BZP: Termomodernizacja budynku Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu – etap 1
01.07.2025
2025/BZP 00302955/01
Gmina Dzierzgoń
Dane ogłoszeniodawcy znajdują się w treści ogłoszenia.
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Termomodernizacja budynku Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu – etap 1
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dzierzgoń
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747833
1.4.) Adres zamawiającego:
1.4.1.) Ulica: Plac Wolności 1
1.4.2.) Miejscowość: Dzierzgoń
1.4.3.) Kod pocztowy: 82-440
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.4.7.) Numer telefonu: 55 276 25 01
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dzierzgon.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dzierzgon.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00302955
2.2.) Data ogłoszenia: 2025-07-01
SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA
3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2025/BZP 00289110
3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą:
1. Przedmiotem zamówienia jest: Termomodernizacja budynku Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu - według parametrów określonych w załączonej dokumentacji projektowej i w przedmiarach robót. Zamówienie jest realizowane przy wsparciu finansowym w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków placówek oświatowych w Gminie Dzierzgoń - Szkoła Podstawowa w Dzierzgoniu (ul. Zawadzkiego 38A) oraz Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu” w ramach programu priorytetowego Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół. Program realizujący Inwestycję B1.1.3. Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół Komponent B „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Termomodernizacja przedmiotowego budynku, winna być wykonana w zakresie niezbędnym do osiągnięcia zakładanych parametrów techniczno-eksploatacyjnych, zgodnie z obowiązującymi standardami i przepisami dla tego typu obiektów.
2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Brak podziału zamówienia na części ustalono ze względu na przewidywane trudności w koordynacji działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia (która mogłaby zagrozić właściwemu oraz terminowemu wykonaniu zamówienia), a także ze względu na przewidywane zwiększenie kosztów realizacji całego zamówienia, wynikających z konieczności osobnej organizacji zaplecza budowy przez różnych Wykonawców. Poszczególne elementy realizowanego przedsięwzięcia są ze sobą powiązane funkcjonalnie i nie dają możliwości jednoznacznego rozgraniczenia stref prowadzonych robót budowlanych, umożliwiających ewentualną realizację tych robót przez różnych Wykonawców w sposób bezkolizyjny. Ponadto docelowa eksploatacja obiektu pod względem efektywności i bezawaryjności, ma być zabezpieczona odpowiednim zobowiązaniem gwarancyjnym, wobec czego zasadnym jest powierzenie realizacji zadania tylko jednemu Wykonawcy. W niniejszym
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
4. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8.
5. Zamawiający wymaga udzielenia minimum 36-miesięcznej gwarancji, na zastosowane technologie i wykonane roboty budowlano-montażowe oraz na wbudowane wyroby i materiały. Niezależnie od uprawnień wynikających z udzielonej gwarancji jakości, Zamawiający może realizować uprawnienia z tytułu rękojmi za wady. Termin rękojmi jest równy terminowi ustawowemu zastrzeżonemu w art. 568 ust. 1 KC.
6. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Dokumentacja projektowa, stanowiąca Załącznik nr 9 do SWZ.
Uwaga:
1) Wobec faktu, że roboty budowlane będą wykonywane w obiekcie czynnej placówki oświatowej, Zamawiający stawia Wykonawcom do uwzględnienia, następujące wymagania organizacyjno-logistyczne:
a) Zgodnie z opisem zawartym w projekcie wykonawczym (str. 5), realizację prac zaplanowanych do wykonania wewnątrz budynku (szczególnie dotyczących pomieszczeń dydaktycznych), należy skoncentrować na czas wakacyjnej przerwy w zajęciach - organizując je w taki sposób, aby do 31.08.2025r. osiągnąć 100% zaawansowania robót w tym zakresie (umożliwiającym pełne włączenie wskazanych pomieszczeń do prowadzenia zajęć, z chwilą rozpoczęcia nowego roku szkolnego).
b) W przypadku prac zaplanowanych do wykonania na zewnątrz budynku, należy przewidzieć możliwość ich realizacji częściowo w trakcie trwającego roku szkolnego, przy czym nie później niż do 31.12.2025r. oraz z zastrzeżeniem, aby prace te były wykonywane w sposób najmniej uciążliwy, dla realizowanych we wskazanym czasie - bieżących zajęć dydaktycznych.
