Prezydent Miasta Będzina ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, poł. w Będzinie
01.09.2026
34449880
Przetarg
URZĄD MIEJSKI W BĘDZINIE
ul. 11 LISTOPADA 20
42-500
BĘDZIN
PREZYDENT MIASTA BĘDZINA
OGŁASZA
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, stanowiącej własność Gminy Będzin, położonej w Będzinie pomiędzy ulicą Krakowską a ulicą Kazimierza Promyka składającej się z działek oznaczonych numerami ewidencyjnymi 8177/1 i 8177/2 obręb Będzin o łącznej powierzchni 9793 m².
Przeznaczenie nieruchomość w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego:
tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej - symbol planu 1MN
oraz tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zabudowy usługowej -
symbol planu 1.1 MNU.
Dla w/w działek prowadzona jest księga wieczysta KA1B/00015383/9
W wyżej wymienionej księdze wieczystej brak wpisów obciążeń dla nieruchomości.
Nieruchomość nie jest przedmiotem zobowiązań.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 2.504.000,00 zł
do ceny osiągniętej w przetargu nieograniczonym doliczony zostanie podatek VAT 23%
Wadium uprawniające do uczestnictwa w przetargu wnoszone w pieniądzu
wynosi 250.000 PLN
Cena sprzedaży nieruchomości płatna jest przez jej nabywcę przed zawarciem umowy sprzedaży nieruchomości.
Nabywca nieruchomości ponosi koszty opłat notarialnych i sądowych związanych z nabyciem nieruchomości.
Przetarg odbędzie się w dniu 24 listopada 2026 r. o godz. 11:00 siedzibie Urzędu Miejskiego w Będzinie ul. 11 Listopada 20, sala konferencyjna Nr 101 I piętro.
OSOBY ZAINTERESOWANE UCZESTNICTWEM W PRZETARGU WINNY:
- Zapoznać się z regulaminem przetargowym, zawierającym m. in. szczegóły związane z zagospodarowaniem nieruchomości dostępnym w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Będzinie ul. 11 Listopada 20, pokój 107 lub 113, I piętro oraz na stronie www.bedzin.bip.info.pl w zakładce Oferty Inwestycyjne/Przetargi – Nieruchomości;
- Najpóźniej do dnia 19 listopada 2026 r. wpłacić wadium w kwocie 250.000 PLN na konto depozytowe Urzędu Miejskiego w Będzinie – Wydziału Księgowo- Budżetowego w ING Banku Śląskim S. A. Oddział w Będzinie Nr 44 1050 1142 1000 0023 0074 0087. Wymagane jest aby w podanym terminie wadium znajdowało się na koncie organizatora przetargu.
Uwaga! Osoby, które wpłacą wadium po terminie wskazanym w ogłoszeniu nie zostaną dopuszczone do uczestnictwa w przetargu.
W przypadku nie przystąpienia przez osoby wygrywające przetarg do notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości w terminie ustalonym przez zbywającego, Prezydent Miasta Będzina może odstąpić od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży, a wpłacone wadium nie będzie podlegać zwrotowi.
Wszelkich informacji dotyczących przetargu udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Będzinie telefon 32 267 91 50 lub 32 267 92 13.
Prezydent Miasta Będzina zastrzega sobie możliwość odwołania przetargu.