Wyciąg z ogłoszenia Prezydenta Miasta Łodzi o ustnych przetargach nieograniczonych (licytacjach) na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Miasta Łodzi
04.09.2026
34450788
Przetarg
osoba kontaktowa: tel. (42) 638- 47- 81, 638-44-14, 638-43-31, 638-54-73
WYCIĄG Z OGŁOSZENIA PREZYDENTA MIASTA ŁODZI
o ustnych przetargach nieograniczonych (licytacjach) na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Miasta Łodzi położonych:
- w Łodzi przy ul. Zachodniej 53, oznaczonej jako działka nr 7/2 w obrębie S-1, o powierzchni 473 m2, dla której prowadzona jest księga wieczysta nr LD1M/00006484/2.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 3 500 000 zł (słownie: trzy miliony pięćset tysięcy złotych) brutto. Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2025 r. poz. 775, 894, 896, 1203, 1541 i 1811 oraz z 2026 r. poz. 507 i 846).
Wadium wynosi 350 000 zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych).
- w Łodzi przy ul. Rudzkiej 22, oznaczonej jako działka nr 158/2 w obrębie G- 40 o powierzchni 858 m2, dla której prowadzona jest księga wieczysta nr LD1M/00341359/7.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 580 000 zł (słownie: pięćset osiemdziesiąt tysięcy złotych) brutto. Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2025 r. poz. 775, 894, 896, 1203, 1541 i 1811 oraz z 2026 r. poz. 507 i 846).
Wadium wynosi 58 000 zł (słownie: pięćdziesiąt osiem tysięcy złotych).
- w Łodzi przy ul. Rokicińskiej bez numeru, oznaczonej jako działka nr 75/4 w obrębie W-34 o powierzchni 14631 m2, dla której prowadzona jest księga wieczysta nr LD1M/00372896/9.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 5 500 000 zł (słownie: pięć milionów pięćset tysięcy złotych) brutto, w tym podatek VAT według obowiązującej stawki 23%.
Wadium wynosi 550 000 zł (słownie: pięćset pięćdziesiąt tysięcy złotych).
- w Łodzi przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 53, oznaczonej jako działka nr 11 w obrębie W-25 o powierzchni 226 m², dla której prowadzona jest księga wieczysta LD1M/00112908/7.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 400 000 zł (słownie: czterysta tysięcy złotych) brutto. Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. (Dz. U. z 2025 r. poz. 775, 894, 896, 1203, 1541 i 1811 oraz z 2026 r. poz. 507 i 846).
Wadium wynosi 40 000 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych).
- w Suchcicach 51 w gminie Drużbice, oznaczonej jako działka nr 114/1 w obrębie 0024 Suchcice o powierzchni 988 m2, dla której prowadzona jest księga wieczysta nr PT1B/00015518/4.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 60 000 zł (słownie: sześćdziesiąt tysięcy złotych) brutto. Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 w związku z art. 29a ust. 8 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2025 r. poz. 775, 894, 896, 1203, 1541 i 1811 oraz z 2026 r. poz. 507 i 846).
Wadium wynosi 6 000 zł (słownie: sześć tysięcy złotych).
- w miejscowości Cekanów w gminie Tomaszów Mazowiecki przy ul. Jagiełły 48, oznaczonej jako działka nr 82 w obrębie Cekanów 0001 o powierzchni 2964 m2, dla której prowadzona jest księga wieczysta nr PT1T/00040799/8.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 250 000 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych) brutto. Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 w związku z art. 29a ust. 8 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2025 r. poz. 775, 894, 896, 1203, 1541 i 1811 oraz z 2026 r. poz. 507 i 846).
Wadium wynosi 25 000 zł (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych).
Przetargi odbędą się w dniu 6 listopada 2026 r. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miasta Łodzi, Łódź, ul. Piotrkowska 104 – Duża Sala Obrad.
OGŁOSZENIE PREZYDENTA MIASTA ŁODZI O PRZETARGACH zawierające szczegółowe informacje dotyczące przetargów wywieszone jest na tablicy ogłoszeń w siedzibie Wydziału Zbywania i Nabywania Nieruchomości w Departamencie Gospodarowania Majątkiem UMŁ, w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104 (IV p.).
Ogłoszenie publikowane jest również w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem:
https://bip.uml.lodz.pl/urzad-miasta/przetargi/sprzedaz-nieruchomosci/ oraz na stronie
internetowej pod adresami: https://uml.lodz.pl/dla-biznesu/nieruchomosci-na-sprzedaz/sprzedaz-nieruchomosci/, https://nieruchomosci.uml.lodz.pl. Szczegółowe informacje dotyczące przetargów dostępne są również w siedzibie Wydziału Zbywania i Nabywania Nieruchomości w Departamencie Gospodarowania Majątkiem, w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, (IV p., pok. 457 lub 457a) oraz pod numerami telefonów: (42) 638- 47- 81, 638-44-14, 638-43-31, 638-54-73.