Burmistrz Łaz ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na najem lokalu użytkowego „D” poł. w bud. przy ul. Spółdzielczej 8 w Łazach
20.08.2026
34448255
Przetarg
URZĄD MIEJSKI W ŁAZACH
ul. TRAUGUTTA 15
42-450
ŁAZY
BURMISTRZ ŁAZ
ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na najem na czas nieoznaczony lokalu użytkowego „D” położonego w budynku przy ul. Spółdzielczej 8 w Łazach.
1. Stanowiący własność Gminy Łazy Lokal użytkowy „D” o pow. 39,27 m² położony na parterze w budynku przy ul. Spółdzielczej 8 w Łazach, zlokalizowany na działce nr 377/19, dla którego prowadzona jest księga wieczysta nr: CZ1Z/00034390/9. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi
39,27 m². Lokal składa się z jednego pomieszczenia, wc oraz pomieszczenia socjalnego, wyposażony jest w instalację elektryczną i wodno- kanalizacyjną.
Lokal przeznaczony jest na prowadzenie działalności handlowo - usługowej. Najemca zobowiązany będzie we własnym zakresie i na swój koszt wyposażyć lokal w sposób umożliwiający prowadzenie działalności.
Termin zagospodarowania nieruchomości – najem na czas nieoznaczony. Najemca obciążony będzie również opłatami za media (energia elektryczna, woda i ścieki, odpady komunalne). Termin płatności czynszu - do ostatniego dnia miesiąca płatny z dołu. Wynajmujący zastrzega sobie prawo do aktualizacji czynszu raz w roku. Najemca zobowiązany będzie we własnym zakresie zawrzeć umowę na wywóz odpadów komunalnych i regulować te należności według obowiązujących stawek.
2. Oferta musi zawierać:
a) uzupełniony formularz „Zgłoszenie udziału w przetargu”
b) w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą aktualny wydruk z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, kopię decyzji o nadaniu numerów NIP i REGON, nr PESEL,
c) w przypadku spółek cywilnych kopię umowy spółki, kopię decyzji o nadaniu numeru NIP i REGON dla każdego ze wspólników spółki cywilnej, nr PESEL każdego ze wspólników, kopie decyzji o nadaniu numerów NIP i REGON dla spółki cywilnej, aktualny wydruk z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,
d) w przypadku osób rozpoczynających działalność gospodarczą kopię wniosku o wpis
do ewidencji działalności gospodarczej, ewentualnie oświadczenie, że w terminie 10 dni
od rozstrzygnięcia przetargu oferent zarejestruje działalność gospodarczą, nr PESEL,
e) w przypadku osób prawnych, jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej i innych podmiotów podlegających wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego należy przedłożyć aktualny wydruk z Krajowego Rejestru Sądowego, a w przypadku spółek w organizacji kopię wniosku o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego oraz aktu założycielskiego (statut, umowa),
f) oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami przetargu,
g) oświadczenie o zapoznaniu się z przedmiotem przetargu,
h) oświadczenie o niezaleganiu w zapłacie należności wobec Urzędu Skarbowego oraz Urzędu Gminy właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności oraz miejsce zamieszkania/siedziby, jak i wobec Gminy Łazy,
i) oświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek wobec ZUS/KRUS,
j) dowód wpłaty wadium,
k) deklarację związaną ze sposobem zwrotu wadium,
l) w przypadku działania przez pełnomocnika – stosowne pełnomocnictwo w formie pisemnej,
m) podpisane przez oferenta wszystkie załączniki do oferty.
Miesięczna stawka wywoławcza czynszu netto za najem 1 m² powierzchni wynosi 12,00 zł. + VAT 23%, zgodnie z Zarządzeniem nr 116 Burmistrza Łaz z dnia 24 lipca 2023 r.
Złożona w ofercie stawka czynszu za 1 m² nie może być równa lub niższa niż stawka wywoławcza.
Złożenie oferty zawierającej propozycję stawki czynszu za 1 m² równej lub niższej niż cena wywoławcza spowoduje odrzucenie oferty.Dokumenty do przetargu można pobrać w Urzędzie Miejskim przy ul. Traugutta 15 w Łazach w pokoju nr 3 lub na stronie Biuletynu Informacji Publicznej https://bip.umlazy.finn.pl/.
Oferty podpisane należy składać w zamkniętej kopercie formatu A4, ostemplowanej bądź podpisanej w miejscu zaklejenia, w Urzędzie Miejskim w Łazach, ul. Traugutta 15 do dnia 25.09.2026 r. z napisem na kopercie : „Przetarg na najem lokalu użytkowego w budynku przy ul. Spółdzielczej 8 w Łazach
o pow. 39,27 m²”.
3. Warunkiem udziału w przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 150,00 zł (słownie: sto pięćdziesiąt złotych) najpóźniej do dnia 25.09.2026 r. na konto Urzędu Miejskiego w Łazach Bank Spółdzielczy w Wolbromiu: 74 8450 0005 0070 0700 0143 0063. Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu wymaganej kwoty na wskazany rachunek z dopiskiem „Przetarg na najem lokalu użytkowego w budynku przy ul. Spółdzielczej 8 w Łazach.”
Wadium zwraca się niezwłocznie po odwołaniu albo zamknięciu przetargu, jednak nie później niż przed upływem 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia przetargu wynikiem negatywnym.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zaliczone zostaje na poczet czynszu za najem lokalu użytkowego.
Wadium przepada, jeżeli oferent, którego oferta wygrała uchyli się od zawarcia umowy najmu w terminie 14 dni od dnia powiadomienia go wynikach przetargu.
4. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 30.09.2026 r. o godz. 10:00 w Sali narad pok. 308, III piętro w siedzibie Urzędu miejskiego w Łazach przy ul. Traugutta 15 w Łazach.
Burmistrz Łaz może odstąpić od przetargu w całości lub w części bez podania przyczyny.
O wynikach przetargu oferenci będą zawiadomieni w formie pisemnej na adres wskazany w Zgłoszeniu udziału przetargu.
Przy wyborze najkorzystniejszej oferty komisja przetargowa będzie brała pod uwagę najwyższą proponowaną miesięczną stawkę czynszu netto za najem lokalu użytkowego.
Komisja przetargowa nie zakwalifikuje oferty, jeżeli:
a) złożona oferta nie odpowiada warunkom przetargu,
b) została złożona po wyznaczonym terminie,
c) nie zawiera danych, jakie zgodnie z warunkami przetargu powinna zawierać lub dane te są niekompletne,
d) do oferty nie dołączono dowodu wpłacenia wadium,
e) złożone dokumenty są nieczytelne lub budzą uzasadnione wątpliwości co do prawdziwości zawartych w nich informacji.
Szczegółowe informacje o nieruchomości można uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ochrony Środowiska tut. Urzędu przy ul. Traugutta 15 w Łazach, pok. nr 3,
w poniedziałek w godz. 7:30 do 17:30, wtorek – czwartek w godz. 7:30 do 15:30, piątek w godz. 7:30 do 13:30 lub pod numerem telefonu (32)67 29 422 wew. 145.
Ogłoszenie podaje się do publicznej wiadomości w prasie obejmującej swoim zasięgiem powiat zawierciański, a także na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łazach, w gazecie lokalnej Echa Łaz oraz na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej https://bip.umlazy.finn.pl/
Łazy dn. 14.08.2026 r.