2) Zadanie realizowane w ramach niniejszego zamówienia, obejmuje swoim zakresem wszystkie elementy, które zostały wskazane w załączonym przedmiarze robót, za wyjątkiem elementu nr 1.1 pn. Termomodernizacja ścian zewnętrznych oraz hydroizolacja piwnic (ujętego w poz. od 1 do 29 przedmiaru). Wyłączony jw. element zadania, został przewidziany do realizacji w ramach kolejnego etapu tego przedsięwzięcia.
3) W ramach przedmiotowego zadania, Wykonawca jest dodatkowo zobowiązany do wykonania i zainstalowania tablicy informacyjnej o wymiarach 240 cm x 120 cm, zgodnie z wytycznymi Krajowego Planu Odbudowy, określonymi w dokumencie pn. Księga identyfikacji wizualnej. Przykładowy wzór w/w tablicy zawarto w Załączniku nr 10 do SWZ. Koszt wykonania i zainstalowania tablicy informacyjnej, należy skalkulować i zawrzeć w cenie składanej oferty. Projekt tablicy należy przedłożyć do akceptacji Zamawiającego - przed jej wykonaniem i zainstalowaniem.
4) Na podstawie wytycznych Krajowego Planu Odbudowy, określonych w dokumencie pn. 2_Załacznik_nr_1_do_Regulaminu_Program_Priorytetowy_szkoły_KPO(7), przedmiotowe zadanie powinno być realizowane zgodnie z zasadą „niewyrządzania znaczącej szkody środowisku” (DNSH – „do no significant harm”). Uwzględniając powyższe Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do przestrzegania zasady DNSH, wynikającej z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/2088 (Dz. Urz. UE L 198 z 22.6.2020, s. 13). Wg przedmiotowej zasady wymagane jest od Wykonawcy, aby dokumentacja techniczno-budowlana oraz realizacja prac modernizacyjnych były spójne z zasadą DNSH, w szczególności aby były realizowane działania na rzecz maksymalizacji wskaźnika (wagowo) odpadów budowlanych i rozbiórkowych innych niż niebezpieczne wytworzonych na placu budowy, możliwych do ponownego użycia, recyklingu i innego odzysku materiałów, uwzględniając lokalne możliwości w tym zakresie jak również rodzaj i charakter danego projektu oraz aby odpowiednio dobrano technologie, materiały i urządzenia mając na celu zachowanie zasady DNSH i do monitorowania i dokumentowania realizacji projektu zgodnie z zasadą DNSH oraz przedstawienia na każde wezwanie NFOŚiGW zgromadzonej dokumentacji (np. instrukcje wewnętrzne, decyzje, sprawozdania, fotografia, zaświadczenia/oświadczenia itp.) potwierdzającej stosowanie zasady DNSH w trakcie przygotowania i realizacji projektu.
5) Jeżeli w odniesieniu do wymienionych powyżej elementów opisu zamówienia, powstałyby u Wykonawcy jakiekolwiek wątpliwości lub niejasności, wówczas dla ostatecznego rozstrzygnięcia wymagań Zamawiającego w tej kwestii oraz przygotowania oferty przez Wykonawcę – wiążącymi będą wyjaśnienia, uściślenia oraz informacje uzupełniające, uzyskane w trakcie formalnej procedury ewentualnych zapytań do SWZ.
6) Jeżeli gdziekolwiek w SWZ, przedmiot zamówienia określony został przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie składanie ofert przy zastosowaniu rozwiązań równoważnych opisywanym. Tam gdzie w opisie przedmiotu zamówienia zostało wskazane pochodzenie rozwiązań projektowych objętych zamówieniem, o których mowa w art. 102 ust. 1 ustawy PZP (np. marka, znak towarowy, producent, dostawca), wówczas należy przyjąć, że każdemu z takich wskazań, towarzyszy określenie „lub równoważne” i Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań o parametrach równoważnych. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż zagwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów techniczno-jakościowych oraz wymogów gwarancyjnych, nie gorszych od założonych w w/w opisie. Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy własne, mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych, technicznych i technologicznych Zamawiającego.
