Prezydent Miasta Mysłowice ogłasza ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż samodzielnego lokalu mieszkalnego przy ul. Górniczej w Mysłowicach
03.09.2026
34450810
Przetarg
URZĄD MIASTA MYSŁOWICE
ul. POWSTAŃCÓW 1
41-400
MYSŁOWICE
WYCIAG Z OGŁOSZENIA
Prezydent Miasta Mysłowice
ogłasza ustny przetarg nieograniczony
na sprzedaż samodzielnego lokalu mieszkalnego nr 46, o pow. użytkowej 52,13 m2, stanowiącego własność Gminy Mysłowice, znajdującego się w wielorodzinnym budynku nr 5 przy ul. Górniczej w Mysłowicach wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej oraz sprzedażą ułamkowej części gruntu, obejmującym działki oznaczone numerami ewidencyjnymi 1025/143 i 1026/146 o łącznej pow. 272 m2, arkusz mapy 5, obręb 0007 Mysłowice, zapisanego w księdze wieczystej KA1L/00022552/7 Sądu Rejonowego w Mysłowicach. Lokal mieszkalny usytuowany jest na dziewiątym piętrze, składa się z trzech pokoi, kuchni, przedpokoju i łazienki w której znajduje się wc. Do mieszkania przynależy piwnica o powierzchni 1,63 m2. Kuchnia widna z oknem. Układ pomieszczeń mniej funkcjonalny, jeden pokój przechodni, naświetlenie trójstronne. Ponadto lokal posiada balkon. Wyposażony jest w instalację: wody zimnej, centralnego ogrzewania, ciepłej wody podgrzewanej junkersem gazowym, elektrycznej (częściowo niesprawnej), kanalizacyjnej. Stan zużycia technicznego lokalu mieszkalnego oceniono na 95%, wymaga generalnego remontu. Z ww. nieruchomością, związany jest udział wynoszący 24/1000 w części ułamkowej działek oznaczonych numerami ewidencyjnymi 1025/143 i 1026/146 o łącznej pow. 272 m2 wraz z częściami wspólnymi budynku i urządzeniami, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali, na arkuszu mapy 5 obrębu 0007 Mysłowice. Przedmiotowa nieruchomość zabudowana nie posiada pokrycia miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Mysłowice przyjętym uchwałą Rady Miasta Mysłowice Nr L/761/21 z dnia 21 grudnia 2021 r. pozostaje w strefie oznaczonej symbolem: MW - obszary zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 243.000,- zł
(słownie złotych: dwieście czterdzieści trzy tysiące)
Sprzedaż nieruchomości może podlegać, zgodnie z przepisami, opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki obowiązującej na dzień sprzedaży. Na dzień ogłaszania przetargu, sprzedaż nin. lokalu zwolniona jest od podatku VAT.
Przetarg odbędzie się w dniu 13 października 2026 r. o godz. 12.00
w sali nr 204 Urzędu Miasta Mysłowice przy ul. Powstańców 1.
Przed przystąpieniem do przetargu należy najpóźniej do dnia 7 października 2026 r. wnieść wadium w pieniądzu w wysokości 48.600,-zł (słownie: czterdzieści osiem tysięcy sześćset złotych). Pełna treść ogłoszenia o przetargu zawierająca szczegółowe warunki przetargu dostępna jest na stronie internetowej w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.myslowice.pl/nieruchomości/ogłoszenia o przetargach na sprzedaż lub dzierżawę nieruchomości/ aktualne przetargi oraz www.myslowice.pl/zainwestuj/przetargi na sprzedaż lub dzierżawę nieruchomości - Ogłoszenia o przetargach na sprzedaż lub dzierżawę nieruchomości - Aktualne przetargi, a także na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Mysłowice przy ul. Powstańców 1 (na II piętrze) obok pok. 302. Szczegółowych informacji nt. przetargu można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami tel. 32 31 71 236 (pok. 311), w którym znajduje się dokumentacja zbywanego lokalu. Lokal zostanie udostępniony do oględzin w terminie wcześniej uzgodnionym z Miejskim Zarządem Gospodarki Komunalnej przy ulicy Partyzantów 21 w Mysłowicach - adres mailowy: mzgk@mzgk.myslowice.pl.