Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Domarecki: Firmy będą musiały walczyć o przetrwanie. Wstrzymują inwestycje, będą zwalniać pracowników

inwestycje

Wcześniej czy później będzie musiało przyjść takie samo lekarstwo jak zawsze, czyli spowolnienie gospodarcze. Czy będziemy je nazywać recesją, czy nie, tego nie jestem w stanie stwierdzić, ale ten poziom cen jest trudny do wytrzymania dla zwykłych obywateli - mówi Krzysztof Domarecki, główny akcjonariusz Grupy Selena, która jest jednym z największych w Polsce sprzedawców chemii budowlanej.

Właściciel zieleniaka: owoce i warzywa kupujemy na sztuki. Ile kosztują truskawki, szparagi, nowalijki?

drożyzna

Wysoka inflacja i drożyzna zmieniły nasze nawyki. Klienci przychodzą po owoce i warzywa z kartką i pilnują się, aby nie przekroczyć budżetu. Liczą dwa razy każdą wydaną złotówkę. Zamiast kilograma owoców jak dawniej teraz kupują na sztuki.

Starsi panowie, "pani Ania" i dziewczyny z Instagrama. Liczba kobiet w budownictwie rośnie

kobiety

W ciągu zaledwie roku liczba kobiet w budownictwie wzrosła o ponad 20 tys., a nawet połowa studiujących ten kierunek to kobiety. Branża robi, co może, żeby zachęcić je do pracy. Wciąż zniechęca starsze pokolenie mężczyzn.

Największy bubel prawny ostatnich dni: lista sankcyjna. Zamknęła firmę, której połowa załogi to Ukraińcy

Rosja

Ustawa sankcyjna tuż przed majówką wyłączyła gaz mieszkańcom żyjącej z turystów Łeby, a teraz rozwala firmę produkującą surówki Maga, której połowa załogi to Ukraińcy.

Polskim menedżerom sporo brakuje do ideału. Może i potrafią zrealizować wynik, ale są kiepskimi liderami

zatrudnienie

Wyobraź sobie, że zmieniasz pracę. Szanse, że twój nowy przełożony będzie umiał okazać wsparcie, zmotywować cię do pracy i utrzymać dobrą atmosferę w zespole, wynoszą 50:50. Albo na takiego trafisz, albo będziesz mieć pecha.

Rosyjskie rafinerie pracują coraz wolniej. Nafciarze Putina w tarapatach

sankcje

W kwietniu rosyjskie rafinerie przerobiły o 7 proc. mniej ropy naftowej niż w marcu, kiedy już ograniczały produkcję. Bojkot Zachodu po napaści na Ukrainę już wpędził rosyjskich nafciarzy w kłopoty, które jeszcze mocniej pogłębi unijne embargo na ropę naftową z Rosji.

Uprzywilejowani rodzice małych dzieci, kobiety w ciąży. Przepisy o pracy zdalnej mają obowiązywać od września

kodeks pracy

Projekt przepisów o pracy zdalnej ma wejść w życie z końcem wakacji - informuje resort rodziny. Nakłada on szereg obowiązków na pracodawcę, jak zwrot kosztów za prąd czy serwisowanie sprzętu. I daje przywileje młodym rodzicom.

Firmy mają problem z opłacaniem faktur. Tysiące przedsiębiorstw musiało się ratować pożyczkami z zewnątrz

należności

105 mld zł zabrakło w portfelach prawie 21 tys. polskich firm na spłatę faktur. Firmy musiały pożyczyć gotówkę, by chwilowo uwolnić się od należności. A to dług tylko z pierwszych trzech miesięcy tego roku.

Biurowce przyszłości. Czy praca stacjonarna stanie się benefitem dla wybranych?

biznes

Jak wygląda rynek biurowy po dwóch latach pandemii? - Nową rzeczywistość kształtują trzy główne trendy: znaczne zmniejszenie popytu, duży udział umów renegocjacyjnych w ogólnym wolumenie transakcji oraz - co interesujące - niezmieniające się ceny wynajmu - mówi Krzysztof Hołub, prezes Trudo, właściciela kompleksu Promenady Business Park we Wrocławiu.

Jak zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na energię i zdobyć ulgę termomodernizacyjną

mój biznes

Zdecydowałeś się na inwestycję w domu, której celem jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię, ograniczenie jej strat lub wybrałeś źródła odnawialne? Sprawdź, czy możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.