Ogłoszenie Burmistrza Witnicy o podjęciu przez Radę Gminy Lubiszyn uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla elektrowni wiatrowych na wybranym fragmencie obrębu Lubno w gminie Lubiszyn
27.10.2025
34403413
GMINA WITNICA
ul. PLAC ANDRZEJA ZABŁOCKIEGO 6
66-460
WITNICA
OGŁOSZENIE
BURMISTRZA WITNICY
o podjęciu przez Radę Gminy Lubiszyn uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla elektrowni wiatrowych na wybranym fragmencie obrębu Lubno w gminie Lubiszyn
Na podstawie art. 6c ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 317) zawiadamiam o podjęciu przez Radę Gminy Lubiszyn uchwały Nr XVII/102/2025 z dnia 30 września 2025 r. w sprawie przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla elektrowni wiatrowych na wybranym fragmencie obrębu Lubno w gminie Lubiszyn.
W rozumieniu ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych gmina Witnica stanowi gminę pobliską dla planowanej inwestycji.
Teren objęty planem obejmuje fragment obrębu Lubno.
Zainteresowani mogą składać wnioski do przedmiotowego planu miejscowego w formie papierowej w siedzibie Urzędu Gminy Lubiszyn, ul. Myśliborska 9, 66-433 Lubiszyn, drogą pocztową na adres Urzędu, w formie elektronicznej, w tym za pomocą poczty elektronicznej na adres: urzad@lubiszyn.pl w terminie do dnia 29 października 2025 r.
Składający wniosek podaje swoje imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania albo siedziby oraz adres poczty elektronicznej, o ile taki posiada, a także wskazuje, czy jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości objętej uwagą, oraz może podać dodatkowe dane do kontaktu takie jak adres do korespondencji lub numer telefonu.
Informuję również, że zgodnie z art. 6e ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, w dniu 29 października 2025 r. o godz. 16.30 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Lubiszyn, Plac Jedności Robotniczej 7a, 66-433 Lubiszyn , odbędzie się spotkanie otwarte, w formie spotkania bezpośredniego, dotyczące rozwiązań możliwych do ujęcia w planie miejscowym.
Ponadto, w dniu 29 października 2025 r. o godz. 15.30, odbędzie się spotkanie otwarte, prowadzone za pomocą środków porozumiewania się na odległość, umożliwiające zabranie głosu, zadawanie pytań i składanie uwag. Informację o łączu będzie można uzyskać najpóźniej w dniu spotkania na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Lubiszyn.
Burmistrz
Agnieszka Chudziak
Nasz znak: WNGO.6724.173.2025.ATor Witnica, 23.10.2025 r.
W związku z obowiązkiem, o którym mowa w art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 informuję, że:
- Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Burmistrz Witnicy, z siedzibą ul. Plac Andrzeja Zabłockiego 6, 66-460 Witnica ,
- Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji procedury sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na podstawie ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
- We wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych oraz realizacją przysługujących Pani/Panu praw można się skontaktować z Inspektorem Danych Osobowych przez adres: e-mail: iod@itmediagroup.pl
- Pełen zakres informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie internetowej https://bip.wrota.lubuskie.pl/ugwitnica/ oraz w siedzibie Administratora.