BZP: „Zakup i sukcesywna dostawa 160 000 kg wraz z transportem w sezonie grzewczym 2026/2027 roku sprasowanej biomasy drzewnej typu pellet klasy A1 dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie“
23.08.2026
2026/BZP 00403163/01
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie
Dane ogłoszeniodawcy znajdują się w treści ogłoszenia.
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
„Zakup i sukcesywna dostawa 160 000 kg wraz z transportem w sezonie grzewczym 2026/2027 roku sprasowanej biomasy drzewnej typu pellet klasy A1 dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie“
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000580440
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strażacka 5
1.5.2.) Miejscowość: Łopuszno
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-070
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zslopuszno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zslopuszno.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zakup i sukcesywna dostawa 160 000 kg wraz z transportem w sezonie grzewczym 2026/2027 roku sprasowanej biomasy drzewnej typu pellet klasy A1 dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie“
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5303bc72-174a-4257-ac3a-13f3db2457d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403163
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00371359/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup i sukcesywna dostawa 160.000 kg wraz z transportem w sezonie grzewczym 2026/2027 roku sprasowanej biomasy drzewnej typu pellet klasy A1 dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5303bc72-174a-4257-ac3a-13f3db2457d23.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy“).
4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca“ na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy“.
5. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
6. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w aktualnych przepisach wykonawczych wydanych na podstawie ustawy PZP regulujących wymagania dla dokumentów elektronicznych.
a) Informacje, oświadczenia lub dokumenty przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej: • w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub • jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji“).
7. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 85 ze zm.), Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa“.
8. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert / wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze“ („Formularze do komunikacji“). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji“ odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik“).
9. W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą PZP lub przepisami wykonawczymi w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem Wykonawcy / Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia / podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). Powyższe wymagania stosuje się odpowiednio do oświadczeń podmiotów trzecich.
10. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji“ w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy“ na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji“ służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
Szczegóły w rozdziale X SWZ
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Szczegółowo w Rrozdziale III SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: L.dz. SP-36/2025/2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:
„Zakup i sukcesywna dostawa 160 000 kg wraz z transportem w sezonie grzewczym 2026/2027 roku sprasowanej biomasy drzewnej typu pellet klasy A1 dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie“
Realizacja przedmiotu zamówienia:
Zakup i sukcesywna dostawa 160 000 kg wraz z transportem w sezonie grzewczym 2026/2027 r. sprasowanej biomasy drzewnej typu pellet klasy A1 dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie, zgodnie z poniższym harmonogramem dostaw.
Szczegółowo opisano w rozdziale IV SWZ oraz załączniku nr 1a OPZ
4.2.6.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
3.1. Zamawiający dopuszcza prawo opcji polegające na możliwości do 30% zwiększenia ilości asortymentu przedmiotu zamówienia w ramach zawartej umowy. Maksymalna ilość pelletu z uwzględnieniem opcji wynosi 208 000 kg.3.2. Okoliczności skorzystania z opcji zwiększenia są uwarunkowane środkami finansowymi, jakie Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
3.3. Okoliczności skorzystania z opcji nie modyfikują ogólnego charakteru umowy.