Prezydent Miasta Mysłowice ogłasza drugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż samodzielnego lokalu mieszkalnego przy ul. Wielka Skotnica w Mysłowicach
03.09.2026
34450803
Przetarg
URZĄD MIASTA MYSŁOWICE
ul. POWSTAŃCÓW 1
41-400
MYSŁOWICE
WYCIAG Z OGŁOSZENIA
Prezydent Miasta Mysłowice
ogłasza drugi ustny przetarg nieograniczony
na sprzedaż samodzielnego lokalu mieszkalnego nr 17, o pow. użytkowej 37,62 m2, stanowiącego własność Gminy Mysłowice, znajdującego się w wielorodzinnym budynku nr 9A przy ul. Wielka Skotnica w Mysłowicach wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej oraz sprzedażą ułamkowej części gruntu, obejmującym działkę oznaczoną numerem ewidencyjnym 7948/223 o pow. 922 m2, arkusz mapy 3, obręb 0007 Mysłowice, zapisanego w księdze wieczystej KA1L/00023258/3 Sądu Rejonowego w Mysłowicach. Lokal mieszkalny usytuowany jest na pierwszym piętrze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, składa się z dwóch pokoi, kuchni, przedpokoju i łazienki w której znajduje się wc. Do mieszkania przynależy piwnica o powierzchni 4,79 m2. Lokal wyposażony jest w instalację: energii elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, gazowej. Z ww. nieruchomością związany jest udział wynoszący 350/10000 w części ułamkowej działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 7948/223 o pow. 922 m2 wraz z częściami wspólnymi budynku i urządzeniami, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali. Przedmiotowa nieruchomość zabudowana nie posiada pokrycia miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Mysłowice przyjętym uchwałą Rady Miasta Mysłowice Nr L/761/21 z dnia 21 grudnia 2021 r. pozostaje w strefie oznaczonej symbolem: MW - obszary zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 185.000,- zł
(słownie złotych: sto osiemdziesiąt pięć tysięcy)
Sprzedaż nieruchomości może podlegać, zgodnie z przepisami, opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki obowiązującej na dzień sprzedaży. Na dzień ogłaszania przetargu, sprzedaż nin. lokalu zwolniona jest od podatku VAT.
Przetarg odbędzie się w dniu 20 października 2026 r. o godz. 10.00
w sali nr 204 Urzędu Miasta Mysłowice przy ul. Powstańców 1.
Przed przystąpieniem do przetargu należy najpóźniej do dnia 14 października 2026 r. wnieść wadium w pieniądzu w wysokości 37.000,-zł (słownie: trzydzieści siedem tysięcy złotych). Pełna treść ogłoszenia o przetargu zawierająca szczegółowe warunki przetargu dostępna jest na stronie internetowej w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.myslowice.pl/nieruchomości/ogłoszenia o przetargach na sprzedaż lub dzierżawę nieruchomości/ aktualne przetargi oraz www.myslowice.pl/zainwestuj/przetargi na sprzedaż lub dzierżawę nieruchomości - Ogłoszenia o przetargach na sprzedaż lub dzierżawę nieruchomości - Aktualne przetargi, a także na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Mysłowice przy ul. Powstańców 1 (na II piętrze) obok pok. 302. Szczegółowych informacji nt. przetargu można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami tel. 32 31 71 236 (pok. 311), w którym znajduje się dokumentacja zbywanego lokalu. Lokal zostanie udostępniony do oględzin w terminie wcześniej uzgodnionym z Miejskim Zarządem Gospodarki Komunalnej przy ulicy Partyzantów 21 w Mysłowicach - adres mailowy: mzgk@mzgk.myslowice.pl.