Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

RODO. Czy negatywny wynik weryfikacji wpływa na wybór wykonawcy?

ochrona danych osobowych

Weryfikacja jest cennym źródłem wiedzy dla Zamawiającego, a jednocześnie dowodzi, że - jako administrator danych osobowych - faktycznie sprawuje kontrolę nad ich przetwarzaniem.

Innowacje w energetyce. Przyszłość to wirtualne elektrownie

elektrownie wiatrowe

Łączą producentów rozproszonych źródeł energii elektrycznej i zarządzają ich pracą, aby sprawnie dopasować wytwarzanie prądu do potrzeb rynku. Kiedy wirtualne elektrownie staną się integralnym elementem polskich sieci elektroenergetycznych?

RODO. Czy weryfikacja procesora jest obowiązkiem zamawiającego?

ochrona danych osobowych

Weryfikacja procesora to niepopularny wymóg związany z zawieraniem umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, ale pokazuje, że administrator spełnia jeden z ważniejszych wymogów, wynikających z przepisów RODO.

Bezpieczeństwo energetyczne. Czy samochody elektryczne pomogą elektrowniom?

bezpieczeństwo energetyczne

Czy już niedługo prąd do oświetlenia naszych domów będzie pobierany z baterii samochodów elektrycznych? Co to oznacza dla właścicieli takich aut?

Huby mobilności - czy to recepta na transportowe problemy polskich miast?

rowery

Łączą różne formy podróżowania, skracają czas jazdy, porządkują miejską przestrzeń, pomagają w walce ze smogiem i są atrakcyjnym miejscem dla handlu i usług. Czy huby mobilności na stałe wpiszą się w krajobraz polskich miast?

Spółdzielnie energetyczne - czy będą lekiem na coraz droższy prąd?

energia odnawialna

W Europie Zachodniej spółdzielnie energetyczne są niezwykle popularne, w Polsce jest ich dopiero kilka. Czy mogą się stać atrakcyjnym rozwiązaniem w walce o tańszy prąd zarówno dla samorządów, jak i dla biznesu?

Rozkłady jazdy z papierem elektronicznym - bliska przyszłość czy odległe plany?

Zarząd Transportu Miejskiego

Są energooszczędne, przyjazne środowisku, pokazują aktualizowane na bieżąco rozkłady jazdy i nie męczą wzroku czytelnika. Czy nowoczesne e-papierowe rozkłady jazdy pojawią się na przystankach autobusowych i tramwajowych w polskich miastach?

Transport publiczny na Górnym Śląsku. Oto najciekawsze przetargi

województwo śląskie

Co zrobić, aby podróżowanie tramwajami było sprawniejsze? Jak mają wyglądać kluczowe dla Śląska i Zagłębia trasy średnicowe? Którędy będą biegły nowe ścieżki rowerowe? Przedstawiamy najciekawsze przetargi w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Transport publiczny. Najciekawsze planowane przetargi na północy Polski

przetarg

Jakie usługi i dostawy planują zlecić do końca 2022 roku władze miast wojewódzkich i podmiotów zarządzających transportem publicznym w Polsce Północnej? Przedstawiamy ich plany przetargowe.

Ponad 70 mld zł na emerytów. PiS kupuje wyborcze głosy

emerytura

Aż trzy dodatkowe świadczenie rząd wypłaci w 2023 r. emerytom - 13., 14. i 15. Do tego dojdzie hojna waloryzacja.