7) Ponadto, jeżeli gdziekolwiek w SWZ (przedmiarze robót), przedmiot zamówienia określony został przez wskazanie norm, Zamawiający dopuszcza w tym zakresie składanie ofert przy zastosowaniu rozwiązań równoważnych opisywanym normom i wówczas należy przyjąć, że każdemu z takich wskazań, towarzyszy określenie „lub równoważne”. W przypadku oferowania rozwiązań o parametrach/cechach równoważnych w stosunku do norm wskazanych w SWZ, Wykonawca w składanej ofercie jest zobligowany do udowodnienia (w szczególności za pomocą odpowiednich przedmiotowych środków dowodowych), że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W celu wykazania równoważności jw., Wykonawca winien wskazać odpowiednie dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 2 lub ust. 3 ustawy PZP, umożliwiające Zamawiającemu jednoznaczną weryfikację prawidłowości oferowanych rozwiązań, w stosunku do wymagań wynikających z norm wskazanych w SWZ.
Po zmianie:
1. Przedmiotem zamówienia jest: Termomodernizacja budynku Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu - według parametrów określonych w załączonej dokumentacji projektowej i w przedmiarach robót. Zamówienie jest realizowane przy wsparciu finansowym w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków placówek oświatowych w Gminie Dzierzgoń - Szkoła Podstawowa w Dzierzgoniu (ul. Zawadzkiego 38A) oraz Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu” w ramach programu priorytetowego Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół. Program realizujący Inwestycję B1.1.3. Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół Komponent B „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Termomodernizacja przedmiotowego budynku, winna być wykonana w zakresie niezbędnym do osiągnięcia zakładanych parametrów techniczno-eksploatacyjnych, zgodnie z obowiązującymi standardami i przepisami dla tego typu obiektów.
2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Brak podziału zamówienia na części ustalono ze względu na przewidywane trudności w koordynacji działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia (która mogłaby zagrozić właściwemu oraz terminowemu wykonaniu zamówienia), a także ze względu na przewidywane zwiększenie kosztów realizacji całego zamówienia, wynikających z konieczności osobnej organizacji zaplecza budowy przez różnych Wykonawców. Poszczególne elementy realizowanego przedsięwzięcia są ze sobą powiązane funkcjonalnie i nie dają możliwości jednoznacznego rozgraniczenia stref prowadzonych robót budowlanych, umożliwiających ewentualną realizację tych robót przez różnych Wykonawców w sposób bezkolizyjny. Ponadto docelowa eksploatacja obiektu pod względem efektywności i bezawaryjności, ma być zabezpieczona odpowiednim zobowiązaniem gwarancyjnym, wobec czego zasadnym jest powierzenie realizacji zadania tylko jednemu Wykonawcy. W niniejszym
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
4. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8.
5. Zamawiający wymaga udzielenia minimum 36-miesięcznej gwarancji, na zastosowane technologie i wykonane roboty budowlano-montażowe oraz na wbudowane wyroby i materiały. Niezależnie od uprawnień wynikających z udzielonej gwarancji jakości, Zamawiający może realizować uprawnienia z tytułu rękojmi za wady. Termin rękojmi jest równy terminowi ustawowemu zastrzeżonemu w art. 568 ust. 1 KC.
6. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Dokumentacja projektowa, stanowiąca Załącznik nr 9 do SWZ.
