Prezydent Miasta Będzina ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, poł. w Będzinie
01.09.2026
34449874
Przetarg
URZĄD MIEJSKI W BĘDZINIE
ul. 11 LISTOPADA 20
42-500
BĘDZIN
PREZYDENT MIASTA BĘDZINA
OGŁASZA
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, stanowiącej własność Gminy Będzin położonej w Będzinie przy ulicy Krakowskiej o łącznej powierzchni 12899 m² oznaczonej numerami ewidencyjnymi działek: 8127/2 i 8176 obręb Będzin.
Przeznaczenie nieruchomość w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego:
tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej - symbol planu 1MN.
Dla działek prowadzone są księgi wieczyste:
- KA1B/00012819/4 – działka numer 8127/2
- KA1B/00015383/9 – działka numer 8176
W/w działki – przy umowie sprzedaży – zostaną odłączone z dotychczasowych ksiąg wieczystych i zostanie dla nich założona jedna księga wieczysta.
W wyżej wymienionych księgach wieczystych brak wpisów obciążeń dla nieruchomości.
Nieruchomość stanowiąca działkę o numerze 8176 jest przedmiotem umów dzierżawy.
Na mapie zasadniczej uwidoczniony jest na działce o numerze 8176 przebieg sieć wodociągowej o symbolu woD , która doprowadzona jest do budynku mieszkalnego położonego przy ulicy Krakowskiej 76A oraz we wschodniej części tej działki od strony ulicy Krakowskiej uwidocznione są 4 komory wodociągowe.
Dla w/w infrastruktury technicznej nie zostały ustanowione służebności przesyłu.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 3.300.000,00 zł
do ceny osiągniętej w przetargu nieograniczonym doliczony zostanie podatek VAT 23%
Wadium uprawniające do uczestnictwa w przetargu wnoszone w pieniądzu
wynosi 330.000 PLN
Cena sprzedaży nieruchomości płatna jest przez jej nabywcę przed zawarciem umowy sprzedaży nieruchomości.
Nabywca nieruchomości ponosi koszty opłat notarialnych i sądowych związanych z nabyciem nieruchomości.
Przetarg odbędzie się w dniu 24 listopada 2026 r. o godz. 9:00 siedzibie Urzędu Miejskiego w Będzinie ul. 11 Listopada 20, sala konferencyjna Nr 101 I piętro.
OSOBY ZAINTERESOWANE UCZESTNICTWEM W PRZETARGU WINNY:
Zapoznać się z regulaminem przetargowym, zawierającym m. in. szczegóły związane z zagospodarowaniem nieruchomości dostępnym w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Będzinie ul. 11 Listopada 20, pokój 107 lub 113, I piętro oraz na stronie www.bedzin.bip.info.pl w zakładce Oferty Inwestycyjne/Przetargi – Nieruchomości;
- Najpóźniej do dnia 19 listopada 2026 r. wpłacić wadium w kwocie 330.000 PLN na konto depozytowe Urzędu Miejskiego w Będzinie – Wydziału Księgowo- Budżetowego w ING Banku Śląskim S. A. Oddział w Będzinie Nr 44 1050 1142 1000 0023 0074 0087. Wymagane jest aby w podanym terminie wadium znajdowało się na koncie organizatora przetargu.
Uwaga! Osoby, które wpłacą wadium po terminie wskazanym w ogłoszeniu nie zostaną dopuszczone do uczestnictwa w przetargu.
W przypadku nie przystąpienia przez osoby wygrywające przetarg do notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości w terminie ustalonym przez zbywającego, Prezydent Miasta Będzina może odstąpić od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży, a wpłacone wadium nie będzie podlegać zwrotowi.
Wszelkich informacji dotyczących przetargu udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Będzinie telefon 32 267 91 50 lub 32 267 92 13.
Prezydent Miasta Będzina zastrzega sobie możliwość odwołania przetargu.