraz działki o numerach: 4181/35 o powierzchni 0,0897 ha, 4180/37 o powierzchni 0,0202 ha dla których prowadzona jest księga wieczysta numer KA1L/00040009/8, oraz części działek o numerach ewidencyjnych: 4183/20 w zakresie o powierzchni 0,1709 ha (powierzchnia całkowita 0,2098 ha), 3408/20 w zakresie o powierzchni 0,0401 ha (powierzchnia całkowita 0,0660 ha), 3409/20 w zakresie o powierzchni 0,2879 ha (powierzchnia całkowita 0,4182 ha), 7320/36 w zakresie o powierzchni 0,4582 ha (powierzchnia całkowita 0,5738 ha), dla których prowadzona jest księga wieczysta numer KA1L/00022731/6, oraz część działki o numerze 7316/37 w zakresie o powierzchni 0,0308 ha (powierzchnia całkowita 0,0589 ha), dla której prowadzona jest księga wieczysta KA1L/00008473/5, wszystkie działki położone są na a.m. 3 w obrębie Mysłowice, z przeznaczeniem na zrealizowanie i prowadzenie rekreacyjnego parku linowego celem wybrania najkorzystniejszej oferty, w której oferenci wskażą propozycję zagospodarowania nieruchomości oraz propozycję wysokości czynszu dzierżawnego netto za całą nieruchomość płatnego miesięcznie w terminie do 10 dnia każdego miesiąca za dany miesiąc.
Stawka wywoławcza czynszu dzierżawnego została ustalona w wysokości: 8.000,00 zł (słownie: osiem tysięcy złotych) netto miesięcznie za całą nieruchomość, czynsz płatny miesięcznie w terminie do 10 dnia każdego miesiąca za dany miesiąc.
Do czynszu dzierżawnego, zgodnie z obowiązującymi przepisami doliczony zostanie podatek VAT według stawki obowiązującej na dzień zawarcia umowy dzierżawy (obecnie obowiązuje stawka 23 %)
Część jawna przetargu odbędzie się w dniu 6 października 2026 roku o godz. 900.
w sali nr 204 Urzędu Miasta Mysłowice przy ul. Powstańców 1
W przetargu mogą wziąć udział osoby fizyczne i prawne, które najpóźniej do dnia 30 września 2026 roku wniosą w formie pieniężnej wadium w wysokości: 4.800,00 zł. Wpłaty wadium dokonuje się na konto depozytowe Urzędu Miasta Mysłowice Nr 57 1030 1508 0000 0008 2417 7003 Citi Handlowy Bank Handlowy w Warszawie S.A.. Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na powyższy rachunek bankowy oraz w terminie do dnia 30 września 2026 roku do godz. 1200 w pokoju nr 407 na III piętrze budynku Urzędu Miasta Mysłowice przy ul. Powstańców 1 w Mysłowicach złożą pisemną ofertę w zamkniętej kopercie z napisem „Pisemny przetarg nieograniczony na dzierżawę na okres 30 lat niezabudowanej nieruchomości przy ul. Katowickiej z przeznaczeniem na zrealizowanie i prowadzenie parku linowego”
Pełna treść ogłoszenia dostępna jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.myslowice.pl w zakładce Nieruchomości – Ogłoszenia o przetargach na sprzedaż lub dzierżawę nieruchomości, a także na tablicy ogłoszeń Wydziału Gospodarki Nieruchomościami znajdującej się na II piętrze budynku Urzędu Miasta Mysłowice mieszącego się przy ul. Powstańców 1 w Mysłowicach. Wszelkie informacje dotyczące organizowanego przetargu można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami, pokój nr 407, III piętro, tel. kontaktowy (32) 31 71 168 w godzinach pracy Urzędu.