Uwaga:
1) Wobec faktu, że roboty budowlane będą wykonywane w obiekcie czynnej placówki oświatowej, Zamawiający stawia Wykonawcom do uwzględnienia, następujące wymagania organizacyjno-logistyczne:
a) Zgodnie z opisem zawartym w projekcie wykonawczym (str. 5), realizację prac zaplanowanych do wykonania wewnątrz budynku (szczególnie dotyczących pomieszczeń dydaktycznych), należy skoncentrować na czas wakacyjnej przerwy w zajęciach - organizując je w taki sposób, aby do 31.08.2025r. osiągnąć 100% zaawansowania robót w tym zakresie (umożliwiającym pełne włączenie wskazanych pomieszczeń do prowadzenia zajęć, z chwilą rozpoczęcia nowego roku szkolnego).
b) W przypadku prac zaplanowanych do wykonania na zewnątrz budynku, należy przewidzieć możliwość ich realizacji częściowo w trakcie trwającego roku szkolnego, przy czym nie później niż do 31.12.2025r. oraz z zastrzeżeniem, aby prace te były wykonywane w sposób najmniej uciążliwy, dla realizowanych we wskazanym czasie - bieżących zajęć dydaktycznych.
2) Zadanie realizowane w ramach niniejszego zamówienia, obejmuje swoim zakresem tylko elementy, które zostały wskazane w załączonych przedmiarach robót, przy czym co do zasady - przedmiary robót stanowią materiał pomocniczy dla zgodnej z umową realizacji przedmiotu zamówienia i mają jedynie charakter informacyjny, nie wiążący w zakresie ustalenia ostatecznego wymiaru robót. Istotne elementy, które podlegają wyłączeniu lub częściowemu ograniczeniu wobec rozwiązań projektowych przedmiotowego zamówienia, dotyczą eliminacji pełnego zakresu robót związanych z termomodernizacją ścian przyziemia oraz ograniczenia kompleksowego systemu wentylacji mechanicznej sal dydaktycznych i szatni, poprzez zastosowanie 8 szt. rekuperacji rozproszonej. Wyłączone lub ograniczone jw. elementy zadania, zostały przewidziane do realizacji w ramach innego etapu tego przedsięwzięcia.
3) W ramach przedmiotowego zadania, Wykonawca jest dodatkowo zobowiązany do wykonania i zainstalowania tablicy informacyjnej o wymiarach 240 cm x 120 cm, zgodnie z wytycznymi Krajowego Planu Odbudowy, określonymi w dokumencie pn. Księga identyfikacji wizualnej. Przykładowy wzór w/w tablicy zawarto w Załączniku nr 10 do SWZ. Koszt wykonania i zainstalowania tablicy informacyjnej, należy skalkulować i zawrzeć w cenie składanej oferty. Projekt tablicy należy przedłożyć do akceptacji Zamawiającego - przed jej wykonaniem i zainstalowaniem.
4) Na podstawie wytycznych Krajowego Planu Odbudowy, określonych w dokumencie pn. 2_Załacznik_nr_1_do_Regulaminu_Program_Priorytetowy_szkoły_KPO(7), przedmiotowe zadanie powinno być realizowane zgodnie z zasadą „niewyrządzania znaczącej szkody środowisku” (DNSH – „do no significant harm”). Uwzględniając powyższe Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do przestrzegania zasady DNSH, wynikającej z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/2088 (Dz. Urz. UE L 198 z 22.6.2020, s. 13). Wg przedmiotowej zasady wymagane jest od Wykonawcy, aby dokumentacja techniczno-budowlana oraz realizacja prac modernizacyjnych były spójne z zasadą DNSH, w szczególności aby były realizowane działania na rzecz maksymalizacji wskaźnika (wagowo) odpadów budowlanych i rozbiórkowych innych niż niebezpieczne wytworzonych na placu budowy, możliwych do ponownego użycia, recyklingu i innego odzysku materiałów, uwzględniając lokalne możliwości w tym zakresie jak również rodzaj i charakter danego projektu oraz aby odpowiednio dobrano technologie, materiały i urządzenia mając na celu zachowanie zasady DNSH i do monitorowania i dokumentowania realizacji projektu zgodnie z zasadą DNSH oraz przedstawienia na każde wezwanie NFOŚiGW zgromadzonej dokumentacji (np. instrukcje wewnętrzne, decyzje, sprawozdania, fotografia, zaświadczenia/oświadczenia itp.) potwierdzającej stosowanie zasady DNSH w trakcie przygotowania i realizacji projektu.
5) Jeżeli w odniesieniu do wymienionych powyżej elementów opisu zamówienia, powstałyby u Wykonawcy jakiekolwiek wątpliwości lub niejasności, wówczas dla ostatecznego rozstrzygnięcia wymagań Zamawiającego w tej kwestii oraz przygotowania oferty przez Wykonawcę – wiążącymi będą wyjaśnienia, uściślenia oraz informacje uzupełniające, uzyskane w trakcie formalnej procedury ewentualnych zapytań do SWZ.
6) Jeżeli gdziekolwiek w SWZ, przedmiot zamówienia określony został przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie składanie ofert przy zastosowaniu rozwiązań równoważnych opisywanym. Tam gdzie w opisie przedmiotu zamówienia zostało wskazane pochodzenie rozwiązań projektowych objętych zamówieniem, o których mowa w art. 102 ust. 1 ustawy PZP (np. marka, znak towarowy, producent, dostawca), wówczas należy przyjąć, że każdemu z takich wskazań, towarzyszy określenie „lub równoważne” i Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań o parametrach równoważnych. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż zagwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów techniczno-jakościowych oraz wymogów gwarancyjnych, nie gorszych od założonych w w/w opisie. Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy własne, mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych, technicznych i technologicznych Zamawiającego.
7) Ponadto, jeżeli gdziekolwiek w SWZ (przedmiarze robót), przedmiot zamówienia określony został przez wskazanie norm, Zamawiający dopuszcza w tym zakresie składanie ofert przy zastosowaniu rozwiązań równoważnych opisywanym normom i wówczas należy przyjąć, że każdemu z takich wskazań, towarzyszy określenie „lub równoważne”. W przypadku oferowania rozwiązań o parametrach/cechach równoważnych w stosunku do norm wskazanych w SWZ, Wykonawca w składanej ofercie jest zobligowany do udowodnienia (w szczególności za pomocą odpowiednich przedmiotowych środków dowodowych), że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W celu wykazania równoważności jw., Wykonawca winien wskazać odpowiednie dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 2 lub ust. 3 ustawy PZP, umożliwiające Zamawiającemu jednoznaczną weryfikację prawidłowości oferowanych rozwiązań, w stosunku do wymagań wynikających z norm wskazanych w SWZ.
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
6.4.1. Informacje dotyczące wadium Przed zmianą:
1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wniesieniem wadium w łącznej wysokości 20.000,00 PLN (słownie złotych: dwadzieścia tysięcy 00/100).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2025r. poz. 98 ze zm.).
4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Banku Spółdzielczym w Dzierzgoniu, nr rachunku: 26 8310 0002 0000 0127 2000 0010, z dopiskiem „Wadium na przetarg – Termomodernizacja Przedszkola w Dzierzgoniu”.
Uwaga: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie PZP;
2) z jej treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Gmina Dzierzgoń, ul. Plac Wolności 1, 82-440 Dzierzgoń
7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy PZP), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum).
6. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy PZP zostanie odrzucona.
7. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy PZP.
Po zmianie:
1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wniesieniem wadium w łącznej wysokości 11.000,00 PLN (słownie złotych: jedenaście tysięcy 00/100).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2025r. poz. 98 ze zm.).
4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Banku Spółdzielczym w Dzierzgoniu, nr rachunku: 26 8310 0002 0000 0127 2000 0010, z dopiskiem „Wadium na przetarg – Termomodernizacja Przedszkola w Dzierzgoniu”.
Uwaga: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie PZP;
2) z jej treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Gmina Dzierzgoń, ul. Plac Wolności 1, 82-440 Dzierzgoń
7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy PZP), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum).
6. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy PZP zostanie odrzucona.
7. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy PZP.
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA VIII - PROCEDURA3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.1. Termin składania ofert Przed zmianą:
2025-07-08 09:00
Po zmianie:
2025-07-09 09:00
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.3. Termin otwarcia ofert Przed zmianą:
2025-07-08 09:30
Po zmianie:
2025-07-09 09:30
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.4. Termin związania ofertą Przed zmianą:
2025-08-06
Po zmianie:
2025-08-07